https://telegram.me/empireoflies

BBC فارسی هم چنان بر مسیح علی نژاد می تازد!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ : مسابقات جهانی شطرنج زنان که قرار است در بهمن ماه امسال در ایران برگزار شود هنوز موضوع روز بیشتر سایت ها و رسانه های فضای مجازی فارسی زبان خارج کشور است و البته موضوع بحث ها و مناقشه ها در فضا های روشنفکری زنانه.

البته پس از حملات بسیار زیاد زنان داخل و خارج نشین که خود را حامی حقوق زنان داخل ایران می دانند به کمپین تحریم ورزش زنان که توسط مسیح علی نژاد راه اندازی شده بود وی تا حد زیادی از ادعا های خود کوتاه آمده است و اینک حتی خود از مبارزه بر علیه تحریم ورزش زنان می گوید ولی خواه نا خواه این دشمنی ها با ورزش زنان ایرانی در پرونده وی ثبت شده است.

بی بی سی فارسی هم در روز های اول این جنجال تحریم کنندگان به جمع مخالفان تحریم مسابقات شطرنج در ایران پیوست.این شبکه در مقالات متعدد به این امر اعتراض کرد هرچند این شبکه به قانون حجاب در ایران معترض بود ولی تحریم مسیح را عامل عقب افتادن و منزوی شدن زنان ایرانی در این برهه می دانست.

علی نژاد

بی بی سی فارسی در مصاحبه ای با یکی از مخالفان کمپین مسیح از قول وی نوشت :”نسخه ای که علی نژاد برای زنان ورزشکار دنیا می پیچید که به ایران با این وضع قوانین نروید یعنی عملا ایران را در دنیا منزوی کردن و این عمل معنی جز تحریم نمی دهد.وی در ادامه در واکنش به کمپین آزادی های یواشکی علی نژاد که این روز ها مخالفان بسیار زیادی را گرد هم آورده گفت کمپین علی نژاد بر خلاف خواسته های زنان حجاب اختیاری را بر آنها تحمیل می کند و این موضوع را اولویت زنان ایرانی می داند در صورتی که مسائلی مثل تحصیل و اشتغال زنان در مرتبه بالاتری قرار دارد و این گونه به زنان القا کردن و آنها را مجبور نمودن به بی حجابی نمی تواند عادلانه باشد.”

اما بی بی سی فارسی که مدتی قبل همین علی نژاد از کارمندانش بود در روز های اخیر باز هم مقالاتی را در مخالفت با کمپین علی نژاد منتشر کرده و با اشاره به ادعای توانمند سازی زنان ایران توسط علی نژاد در این خصوص می نویسد:”البته ورزشکاران غیرایرانى مى‌توانند به دلایل شخصى یا سیاسى از حضور در مسابقات سر باز زنند. اما اگر هدف، کمک به توانمندسازى زنان داخل ایران است، تصمیم شخصى این دو زن براى تحریم نباید مورد تشویق و پوشش رسانه‌اى کمپین‌های حامی حقوق زنان، قرار بگیرد. بنابراین این همه تشویق و تمجید رسانه‌اى از شجاعت این دو زن غیرایرانى به چه منظور است؟ آیا این زنان که داخل ایران نیستند، آزادى‌خواه و قهرمان و شجاع هستند؟ یا صدها زن ورزشکار ایرانى که هرگز اجازه نداده‌اند حجاب محدودیتى براى فعالیت‌هاى حرفه‌اى آنها باشد؟”

بی بی سی در این متن علی نژاد را به باد تمسخر می گیرد و صراحتا می گوید که علی نژاد در ادعایش صادق نیست و این شعار ها را برای جلب حمایت زنان سر می دهد.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. سایتتون خیلی خوبه
    درمورد روانشاسای ماهواره هم کلیپت تهیه کنید لطفا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme