https://telegram.me/empireoflies

BBC دست به دامن «من و تو» شد!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه ضدفرهنگی «من و تو» تلویزیونی است که بیش از شش سال پیش فعالیتش را آغاز کرد و در این مدت اسناد مختلفی از وابستگی این شبکه به سرویس‌های جاسوسی بیگانه بدست آمد.

سال گذشته نشانه‌هایی از همکاری پنهان این شبکه با سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل، موساد، نیز نمایان شد  و مشخص گردید که «من و تو» نیز همچون اسلاف لس‌آنجلسی خود در پی اقداماتی در راستای اهداف دشمنان ملت ایران است. البته مسئولان این شبکه در سال‌های نخست فعالیتشان برای پیشگیری از پیامدهای احتمالی، وجود رابطه با دولت‌های غربی و دشمنان دیرینه ملت ایران را تکذیب کردند.

«من و تو» که توسط «کیوان و مرجان عباسی» بهائی‌های همکار نهادهای صهیونیستی اداره می‌شود، در ابتدای فعالیتش ادعا کرد برنامه‌هایش تنها جنبه سرگرمی دارد، اما به مرور زمان پشت‌پرده خود را نشان داد و فعالیت‌های سیاسی خود را گسترش داد و رویکرد سیاسی تندتری گرفت. تا جایی که سال گذشته با پایان دوره فعالیت پنهان «من و تو»، مدیر این شبکه طی مصاحبه‌ای با کانال ۱۰ اسرائیل رسماً آغاز فعالیت‌های مشترک خود با رسانه‌های رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

اکنون این شبکه که به‌عنوان خواهرخوانده شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» شناخته می‌شود، برای فعال‌تر شدن در عرصه سیاسی و خبری، آگهی استخدام خبرنگار منتشر کرده و از علاقه‌مندان خواسته در صورت داشتن مجوز کار در بریتانیا، سابقه‌کار خود را برای این شبکه ارسال کنند، تا پس از بررسی افراد مورد نظر انتخاب شوند.

اما نکته جالبتر آنجاست که مدیران «من و تو» برای افرادی که توسط این شبکه برای شرکت در آزمون استخدام تایید می‌شوند نیز شرط واریز ۱۰۰ دلار (معادن ۳۵۰ هزار تومان) به حساب بانکی «من و تو» قرار داده است که این موضوع واکنش‌هایی را در پی داشته و برخی گفته‌اند که «من و تو» با دام استخدام به دنبال سرکیسه‌کردن مخاطبین خود است.

آگهی استخدام در شبکه «من و تو»

بودجه شبکه «من و تو» که طی سالهای گذشته توسط نهادهای غربی تامین می‌شود، گویا اکنون کفاف هزینه‌هایش را نمی‌دهد و مدیران «من و تو» را به فکر درآمدزایی به هر شیوه ممکن انداخته است. به عبارت دیگر، «من و تو» با پخش این اطلاعیه تنها قصد دارد عده‌ای جاهل و بی‌سواد را وسوسه کرده و با این دام، هزاران دلار را به جیب بزند.

هرچند که می‌توان دلیل مهمتر تلاش شبکه «من و تو» برای تقویت بخش‌های خبری و سیاسی خود را در مشاوره کارمندان خواهرخوانده‌اش یعنی «بی‌بی‌سی فارسی»، مانند سخنان چند ماه پیش «نگین شیرآقایی» جست‌وجو کرد. شیرآقایی در یک ویدئو که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، خطاب به عوامل «من و تو» گفته بود: “… من‌وتو تعریفش چه است؟ آیا می‌خواهد شبکه سرگرمی باشد؟ من فقط یک مستندتان را دوست داشتم و بقیه مستندهایتان جهت‌دار است … اگر قرار باشد تمام مستندهایتان جهت‌دار باشد، مخاطب چندان اعتماد نمی‌کند … مستندهایی که درباره خاندان سلطنتی ایران یا پیش از انقلاب می‌سازید، همش جهت‌دار است و من به‌شخصه نتوانستم با آن ارتباط برقرار کنم. لحن متن‌ها کاملاً جهت‌دار است، مدل جمله‌بندی‌ها جهت‌دار است و هیچ جا نظر مخالف نمی‌شنویدمستندهای شما مانند یک نوع نگاه از بالا به پایین است …”

در واقع، شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» که در ماه‌های اخیر با ریزش مخاطب و کاهش تاثیر خبرهایش مواجه شد، در پی آن است تا با استفاده و تقویت ظرفیت‌های فریبنده و به‌ظاهر سرگرمی خواهرخوانده خود، خبرها و گزارش‌هایش را بیش از پیش از طریق «من و تو» منتشر کند و بر طیف بیشتری از مخاطبین تاثیر بگذارد.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه ضدفرهنگی «من و تو» تلویزیونی است که بیش از شش سال پیش فعالیتش را آغاز کرد و در این مدت اسناد مختلفی از وابستگی این شبکه به سرویس‌های جاسوسی بیگانه بدست آمد. سال گذشته نشانه‌هایی از همکاری پنهان این شبکه با سرویس اطلاعات …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme