https://telegram.me/empireoflies

BBC معترضان را مقصر اصلی حمله تروریستی روز جمعه کابل دانست!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: جمعه گذشته در حمله‎ای انتحاری گروه تروریستی داعش در کابل ده‎ها نفر کشته و زخمی شده اند. وزارت صحت عامه‎ی افغانستان اعلام کرد در این حمله بیش از ۶۴ تن کشته و دست کم ۲۶۵ نفر دیگر زخمی شدند.

این حمله همزمان با راهپیمایی و تحصن معترضان موسوم به جنبش روشنایی در چهار راهی دهمزنگ در غرب کابل، محل اصلی تجمع معترضان رخ داد. روز جمعه ماموران امنیتی گارنیزیون کابل، از احتمال حوادث امنیتی در کابل هشدار داده بودند. این دومین بار بود که جنبش روشنایی به تغییر مسیر خط برق ترکمنستان از بامیان به سالنگ اعتراض کرد.

ولی در روزهای بعد از این حادثه بی بی سی فارسی اخبار و تحلیل های زیادی را در خصوص این حادثه از خروجی خود منتشر کرده است و در تمامی این تحلیل ها و مصاحبه ها خط خبری این رسانه این است که مقصر اصلی این حوادث و قتل عام ها خود مردم معترض هستند و به نوعی حملات تروریستی را توجیه کرده است.

البته هنوز مشخص نیست که بی بی سی و دولت انگلستان از تغییر خط انتقال برق از یک شهر به شهر دیگر چه سودی می برند ولی پوشش رسانه ای این شبکه از ماه ها پیش که این جنبش در حال تشکیل شدن بود بی بی سی فارسی همواره تلاش می کرد که حامیان این جنبش را تخطئه نماید و با بیهوده دانستن این نوع اعتراضات سعی در از هم گسیختگی این اعتراضات داشت.

در روز جمعه نیز در برابر جنایت بزرگی که در کابل علیه فارسی زبانان و هزاره های افغانستان انجام گرفت و طی آن صدها انسان بیگناه به جرم اعتراض مسالمت آمیز علیه نابرابری راهپیمایی داشته اند، بی بی سی در کمال بی حیایی تلاش کرد این ایده را تلقین کند که اینها خود مقصر بوده اند و نباید دست به راهپیمایی می زدند و باید می رفتند گفتگو می کردند…

از طرفی بی بی سی نه این اقدام داعشیان را به صراحت محکوم کرد و نه حتی مثل گذشته آنها را تروریست خواند. انگار نه انگار که وظیفه مردم اعتراض به نابرابری است و وظیفه دولت حفظ امنیت.

بی بی سی همچنین در تحلیل های خود در عین حال تلاش کرد داعش را آنچنان قدرتمند نشان دهد که به کابل هم نفوذ کرده است.

این نوع عملیات روانی، دقیقاً با هدف تحریک ملت افغانستان برای مقاومت و حتی پیوستن گروهی از آنها به داعش قابل تفسیر است. همچنین این رویکرد می‌تواند منجر به شکل دادن به جنگ قومی شده و روند تجزیه افغانستان و از سرگیری جنگ‌های داخلی  از این طریق پیگیری شود؛ رویکردی که مردم افغانستان باید نسبت به آن هشیار باشند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme