https://telegram.me/empireoflies

BBC فارسی: شرکای مالی سعید کریمیان قاتل وی هستند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  سعید کریمیان،‌ مدیر و مالک گروه تلویزیونی جم‌تی‌وی دو شب پیش در استانبول ترکیه هدف گلوله افراد ناشناس قرار گرفت و کشته شد.

حدود ساعت ۲۰:۱۵ به وقت استانبول یک خودروی جیپ راه را بر خودروی حامل کریمیان بسته و آن را وادار به توقف کرده است. دو سرنشین این خودرو بلافاصله پیاده شده و خودروی سعید کریمیان را به رگبار بسته‌ و از محل دور شده‌اند. به گفته شاهدان عینی،‌ مهاجمان بدن خود را با پوششی شبیه چادر پوشانده بوده‌اند هر چند از نحوه راه رفتن و حرکات‌شان احتمال می‌رود هر دو مرد بوده‌اند. گفته می‌شود مهاجمان خودروی خود را در منطقه‌ای دیگر به آتش کشیده‌اند.

 

کریمیان که از اعضای نشان دار سازمان منافقین بود در سال های دهه ۸۰ در تلویزیون و رادیو مجاهدین به اجرای برنامه می پرداخت وی حتی سه سال با خانواده اش در پادگان اشرف زندگی کرده بود پدرش در عملیات مرصاد کشته شده بود.

در حالی که بسیاری از افراد از قتل او به دست برخی از کردهای ترکیه که وی شبکه ای کردی بر علیه آنها داشت خبر می دهند یکی از خبرنگاران بی بی سی فارسی در ترکیه می گوید وی در یک تصفیه حساب مالی با یکی از شرکایش که با وی مشکلاتی هم داشته کشته شده است.

انی خبرنگار بی بی سی تاکید می کند که پلیس ترکیه هم به این موضوع اذعان دارد و گفته شواهد نشان می دهد وی در یک تصفیه حساب شخصی با برخی از شرکایش کشته شده است.

بسیاری از رسانه ها کریمیان را از غول‌های رسانه‌ای جهان فارسی زبان می‌دانستند. سعید کریمیان، چهره‌ای که ده‌ها شبکه تلویزیونی در خارج از ایران راه انداخت. شبکه‌هایی عمدتا با کیفیت تصویری بالا و تحت نام گروه رسانه‌ای جم که دست کم بعضی از سریال‌های دوبله شده آن محبوبیتی گسترده یافته بود. وی حتی ماهواره یاهست را در سال های اخیر از آن خود کرده بود وی در ماه های پیش به دلیل اختلافاتی که با شبکه من وتو بر سر قرارداد پخش این شبکه از روی ماهواره یاهست داشت این شبکه را از این ماهواره خارج نمود و ضربه بزرگی به این شبکه وارد کرد.

کریمیان در سال های بعد از تاسیس گروه جم به دلیل کلاه برداری هایی که در زمینه کاری داشت با افراد زیادی  اختلاف پیدا کرد مثلا در یک مورد فرامرز عاصف یکی از خوانندگان لس آنجلسی از وی شکایت نمود و قول داد که حتما این کار را تلافی خواهد نمود.

وی هم چنین به تجاوز و باج خواهی جنسی به همکاران و کارمندان زن این شبکه مشهور بود و بار های کارمندان اخراجی وی در مصاحبه هایی این رفتار مالیخولیایی وی را متذکر شده بودند. حتی برخی از بازیگران دست چندم سینمای ایران که به این شبکه پیوسته بودند بعد از چند ماه کار کردن از این شبکه جدا شدند و دلیل اصلی این کار را هم رفتار های خشن و دون شان مدیر این شبکه میدانستند.

گفته می شود یکی از کارهایی که سعید کریمیان با افراد زیر دست خود انجام می داد این بود که زن ها باید در اختیار او باشند هرچند اگر شوهر هم داشته باشند و به کارمندان خود می گفت چه عیبی دارد که این خانم که شوهر هم دارد با من بدون شوهرش چند روز به مسافرت بریم!

گفته شده که یک فرد دیگر هم در ماشین کریمیان بوده که همراه با وی کشته شده است. این سرمایه دار کویتی که همراه با سعید کریمیان دراستانبول کشته شده، محمد متعب شلاحی نام دارد و از بزرگان قبیله مطیر در کویت است.  او از ثروتمندان و مالکان کلان در کویت و در عین حال فردی خوشنام و معروف به فعالیتهای خیریه بوده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme