https://telegram.me/empireoflies

BBC قصد متحد نمودن گروهک‌های تروریستی کُرد را دارد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اخیرا در راستای حمایت های بی حد و حصر رسانه های معاند از تروریست های تجزیه طلب و گروهک های کُرد در برنامه های خود در برنامه به عبارت دیگر در تلویزیون بی بی سی از یکی دیگر از این تروریست ها پرده برداری شد.

برنامه «به عبارت دیگر»، از جمله برنامه‌های شبکه بی‌بی‌سی فارسی است که بخشی از جریان‌سازی اصلی این شبکه را در خصوص سه کشور فارسی‌زبان ایران، افغانستان و تاجیکستان بر عهده دارد.این برنامه هفتگی، همان‌طور که از نامش پیداست، سعی دارد ابعاد تازه و متفاوتی از موضوعات یا پدیده‌ سیاسی مرتبط با کشورهای ذکر شده را برای مخاطبانی که منتظر شنیدن حرف‌­ها و روایت­‌های ناگفته­‌ای از این کشورها هستند، بیان کند. اما در ماه های اخیر عمده افرادی که در این برنامه دعوت می شوند از تروریست های گمنامی هستند که بی بی سی برایشان هم اکنون به تریبونی تبدیل شده است.

در ابتدای برنامه مجری از این رهبر تروریست های گروهک زحمتکشان ایران می پرسد که چرا این گروه ها دچار انشقاق شده اند که عمر ایلخانی زاده این نظر را رد کرده و گفت که از وقتی که ما به حزب کمونیست ایران پیوستیم دچار تفرقه شدیم و تا قبل از آن اختلافی در بین رهبران این گروهک تروریستی نداشتیم در واقع بی بی سی فارسی در این برنامه سعی نمود که گروهک های تروریستی را به وحدت با یکدیگر دعوت نماید تا بتوانند در مقابل نظام اسلامی در تحرکات مسلحانه خود قدرتمند تر ظاهر شوند.

ایلخانی زاده همچنین در ادامه تصریح می کند که در کادر رهبری گروهک حزب زحمتکشان ایران هیچ گونه اختلافی وجود ندارد و همه با یکدیگر متحد هستند ولی این در حالی است که در چند روز اخیر شنیده شده اختلاف نظر هایی بین وی و رضا کعبی معون وی رخ داده است.یک وبلاگ افشاگر از مناسبات داخلی این گروهک ترورستی نوشته است که “به علت عدم شفافیت مالی و همچنین سوء استفاده های مالی عمر ایلخانی زاده دبیرکل کومله زحمتکشان کردستان،تعدادی از اعضای کمیته مرکزی کومله به رهبری رضا کعبی،نسبت به این موضوع،اعتراض کرده و خواستار ارائه گزارش از وضعیت مالی، کمکهای مالی دریافتی،درآمدها و چگونگی هزینه کرد آنها توسط دبیرکل (عمر ایلخانی زاده)شده اند و در ادامه به دلیل مقاومت ایلخانی زاده در این مورد موجب عصبانیت و ناراحتی رضا کعبی و یارانش شده و شایعاتی مبنی بر دودستگی در بین اعضای کمیته مرکزی  شنیده شده است که در آینده موجب بروز بحران تازه ای در این تشکیلات خواهد شد و چه بسا شاهد گروهک جدیدی منشعب از این حزب باشیم”

وی در ادامه انشعابات در کوموله را رد می کند و تاکید می کند که اتحاد در بین نیرو های کمونیست و کومله روز به روز در حال افزایش است. البته وی در لفافه و گاها به تصریح در جای جای مصاحبه خود به شکست های نظامی گروهک های کوموله و دموکرات در رویارویی نظامی با نیرو های نظامی تا کید می کند و قبول می کند که این احزاب نسبت به ابتدای انقلاب بسیار ضعیف شده اند.

وی در ادامه در جواب سوالی که چرا این حزب در استراتژی خود مشی مسلحانه را در راهبرد خود قرار داده می گوید این حزب تا کنون مبارزه مسلحانه با نیرو های ایرانی نداشته ولی همواره به نیروهای خود آموزش های مبارزات مسلحانه را می دهد.وی همچنین تاکید می کند که به صورت مسلحانه به داخل ایران رفت و آمد دارند و به توصیه های کردستان عراق هم توجهی ندارند.

لازم به ذکر است سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان ایران یا کومله انقلابی زحمتکشان کردستان، حزبی چپ گرا و کرد است که در سال ۲۰۰۰ از حزب کمونیست ایران منشعب شد. این سازمان اساساً اعتقاد دارد کومله پس از پیوستن به حزب کمونیست ایران رو به زوال رفته و جایگاه خود را از دست داده‌ است. در سال ۲۰۰۰ میلادی عبدالله مهتدی همراه بخش اعظم کادرها و اعضا کومله از حزب کمونیست ایران انشعاب کرده و در طی برگزاری کنفرانس بازسازی کومله، کومله را مستقل از حزب کمونیست ایران بازسازی کرده و همان نام اولیه کومله در بدو تأسیس (سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان ایران) را برای خود اختیار کردند. یکی از پایه گزاران این گروهک عمر ایلخانی زاده بود.

کومله زحمتکشان کردستان در سال ۲۰۰۸ از کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران انشعاب کرد و اولین کنگره خود را تحت این عنوان برگزار کرد. سال ۲۰۱۱ نیز تعداد قابل توجه ای از اعضای این حزب در اعتراض به سیاست ها درون حزبی و نبود اصلاحات از این حزب جدا شده و به صفوف کومله شاخه مهتدی یا همان کومله انقلابی زحمتکشان بازگشتند. کومله زحمت کشان کردستان از ابتدا با دبیر کلی عمر ایلخانی زاده مدیریت می شده است و در سال های اخیر برخی دیگر از احزاب کرد به این گروهک پیوسته اند.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اخیرا در راستای حمایت های بی حد و حصر رسانه های معاند از تروریست های تجزیه طلب و گروهک های کُرد در برنامه های خود در برنامه به عبارت دیگر در تلویزیون بی بی سی از یکی دیگر از این تروریست ها پرده برداری شد. برنامه …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme