https://telegram.me/empireoflies

BBC: نماز بخوان و همجنس‌باز هم باش!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از کش و قوس‌های بسیار، بالاخره جمعه ۵ تیر ۹۴ ، دیوان عالی امریکا ازدواج همجنسبازان را در همه ایالت‌های این کشور قانونی اعلام کرد.

تا پیش از این از ۵۰ ایالت آمریکا در ۳۷ ایالت و منطقه کلمبیا یعنی شهر واشینگتن پایتخت آمریکا، زوج‌های همجنسباز می‌توانستند به شکل رسمی ازدواج کنند. با آنکه هنوز ۱۳ ایالت آمریکا مخالف رسمی‌شدن ازدواج همجنس‌بازان هستند، اما دیوان عالی آمریکا مانع این امر شد و مخالفت با ازدواج همجنسبازان را مغایر با قانون‌اساسی ایالات متحده آمریکا عنوان کرد.

با این حال، با وجود ناراحتی بسیاری از آمریکایی‌ها از قانونی‌شدن ازدواج همجنس‌بازان در این کشور، اما بسیاری از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه از جمله «بی‌بی‌سی فارسی»، «من و تو»، «صدای آمریکا»، «رادیو فردا»، «دویچه‌وله» و … و بسیاری از عوامل اپوزسیون مخالف جمهوری اسلامی از این موضوع استقبال کردند.

«بی‌بی‌سی فارسی» به‌عنوان یکی از بازوهای رسانه‌های دولت‌های استکباری، درست در روز پس از تصویب قانون ازدواج همجنس‌بازان در آمریکا، در برنامه «نوبت شما» به این موضوع پرداخت و تلاش نمود ذهن مخاطبین ایرانی و مسلمان خود را که سابقاً کمتر به موضوع همجنس‌بازی معطوف شده بود را به این امر جلب کند.

«مریم زهدی» مجری «نوبت شما» با تعمیم دادن قانونی‌شدن ازدواج همجنسبازان در آمریکا به دیگر نقاط جهان به‌ویژه ایران، در جهت مهم جلوه‌دادن این موضوع، تصویب این قانون را اتفاقی تاریخی عنوان کرد.

برنامه «نوبت شما» بی‌بی‌سی فارسی

برنامه «نوبت شما» بی‌بی‌سی فارسی

در این برنامه نیز مانند دیگر برنامه‌های «نوبت شما»، هنگامی که نوبت به مخالفین می‌رسید، با روش‌های مختلف سعی می‌شد در سخن مخاطب مورد نظر اختلال ایجاد و سخنان او قطع شود. همچنین اکثر مخاطبین مربوط به طیف هم‌نظر با «بی‌بی‌سی فارسی» بود و به مخالفین قانونی‌شدن ازدواج همجنس‌گرایان فرصت کمتری داده شد؛ هرچند که در این حالت نیز اکثر موافقین این قانون از خارج ایران با بی‌بی‌سی تماس گرفتند و مخاطبین معدود ساکن ایران مخالفت خود با این قانون و مغایرت آن با فرهنگ ایرانی و اسلامی را ابراز نمودند.

«بی‌بی‌سی فارسی» در این برنامه با تاکید مجدد بر اولویت‌دادن نیازهای فردی بر نیازها و بایدهای اجتماعی، برخلاف نظر بسیاری از روانشناسان، سعی نمود اینگونه القا کند که همجنس‌باز بودن امری طبیعی است و افراد همجنس‌باز بیمار نیستند و نیاز به درمان ندارند.

همچین این رسانه انگلیسی ضمن ابراز این ادعا که بسیاری از مردم ایران موافق حقوق همجنس‌بازها هستند، با تشبیه نامتجانس مردم ایران و ایرلند، گفت: “مردم ایرلند نیز مانند مردم ایران افراد مذهبی هستند و به مراکز دینی می‌روند، اما در ایرلند چندی پیش مردم در یک همه‌پرسی شرکت کردند و بیشتر آنها به ازدواج همجنس‌گرایان رای مثبت دادند …”

«بی‌بی‌سی فارسی» همجنس‌بازی را گفتمانی مدرن و جهانی معرفی کرد و به مخاطب ایرانی اینگونه القا نمود که مردم ایران نیز باید دیر یا زود به‌فکر قبول کردن حقوق همجنس‌بازها باشند.

«سعید کمالی دهقان» کارشناس «بی‌بی‌سی فارسی» در پایان این برنامه، برای کاهش نگرانی خانواده‌های ایرانی مدعی شد که همجنس‌گرایی قابل ترویج و انتقال نیست، و در پاسخ به سوالی درباره رد همجنس‌بازی توسط دین اسلام، ادعا کرد: “… خیلی از همجس‌گراها نماز می‌خوانند و در ماه رمضان روزه می‌گیرند. دین را نمی‌شود مصادره به‌مطلوب کرد … همجنسگراها مثل هر انسانی برداشت متفاوتی از دین دارند … باید سعی کنیم اعتقادات خود را به چالش بکشیم …(!)”

نوبت-شما-۲انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_hr

۳ دیدگاه

  1. بازهم خوبه اینا به پیامهای مخالف فرصت کمتر میدن یا وسط اش قطع میکنن.شما که تو تلویزیون تون طوری حرف میزنین انگار همه ۸۰میلیون دستبوس تون هستن.البته منم از بی بی سی متنفرم.چون سال ۵۷ عنوان رسانه مخالفین سلطنت عمل کرد.پس لعنت به بی بی سی لعنتی

  2. بی بی سی بسیار موزیانه عمل میکنه

  3. پیشنهاد میکنم از این به بعد بجای رسانه بی بی سی بنویسیم رسانه فاحشه پرور بی بی سی بیشتر بهش میاد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme