https://telegram.me/empireoflies

اعتراف رسانه‌های بیگانه به قدرت‌گیری حزب‌الله پس از جنگ ۳۳ روزه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزهای تیر ماه و مرداد هر سال یاد آور جنگ ۳۳ روزه حزب الله با اسرائیل در ده سال پیش است. این جنگ که در نهایت با شکست فضاحت بار اسرائیل تمام شد و این رژیم سفاک در حالی که خود جنگ را آغاز نموده بود مجبور شد در برابر یک نیروی شبه نظامی تن به آتش بس بدهد نتیجه اش این بود که روز به روز بر قدرت حزب الله لبنان در منطقه بیافزاید.

رهبر معظم انقلاب در روزهای نخست جنگ پیامی شفاهی برای حزب‌الله لبنان فرستادند که توسط سردار قاسم سلیمانی به سیدحسن نصرالله منتقل شد.در ابتدای این پیام از قول حضرت آیتالله خامنه ای گفته شد: ”این جنگ سخت خواهد بود، اما بر خدا توکل کنید و پایداری نمایید. ما به پیروزی مقاومت یقین کامل و حتی بیش از آن، این مقاومت پیروز و به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل خواهد شد”

اکنون که ده سال از این جنگ یک ارتش کلاسیک تا بن دندان مسلح در مقابل چند صد نظامی حزب الله لبنان می گذرد قدرت گیری و اقتدار حزب الله لبنان به جایی رسیده که دشمنان این گروه انقلابی هم معترف به قدرت بلا منازع حزب الله هستند.

بی بی سی فارسی در سالگرد این شکست اسرائیل نوشته:”طی یک دهه گذشته گروه حزب الله نفوذ خود در لبنان را افزایش داده و علاوه بر این در جنگ داخلی سوریه نیز درگیر شده است.حزب الله لبنان از یک گروه سیاسی با قدرت محدود به یک بازیگر سیاسی نیرومند بدل شده است. تخمین زده می شود که زرادخانه سلاح های سنگین این گروه از ۳۳ هزار موشک و راکت قبل از جنگ ۲۰۰۶ اکنون به ۱۵۰ هزار افزایش یافته است. به همین ترتیب تخمین زده می شود که نفرات این گروه که در سال ۲۰۰۶ چند هزار نفر بود اکنون بالغ بر ۲۰ هزار نفر است.”

این شبکه خبری در ادامه گزارش خود در خصوص حزب الله لبنان با اینکه سعی می کند بین این گروه و دیگر گروه های اسلامی اختلاف ایجاد نماید می نویسد:”هنوز هم به خاطر مبارزه با اسرائیل یا ” دشمن مشترک” در افکار عمومی جهان عرب حمایت قابل توجهی دارد.

حزب الله به استفاده از رسانه ها بعنوان یک ابزار سیاسی ادامه داده است. در ژوئیه ۲۰۰۶ حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان از بینندگان المنار، شبکه تلویزیونی این گروه، دعوت کرد صحنه های غرق شدن کشتی نظامی اسرائیلی در آبهای نزدیک به سواحل بیروت را تماشا کنند.در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ وقتی که دو شبکه ماهواره ای مهم عربی پخش برنامه های المنار را متوقف کردند ماشین تبلیغاتی حزب الله مورد حمله قرار گرفت.ولی این گروه با اجرای طرح موفقیت آمیز تاسیس موزه ای مربوط به جنگ با اسرائیل در جنوب لبنان توانسته است توجه ساکنان منطقه و حتی توریست ها را جلب کند.”

همچنین رادیو فردا ارگان رسانه ای فارسی زبان سازمان سیا در خصوص قدرت نظامی حزب الله ده سال بعد از جنگ ۳۳ روزه نوشته است:”یک ژنرال بلندپایه ارتش اسرائیل روز چهارشنبه اول اردیبهشت هشدار داد هرگونه جنگی در آینده میان این کشور با گروه حزب‌الله ویرانی‌های گسترده‌ای را برای اسرائیل به بار خواهد آورد.”

این رسانه آمریکایی همچنین نوشته :”در صورت بروز جنگ بین اسرائیل و حزب الله روزانه سه هزار فروند موشک از سوی حزب الله به سمت تل آویو و مناطق پیرامونی این شهر شلیک خواهد شد.حزب الله دارای موشک هایی با توان تخریبی بالا و با نشانه گیری دقیقی است.”

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزهای تیر ماه و مرداد هر سال یاد آور جنگ ۳۳ روزه حزب الله با اسرائیل در ده سال پیش است. این جنگ که در نهایت با شکست فضاحت بار اسرائیل تمام شد و این رژیم سفاک در حالی که خود جنگ را آغاز نموده بود مجبور …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme