https://telegram.me/empireoflies

BBC فارسی؛ تشویق بیماران به مصرف مشروبات الکلی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به کشورهای استعمارگر از جمله شبکه «بی‌بی‌سی فارسی»، همواره به‌دنبال تخریب مبانی عقیدتی و فرهنگی ملت مسلمان ایران هستند.

یکی از راه هایی که این شبکه ها برای ترویج اباحی گری و فساد در میان خانواده های ایرانی ارائه می دهند ترویج مشروبات الکلی است که در رسانه های خود با ساختن مستند ها و اخبار و مطالبی در صددند که خوردن مشروبات الکلی را امری مباح و خوب ترویج کنند.

این مورد در سالیان اخیر از شبکه بی بی سی فارسی بارها دیده شده است مثلا در دو سال اخیر دو مستند در ترویج مشروبات الکلی از این شبکه پخش شده است

مثلا در یک مستند به نام میخانه که در ترکیه تهیه شده، با بیان اینکه “مشروبات الکلی در ایران به وفور یافت می‌شود و بازار قاچاق سودآوری است، اما میخانه‌ها سال‌هاست که بسته‌اند و از یادها محو شده‌اند”، تلاش کرد به اینگونه اماکن تقدس ببخشد.

این رسانه انگلیسی در این مستند به مِیخانه با دید اماکن فرهنگی نگاه کرد و مدعی شد که مِیخانه جزعی از بافت شهر است و در نظام اجتماعی نقش بسیار مهم و کلیدی دارد.

و یا چند ماه پیش در ادامه تبلیغاتی که برای استفاده از این مشروبات مخصوصا مشروبات ایرانی می کرد مستندی پخش نمود که در آن شراب شیراز را معرفی کرد و در جای جای این مستند اشاره به قدمت شراب شیراز اشاره داشت که چقدر معرف تاریخ و فرهنگ ایرانیان است!!

اخیرا هم این شبکه در ادامه ترویج مشروبات الکلی در ایران مطلبی را منتشر کرده که در آن گفته می شود که احتمال ابتلای افرادی که اصلا الکل نمی‌نوشند به دیابت نوع دوم، بیشتر از کسانی است که هفته‌ای سه یا چهار بار الکل می‌نوشند. با این حال متخصصان تاکید کرده‌اند که نتیجه این تحقیق به هیچ وجه به معنای چراغ سبز برای نوشیدن الکل نیست و همواره الکل باید به اندازه و مسئولانه نوشیده شود.”

این مطلب در ادامه چنین می آورد :”پژوهشگران نتیجه گرفتند که نوشیدن معتدل الکل، سه یا چهار بار در هفته در زنان ۳۲ درصد و در مردان ۲۷ درصد خطر ابتلا به دیابت را در مقایسه با کسانی کمتر از هفته‌ای یک روز یا کمتر الکل می نوشیدند پایین می‌آورد.

این پژوهش شراب را بخصوص از این نظر مفید دانسته و احتمال داده که در تنظیم قند خون نقش مثبتی داشته باشد.در مورد آبجو، مردانی که هفته‌ای یک تا شش آبجو می‌خوردند ۲۱ درصد احتمال ابتلایشان به دیابت کمتر از مردانی بود که هفته‌ای یک آبجو یا کمتر می‌نوشیدند، ولی در مورد زنان تفاوتی وجود نداشت.”

گفتنی است، «بی‌بی‌سی فارسی» در ماه‌های گذشته در قالب برنامه‌های متعددی به تبلیغ و ترویج استفاده از گوشت حیوانات حرام از جمله خوک پرداخته بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme