https://telegram.me/empireoflies

BBC فارسی ؛مبدع رابطه جنسی شبکه ای!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی بعد از آغاز کار و جلب توجه بسیاری از مخاطبان فارسی زبان دچار حاشیه های غیراخلاقی متعددی در میان برخی کارکنان خود شده است.

این شبکه وابسته به دولت انگلیس با گذشت ۷ سال از آغاز راه‌ اندازی‌اش با حواشی زیادی همراه بوده است؛ یکی از این حواشی که روز به روز ابعاد جدیدتری از آن در رسانه‌ها فاش می‌شود، انحراف در روابط جنسی و حاشیه های غیراخلاقی کارکنان بخش فارسی این شبکه است.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، شبکه تلویزیونی «بی بی سی» سال ۹۲ از طرح ۱۵۲ پرونده دیگر در ارتباط با سوء استفاده جنسی از زمان افشای رسوایی فساد اخلاقی «جیمی سویل» مجری سابق خود حدود سال ۹۱ خبر داد.

این شبکه تلویزیونی گزارش داد که پرونده های طرح شده در رابطه با تجاوزهای جنسی صورت گرفته علیه ۸۱ نفر از کارمندان و همکاران سابق و فعلی بی بی سی و حتی آن افرادی که مرده اند، مطرح شده است.در ادامه به برخی از این حاشیه ها در میان کارمندان بی‌بی‌سی می پردازیم.
پونه قدوسی
پونه قدوسی، یکی از مجریان بی بی سی فارسی و برنامه ی نوبت شما که از سال ۲۰۰۰ به این شبکه پیوست تاکنون در نظرسنجی رسانه ایران از سوی مخاطبان به عنوان جنجالی ترین چهره ی تلویزیون بی بی سی شناخته شده است.

ارتباط خارج از عرف وی با “صادق صبا”، رییس بی بی سی فارسی نیز بیش از پیش او را سوژه ی خبری رسانه ها ساخت. برخی عدم حضورش در بی بی سی فارسی در پی این خبر و تلاش بی بی سی برای خارج ساختن اش از برنامه ی نوبت شما را در همین راستا تحلیل می کنند و معتقدند بی بی سی برای کم حاشیه کردن شبکه دست به چنین اقدامی زده است.

برخی منابع در این میان از سوءاستفاده جنسی صادق صبا، مدیر سابق بخش فارسی بی بی سی به وی خبر دادند؛ وسعت این خبر و سکوت سنگین در این ماجرا تا آنجا پیش رفت که حتی رسانه های ضدانقلاب مجبور به انتشار این خبر شدند و خبر دادند که این مجری از شبکه بی بی سی حذف شده است.

در همین رابطه شهرام همایون، مدیر شبکه سلطنت طلب کانال یک و اپوزیسیون خارج کشور در وب شخصی خود نوشت: «پرونده بی‌بی‌سی فارسی و صدای آمریکا برای همگان مشخص است. شبکه‌ای که در آن دختران ایرانی طعمه هوسرانی صادق صبا می‌شوند آیا جایگاهی برای سردادن آزادی انسان‌هاست؟» وی می افزاید: «آیا یک ایرانی وطن‌پرست می تواند بپذیرد در شبکه‌ای کار کند که دختر ایرانی مورد تجاوز قرار گرفته را طرد کرده و به مجری تجاوزگر پست بالاتر می‌دهند؟» او در ادامه به صادق صبا و مسعود بهنود اشاره کرده و گفته است: «به نظر من افرادی مثل صادق صبا و مسعود بهنود که برای به دست آوردن مناصبی در بی‌بی‌سی فارسی، دست از عقاید خود برداشتند و بهایی شدند، نان به نرخ روزخور هستند.»

ناجیه غلامی
ناجیه غلامی، مجری و کارمند بی‌بی‌سی به داشتن ارتباط غیراخلاقی در جریان مراحل استخدامی در بی بی سی متهم است.یک منبع افغانی فاش کرد که فساد اخلاقی ناجیه غلامی، طی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ میلادی که دوره‌های آموزشی را تحت نظر بی‌بی‌سی در کابل، ‌ترکیه و لندن می‌گذراند به شدت بالا گرفت و با افرادی به نام‌های مهرداد، حسین مزاری و بهروز آفاق روابط غیراخلاقی برقرار کرد.

نگین شیرآقایی
شیرآقایی یکی از خبرنگاران بی بی سی فارسی است که پس از چندی فعالیت در این شبکه توانست به جمع گویندگان بخش‌های خبری تلویزیون بی‌بی‌سی اضافه شود. این مجری که حضورش از ابتدا با حواشی زیادی همراه بود چند وقتی است در صفحه شخصی‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی به انتشار مطالبی در حمایت از همجنس گرایی پرداخته بود در جدید ترین تحرکش با حضور در فستیوال همجنس گرایان لندن، هم جنس باز بودن خود را به صورت علنی اعلام نموده است.

نفیسه کوهنورد
نفیسه کوهنورد در خاطرات خود از روز ورود به دفتر مرکزی شبکه بی‌بی‌سی اینگونه یاد کرده است: «علی همدانی و بهزاد بلور روز اول یه جوری با من روبه‌رو شدن که انگار ۱۰ ساله رفیق فابریک همدیگه‌ایم اما فرناز با اینکه من خواهرشو می‌شناختم خیلی سخت و یخی برخورد کرد.

بعدا فهمیدم که فرناز کلا اینجوریه و تو بی‌بی‌سی فقط با چند نفر (مسعود بهنود، عنایت فانی و صادق صبا و…) خوبه و بقیه را اصلا محل نمی‌ذاره. منم کلا سعی می‌کنم زیاد دم پرش نباشم». علی همدانی، دوست‌پسر فرن تقی زاده(از مجریان بی‌بی‌سی) است و مدت‌هاست که با هم رابطه دارند. علی همدانی یک خانه ۶۵ متری در خیابان «نیوگیت» دارد و فرن بعد از اینکه رابطه‌اش با بهزاد بلور در سال ۲۰۱۰ به هم خورد در خانه علی همدانی زندگی می‌کند.»بعد از همخانه شدن علی همدانی و نفیسه کوهنورد در استانبول به دلایل کاری، رابطه این دو صمیمی شد.

صمیمی شدن همدانی با کوهنورد یک طرف، کمرنگ شدن رابطه همدانی با تقی زاده نیز قسمت دیگر ماجرا بود. تا حدی که موجب قطع‌شدن رابطه فرن با علی شد. فرن داستان و جریان قطع رابطه‌اش با علی همدانی را در پاسخ به سوال آذر نویدی (یکی از دوستان فیس‌بوکی فرن) که پرسیده بود چرا با علی همدانی زندگی نمی‌کنی؟ اینگونه توضیح داد: «بعد از اینکه علی و نفیسه به استانبول رفتند، رابطه‌شون خیلی نزدیک شده، با هم خونه گرفتن و پیش هم زندگی می‌کنن. من، علی رو خیلی خوب می‌شناسم محاله پیش دختری باشه و راحت بخوابه. تازگی‌ها هم یه پیام به بهزاد فرستاده که توش نوشته، این فنچی که پیش منه (نفیسه) دیگه مال من شده شما بپا الهام از دستت نپره (الهام صیادی کارمند تازه‌وارد بی‌بی‌سی که به تلفن‌های بیننده‌ها پاسخ می‌دهد). بهزاد پیامو نشونم داد.
ناگفته نماند که نفیسه کوهنورد در مدت اقامتش در استانبول در خانه‌ای با علی همدانی همخانه بود و بعد از بهم خوردن رابطه اش با همدانی در خانه نیما اکبرپور مجری برنامه کلیک زندگی می‌کرد.

وی در پاسخ به شایعه‌های مطرح شده درباره ازدواج او با نیما اکبرپور گفته است: «رابطه من و نیما یک رابطه کاملا دوستانه است. مثل خیلی دیگه از رابطه‌ها که اینجا بین مجریا و کارمندا وجود داره. متاسفانه عده‌ای فکر می‌کنن اینجا مث ایرانه که ندیده و نشناخته عقد بخونن و بعدش یه عمر با پشیمونی زندگی کنن. به نظر من سال‌ها طول می‌کشه تا آدم‌ها همدیگر رو بشناسن».

پس از آن کوهنورد رابطه جدیدی با صادق صبا برقرار کرد که در همین رابطه صبا که در مورد رابطه اش با قدوسی سکوت کرده بود در اینباره در اولین روزهای انتشار اخبار مربوط به رابطه خود با نفیسه کوهنورد سریعا موضع گیری کرده و نوشتن یک مقاله طولانی در سایت این شبکه، نشان داد که انتشار این مطالب در مورد دوست دختر جدیدش، موجب آزرده شدن وی گردیده و صبا را مجبور به نگارش این مطالب کرده است!

اما این رابطه صادق صبا و نفیسه کوهنورد زیاد طول نکشید و با درز اخبار روابط غیر اخلاقی این دو نفر، مسئولان رده بالای این شبکه برای جلوگیری از تکرار ماجرای “صادق صبا-پونه قدوسی” دستور یک ازدواج درون سازمانی را برای پوشاندن این فساد جدید در بی بی سی صادر کرده و بر همین اساس ناگهان “مهرداد فرهمند” دیگر خبرنگار این شبکه به عنوان همسر رسمی نفیسه کوهنورد اعلام گردید!

از نکات جالب پس از اعلام زمان این ازدواج درون سازمانی می توان به اعتراف همه دوستان نزدیک و همکاران این دو در شبکه بی بی سی فارسی اشاره کرد که با شنیدن این خبر در بهت و حیرت فرو رفته و در پاسخ به دنبال کنندگان صفحات شخصی خود در شبکه های اجتماعی مدعی شدند که” هیچ کس تا شب قبل برگزاری مراسم از ازدواج این دو نفر خبر نداشته است جز صادق صبا”!

بلافاصله پس از برگزاری یک مراسم ازدواج صوری برای پایان دادن به حواشی روابط غیراخلاقی در بی بی سی، نفیسه کوهنورد به لبنان و مهرداد فرهمند نیز به مصر اعزام گردیدند تا به ادامه فعالیت خود برای جمع آوری اطلاعات بپردازند.

با گذشت کمتر از یکسال از علنی کردن این ازدواج سازمانی و پایان یافتن حواشی پیش آمده پیرامون روابط غیر اخلاقی این مجری بی بی سی و صادق صبا، چندی پیش مهرداد فرهمند و نفیسه کوهنورد که در طول این مدت مدت زمان اندکی را در کنار هم گذرانده بودند، به طور رسمی از یکدیگر جدا شده و با حذف خاطرات مشترک خود همچون تصاویری که پیش از این در صفحات مجازی منتشر نموده اند، تلاش کردند تا این ازدواج سازمانی را نیز به فراموشی بسپارند.

نفیسه کوهنورد در اظهار نظری درباره گزارش‌هایی که در رابطه با فساد اخلاقی میان پرسنل بی‌بی‌سی فارسی منتشر شده است، آب پاکی را روی دست کسانی ریخته که تا‌کنون تلاش می‌کردند این روابط را انکار کنند و ضمن عادی دانستن روابط ضربدری جنسی میان همکاران این شبکه، گفته است: درباره رابطه من با همکارانم نوشتین؛ روابط ضربدری یا زیگزاگی که برادران اطلاعاتی به ما نسبت دادن در اینجا یک امر طبیعی و عادی است و مختص به من نیست.

این مجری زن بی‌بی‌سی مانند علی همدانی همکارش با اشاره به اینکه چیزی به نام رابطه نامشروع نداریم، نوشته است: این فرهنگ ایرانی هست که از تمدن جهانی عقب مونده و نمی‌خواد خودش رو به فرهنگ جهانی برسونه و هنوز روابط را در مشروع و نامشروع تعریف می‌کنه. بحث فساد اخلاقی در بخش فارسی بی‌بی‌سی همچون بخش انگلیسی آن این روزها سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را پر کرده است.

فرن تقی زاده
نفیسه کوهنورد در خاطرات خود در مورد فرن تقی زاده نوشته است: علی همدانی، دوست‌پسر فرن تقی زاده (از مجریان زن بی‌بی‌سی) است. و مدت‌هاست که با هم رابطه دارند. علی همدانی یک خانه ۶۵ متری در خیابان «نیوگیت» دارد و فرن بعد از اینکه رابطه‌اش با بهزاد بلور در سال ۲۰۱۰ به هم خورد در خانه علی همدانی زندگی می‌کند.

علت قطع رابطه فرن با بهزاد هم حامله شدن فرن در‌ماه سوم رابطه شان بود. بهزاد اصرار به نگهداشتن بچه داشت ولی فرن بچه را بدون اطلاع بهزاد سقط کرد. کار به شکایت و دادگاه کشیده شد و در نهایت رابطه بهزاد و فرن به هم خورد.

پس از صمیمی شدن علی همدانی با نفیسه کوهنورد، تقی زاده به رابطه خود با همدانی نیز پایان داد.

وی داستان و جریان قطع رابطه‌اش با علی همدانی را در پاسخ به سوال آذر نویدی (یکی از دوستان فیس‌بوکی فرن) که پرسیده بود چرا با علی همدانی زندگی نمی‌کنی؟ اینگونه توضیح داد: «بعد از اینکه علی و نفیسه به استانبول رفتند، رابطه‌شون خیلی نزدیک شده، با هم خونه گرفتن و پیش هم زندگی می‌کنن. من، علی رو خیلی خوب می‌شناسم محاله پیش دختری باشه و راحت بخوابه. تازگی‌ها هم یه پیام به بهزاد فرستاده که توش نوشته، این فنچی که پیش منه (نفیسه) دیگه مال من شده شما بپا الهام از دستت نپره (الهام صیادی کارمند تازه‌وارد بی‌بی‌سی که به تلفن‌های بیننده‌ها پاسخ می‌دهد). بهزاد پیامو نشونم داد.

اولش خیلی عصبانی شدم ولی بعدش منم حسابی حالشو (علی) گرفتم. شب جات خالی با بهزاد رفتم خونشونو و کلی با هم خوردیم، خوندیم، رقصیدیم و تا صبح با هم بودیم. بعدش منم یه پیام برای علی همدانی فرستادم که آن موقعی که تو در کنار فنچتی منم در کنار مرغ عشق دیگه‌ای در حال عشق‌بازی‌ام. اگر تو فکر می‌کنی خوشگل‌تر از من هم وجود داره من هم فکر می‌کنم بالیاقت‌تر از تو هم هست.

بعدشم هرچی زنگ زد جوابشو ندادم. چند باری هم که اومده لندن، اومد منت‌کشی اما دیگه تحویلش نگرفتم. بدبخت اونقدر ندید بدید شده که به نفیسه میگه فنچ. اگه نفیسه فنچه پس عمه ۶۵ ساله منم آهوه».

علی همدانی
علاوه بر رادیو زمانه و رادیو فردا که همجنس گرایی یکی از مهمترین موضوعات و عناوین دغدغه های آنها را شکل می دهد، بی بی سی فارسی نیز به آن به عنوان یک سوژه استراتژیک می پردازد. چراکه در داخل ایران منع شدیدی از همجنس بازی می شود.

علی همدانی علاوه بر مسائلی قبلا ذکر شد(رابطه خارج از عرف با فرن تقی زاده و نفیسه کوهنورد) به عنوان یکی از مجریان بی بی سی فارسی در صفحه فیس بوک خود نه تنها حامی همجنسگرایان شده بلکه به سوال دیگران هم پاسخ داده و بحث کارشناسی در این زمینه انجام میدهد.

همدانی در یکی از جدیدترین اظهاراتش در جواب به منتقدان بی‌بند و باری جنسی گفته که ما همینیم که هستیم، تغییر نمی‌کنیم و تازه مانده رقص اصلی ما…

فرناز قاضی زاده
«بهروز آفاق تبریزی» با نام اصلی «بهروز یوسف‌زاد» که از آوریل سال ۲۰۰۶ ریاست منطقه آسیای «بی‌بی‌سی» را برعهده داشته، از عوامل اصلی راه‌اندازی شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» محسوب می‌شود. اما این تنها نقش مهم او در این شبکه نیست. «بهروز آفاق» از عوامل اصلی فرقه بهائیت در این شبکه انگلیسی است که نقش موثری در بهایی کردن تعداد قابل توجهی از کارکنان و مجریان این شبکه داشته است؛ چرا که او دغدغه‌ای به نام وطن ندارد.

از جدیدترین دستاوردهای «بهروز آفاق» برای فرقه ضاله بهائیت، می‌توان به بهایی شدن «سینا مطلبی» از سردبیران شبکه «بی‌بی‌سی» و همسرش «فرناز قاضی‌زاده» مجری مشهور این شبکه اشاره کرد.

«فرناز قاضی‌زاده» که بلافاصله پس از خروج از ایران کشف حجاب کرد، پیش از این نیز نشانه‌هایی از خارج شدنش از اسلام از خود بروز داده بود؛ فرزند «فرناز قاضی‌زاده» “مانی” نام دارد. قاضی زاده در یکی از مطالب وبلاگش که “من و مانی” نام دارد، نوشته بود:

“مدرسه مانی رو باز دارم عوض می‌کنم، خودم هم عذاب وجدان دارم که بچه رو دایم آلاخون و والاخون کنم. ۹۸ درصد بچه‌های مدرسه از خانه‌های اطراف میان که متعلق به شهرداری است و در اختیار پناهندگان سومالیایی و سودانی. که البته من به هیچ عنوان با هیچ کدوم از اینها مشکلی نداشتم، مسئله اینه که مدرسه در کل، مدرسه اسلامی شده. برای عید فطر تعطیل بود، بعدش هم در اولین نامه‌ای که از مدرسه اومد، عید رو مدیر مسلمان مدرسه به همه تبریک گفت. از این گذشته مانی شروع کرد که ما اینو نمی‌خوریم مسلمونیم، اونو نمی‌خوریم مسلمونیم، چرا نماز نمی‌خونیم ما که مسلمونیم، که دیگه یه کم ترسیدیم از بحران هویت و هویت اسلامی و این حرفها. برای همین پام رو کردم توی یک کفش که نمی‌خوام بچه‌ام به اینجا بره …”!

پیش از «فرناز قاضی‌زاده» و «سینا مطلبی»، افراد بسیاری مانند «صادق صبا»، «رزیتا لطفی»، «نادر سلطان‌پور»، «نوشابه امیری»، «کسری ناجی»، «امیر پایور»، «شهریار رادپور»، «مسعود بهنود»، «علی همدانی» و تعداد زیادی دیگر به فرقه ضاله بهاییت گرویده بودند. گویا در «بی‌بی‌سی فارسی» یکی از مهمترین ویژگی‌های لازم افراد برای ارتقای رتبه و جایگاه، بهایی بودن است.

جیمی سویل
سویل در سال ۲۰۱۱ میلادی در سن ۸۴ سالگی مرد و از آن زمان تاکنون، صدها جنایت جنسی علیه وی مطرح شده است.

پرونده فساد اخلاقی سویل بعد از مرگ وی برملا شد. این مجری سابق بی بی سی به سوء استفاده جنسی از ده ها کودک و نوجوان و جوان در طول دهه های ۷۰ و ۸۰ فعالیتش در بی بی سی متهم شده است.

در سال ۲۰۱۲ پلیس انگلیس با همکاری یک نهاد خیریه که در زمینه حفاظت از کودکان فعالیت می‌کند، گزارش ۳۰ صفحه‌ای تکان دهنده‌ای از ابعاد گسترده تجاوزات و سوءاستفاده‌های جنسی این مجری مشهور «بی‌بی‌سی» منتشر کرد. در این گزارش حداقل ۶۰۰ قربانی سوءاستفاده‌های جنسی «جیمی سویل» شناسایی شده‌اند که طی بیش از ۵۰ سال مورد آزار و اذیت این مجری فاسد قرار گرفته بودند.

گفتنی است، «جیمی سویل» مجری انگلیسی شبکه «بی‌بی‌سی» از طرف ملکه انگلستان نشان شوالیه دریافت کرده بود.

سوءاستفاده‌های جنسی «جیمی سویل» علاوه بر ادارات «بی‌بی‌سی» در بیمارستان‌ها، مدارس، هتل‌ها، مراکز بازپروری و برخی محل‌های دیگر روی داده و نشان می‌دهد که بخش‌های مختلف جامعه انگلیس در برخورد با سوءاستفاده‌های جنسی طی نیم قرن گذشته ناکام مانده‌ بودند.

دیو لی تراویس
تراویس در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی از مجریان معروف رادیو ˈبی بی سیˈ بود و با ˈجیمی ساویلˈ دیگر مجری مشهور ˈبی بی سیˈ که فساد اخلاقی گسترده وی سال‌های گذشته فاش شد نیز ارتباطاتی داشته است.

تراویس، چهارمین فردی است که در جریان تحقیقات پلیس در مورد پرونده فساد اخلاقی ˈجیمی ساویلˈ به اتهام فساد اخلاقی و آزار و اذیت جنسی، بازداشت شد.

در نخستین جلسه محاکمه ˈدیو لی تراویسˈ که در دادگاه کیفری ˈساوت وارکˈ در جنوب لندن برگزار شد، ۱۳ فقره اتهام آزار و اذیت جنسی و یک فقره تجاوز جنسی مطرح شده علیه وی توسط نماینده دادستان برای اعضای هیات منصفه قرائت شد.

این اتهامات مربوط به شکایت ۱۱ نفر از زنان و دختران ۱۵ تا ۲۹ ساله (در زمان وقوع جرایم) می باشد که طی سال های ۱۹۷۶ تا ۲۰۰۸ میلادی توسط متهم مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند.

انتهای پیام/

منبع :رسانه ایران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme