https://telegram.me/empireoflies

BBC شیعیان کشمیر را هم‌ردیف با داعش می‌داند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ناآرامی‌های اخیر منطقه کشمیر در پی کشته شدن «برهان وانی» از فرماندهان جوان کشمیر وارد فاز تازه ای شده است. این اتفاق در جریان درگیری و تبادل آتش با نیروهای دولتی رخ داده است. نیروهای امنیتی هند روز جمعه هفته گذشته با دریافت اطلاعاتی درخصوص حضور «وانی» در نماز جمعه منطقه «انانتاگ» در ایالت جامو و کشمیر با محاصره منطقه، وی و دو همراهش را به شهادت رساندند. پلیس برای دستگیری این رهبر جوان حزب المجاهدین که محبوبیت زیادی در بین جوانان کشمیر داشت، ۱۵ هزار دلار جایزه تعیین کرده بود.پس از شهادت «برهان وانی» فرمانده «حزب المجاهدین» بدست نیروهای امنیتی هند در منطقه کشمیر تظاهرات گسترده ای در این منطقه از سوی مسلمانان صورت گرفت. نیروهای امنیتی هند نیز با اعلام حکومت نظامی در منطقه جامو و کشمیر دست به کشتار مسلمانان کشمیر زدند.

گفته شده تا کنون بیش از ۴۵ نفر در این درگیری ها به شهادت رسیده اند که همگی از شیعیان این منطقه هستند و همچنین بیش از د هزار نفر نیز در این درگیری ها زخمی شده اند.

بی بی سی فارسی که در وارونه نمایی اخبار و اطلاعات در خصوص شیعیان ید طولایی دارد در انعکاس اخبار کشمیر به سیاق خود این مبارزین و معترضان به کشتار مردم بی گناه کشمیر را پیکار جو خطاب کرده است یعنی واژه ای که با آن تروریست های داعش و النصره را نام گذاری می کرده .

این رسانه دستگاه سلطنتی انگلیس در خصوص معترضان شیعه کشمیری می گوید:”پلیس در منطقه کشمیر تحت کنترل هند می گوید که در درگیری ها میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در پی کشته شدن یک پیکارجوی سرشناس دست کم ۳۰ نفر کشته شده اند.”

بی بی سی فارسی در این خبر فرمانده ارشد گروه المجاهدین را جزء پیکار جویان می داند و هم ردیف با تروریست های داعش از آنها نام می برد در صورتی که این جوانان تا کنون هیچ اقدام مسلحانه را بر علیه دولت مرکزی انجام نداده بودند و تنها بر فعالیت های تبلیغی در شبکه های اجتماعی متمرکز بودند.

بی بی سی فارسی سابقا بر استفاده نابجا از واژه پیکارجو برای تروریست های داعش بسیار اصرار داشته و در مواردی که با اعتراض مخاطبان مواجه شده بود پاسخ های بی ربطی به این موضوع داده بود.

در چند سال اخیر با اوج گیری جنایات و شکنجه های عجیب و نسل کشی های گوناگون در سوریه و عراق، از طرف گروه تروریستی داعش، بی بی سی فارسی، این گروه تروریستی را با عنوان ” پیکارجویان دولت اسلامی ” و یا ” شبه نظامیان دولت اسلامی ” مورد خطاب قرار می داد. حتی این نوع پوشش خبری از سوی بی بی سی، بارها مورد انتقاد سران و حتی مقامات انگلیسی از جمله دیوید کامرون نخست وزیر سابق این کشور قرارگرفت.

کامرون ضمن ابراز ناراحتی در استفاده ازعبارت «دولت اسلامی» برای اشاره به گروه تروریستی داعش، گفت که این مساله سبب می شود که به این فرقه سمی اعتبار زیادی داده شود و جوانان انگلیسی نیز از راه به در شوند و بهتر است از مخفف انگلیسی آن یعنی ‘ای اس ای اس’ (ISIS) استفاده گردد. وی گفته بود: امیدوارم «بی بی سی» از عبارت «دولت اسلامی» استفاده نکند، چون آنها حقیقتا یک دولت اسلامی نیستند.

جالب اینکه صادق صبا مدیر سابق بی بی سی در آن زمان در جواب این دوگانگی گفته بود :”بی بی‌سی معتقد است که استفاده از صفت “تروریست” برای افراد و گروه‌ها نه تنها کمکی به درک بهتر رویدادها نمی‌کند بلکه ممکن است حتی ذهن مخاطبان را مخدوش کند…بی‌بی‌سی وظیفه خود را در این می‌داند که اگر گروهی جنایت هولناکی مرتکب شده آن را با دقت و در اسرع وقت و به طور کامل و مسئولانه گزارش دهد… ما تنها تاکید داریم که از داوری ارزشی پرهیز کنیم … ما در بی‌بی‌سی اگر از صفاتی مثل تروریست استفاده کنیم در واقع وارد موضع‌گیری سیاسی می‌شویم و جهت گرفتن کاملا بر خلاف سیاست رسانه‌ای بی‌بی‌سی است”

از نظر بی بی سی فارسی عملیلت های تروریستی داعش و کشتن هزاران نفر در عراق و سوریه و اروپا با فعالیت های تبلیغی گروهی در کشمیر برابر است!!!

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ناآرامی‌های اخیر منطقه کشمیر در پی کشته شدن «برهان وانی» از فرماندهان جوان کشمیر وارد فاز تازه ای شده است. این اتفاق در جریان درگیری و تبادل آتش با نیروهای دولتی رخ داده است. نیروهای امنیتی هند روز جمعه هفته گذشته با دریافت اطلاعاتی درخصوص حضور …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme