https://telegram.me/empireoflies

BBC فارسی سخنگوی رسمی وزارت‎خارجه بریتانیا شده

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در چند سال اخیر به دلیل برخی از منازعات در مرزهای شمال غربی ایران که با ترکیه و کردستان عراق مرز مشترک دارد رسانه های فارسی زبان از این موقعیت به شدت سوء استفاده نموده اند تا جایی که حتی کشته شدن دو کولبر و یا خودکشی دختری در مهاباد برای این شبکه ها که اهداف تجزیه طلبانه را دنبال می کنند به مساله اول تبدیل می شود.

شبکه خبری بی بی سی و به ویژه بخش فارسی آن، در دو سال اخیر همواره در موضعی حمایتی، خبرهای مربوط به تمایل مقامات اقلیم برای استقلال اقلیم را پوشش و در بسیاری از مواقع به ویژه در چند ماه اخیر گزارش ها و مصاحبه های ویژه ای را نیز به این مسأله اختصاص داده اند.

این در حالی است که بی بی سی همواره مدعی بوده، در این مورد بی طرف است و تحت نفوذ دولت انگلیس نیست.با یک نگاه تاریخی به بی‌بی‌سی و دولت متبوعش به این مساله پی می بریم که این شبکه به طور قطع و یقین از این همه پرسی و در پی آن استقلال کردستان عراق استقبال می کند.

بی‌بی‌سی در راستای سیاست صد ساله دولت متبوعش انگلیس که مرزها و درگیری های امروز منطقه حاصل سیاست های آن می باشد از کوچک شدن کشورها و ایجاد درگیری های جدید در منطقه حمایت می کند.

  به نظر می آید بی بی سی فارسی ظرف چند ماه اخیر مشخصا از اندکی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران عملا التزام به حداقل های حرفه ای و حتی استانداردهای خود در انعکاس تحولات و اخبار را کنار نهاده است، بویژه در روزهای اخیر و در بازتاب تحولات مربوط به رفراندوم استقلال کردستان عراق این موضوع بیش از همیشه به چشم می اید چنانکه این تصور که رسانه مذکور اقلا در موارد مشخصی سخنگو و مبلغ رسانه ای رسمی سیاست خارجی دولت ملکه است چندان متوهمانه به نظر نمی رسد، حتی با چشمان غیرمسلح و با رصدی کلی و نه چندان دقیق در کیفیت گزارش ها، مقالات منتشره، پوشش نظرات طرفین ذینفع و همچنین کاراکترسیاسی مدعوین برنامه های خبری و تحلیلی این شبکه نیز می توان به روشنی واقعیت مورد اشاره را دریافت.

از کوچک ترین موارد عدم رویکرد غیرجانبدارانه تا مشخص ترین جانبداری ها و تخطی های حرفه ای یا حتی سنگربندی های سیاسی که جملگی بوضوح عامدانه به نظر می رسند، موارد و شواهد قابل ذکر برای دریافت این تحول منفی زیادند.
گرچه همانطور که اشاره شد رویکرد اخیر بی بی سی بصورت کلی و در عموم موارد اشکارا یکسویه بوده اما در فقره رفراندوم استقلال کردستان عراق آش چنان شور شده و این رسانه ٱنچنان شیطنت امیز عمل کرده که فی الحال پرستیژ و جایگاهش اگر نه در ردیف شبه رسانه های زرد و بی ابروی شهره ای مثل ” من و تو, صدای امریکا و جدیدا رادیو فردا و …..” اما دست کم با فاصله ای نزدیک تر از هر زمان نسبت به ٱنها قابل ارزیابی ست.

به نظر می رسد در دوره مدیریت جدید رزیتا لطفی که بعد از صادق صبا بر این رسانه حاکمیت دارد اختلافات در میان کارمندان بی بی سی فارسی بسیار بیشتر از قبل شده و حتی در سال گذشته خبر تغییر مدیرت در این رسانه به گوش رسید ولی بعد ها این سرو صدا ها از بین رفت ولی ظاهرا در پس پرده هنوز آتش اختلافات داغ است و هر از چند گاهی خبرهایی از چالش های خانمان برافکن از داخل بی بی سی فارسی به گوش می رسد. البته امپراتوری دروغ از سال ها پیش دوره جدید مدیرت لطفی را همراه با چالش های فراوان و مشی رادیکال در این تلویزیون پیش بینی کرده بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. سلام برای تبلیغات به کدوم قسمت مراجعه کنیم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme