https://telegram.me/empireoflies
«بی‌بی‌سی فارسی»

BBC برای دشمنی با اربعین، آمار خودش را هم رد کرد!

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در طول سالهای اخیر به‌ویژه پس از فتنه ۸۸ دشمنی خود با اعتقادات ملت ایران را بارها علنی کرده‌اند.

هنوز از یاد نبرده‌ایم که رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به دولت‌های استکباری مانند «رادیو فردا»، «صدای آمریکا»، «رادیو زمانه» و بخصوص «بی‌بی‌سی فارسی» بر آتش فتنه ۸۸ دمیدند و از اغتشاشات، هنجارشکنی‌ها و توهین به مقدسات در عاشورای آن سال حمایت کردند.

رسانه‌ای مانند «بی‌بی‌سی فارسی» که بودجه خود را مستقیماً از رژیم سلطنتی بریتانیا دریافت می‌کند، در سالهای اخیر نسبت به راهپیمایی عظیم اربعین واکنش منفی بسیاری نشان داده است؛ به طوریکه پیش از اربعین، راهپیمایی زوار ائمه‌اطهار (ع) بخصوص امام حسین(ع) به‌سوی کربلا را “قدرت‌نمایی شیعیان در برابر اهل‌سنت” می‌دانستند، در تلاش بودند تا در ادامه سیاست انگلیسی «تفرقه بینداز و حکومت کن»، بین اقدام و مذاهب مختلف اسلامی اختلاف بیندازند که این نقشه به حضور هزاران نفر از اهل‌سنت عراق، ایران و کشورهای دیگر در راهپیمایی عظیم اربعین نقش بر آب شد.

«بی‌بی‌سی فارسی» و رسانه‌های همسو با آن که تبدیل شدن راهپیمایی عظیم اربعین به نماد قدرت و اتحاد مسلمانان می‌ترسند، همان‌طور که پیش از این تجمع و حرکت بزرگ مسلمانان، سعی در تخریب آن داشتند، پس از تجمع نیز با آنکه از حضور ده‌ها میلیون نفر در روز اربعین در شهر کربلا بهت‌زدن شده بودند، اما سعی نمودند یا سکوت کرده و یا به‌صورت جهت‌دار به پوشش خبر این رویداد بزرگ انسانی بپردازند.

یکی از نشانه‌های عصبانیت «بی‌بی‌سی فارسی» از حضور گسترده مردم در مراسم روز اربعین در کربلا را می‌توان در سخنان اخیر «مسعود بهنود» مسئول جذب خبرنگار در شبکه‌های فارسی‌زبان بیگانه و «فرناز قاضی‌زاده» مجری بی‌بی‌سی دید که در یکی از برنامه‌های «بی‌بی‌سی فارسی» با استدلال‌های ابلهانه تلاش کردند القاء کنند که تعداد افراد شرکت‌کننده در راهپیمایی و تجمع اربعین امسال در کربلا کمتر از رقم‌های اعلام شده بود.

«مسعود بهنود» کارشناس «بی‌بی‌سی فارسی» در برنامه «دیدبان» این شبکه، با زیر سوال بردن آمار ۲۵ میلیون زائر اربعین حسینی، ادعا کرد: “هیچ منبعی این اعداد و ارقام را تایید نکرده و تعداد واقعی زیر ۲۰ میلیون نفر بوده است! …”

نحوه استدلال «فرناز قاضی‌زاده» در زیر سوال بردن آمار شرکت کنندگان اربعین کربلا نیز قابل تامل است. مجری برنامه هم در ادامه سخنان بهنود با زیرسوال بردن تعداد شرکت‌کنندگان در اربعین حسینی در کربلا مدعی شد: “این یکی از بزرگترین تجمعات منطقه بود مانند مراسم حج و مراسم صوفیان و در هند. اما دو میلیون نفر از ایران رفتند، پس چطور ممکن است ۲۰ میلیون نفر باشند؟”

ظاهرا «بی‌بی‌سی فارسی» از حضور بیش از ۱۶ میلیون عراقی در این مراسم بی‌اطلاع است و یا از انعکاس آن به شکلی عامدانه چشم‌پوشی می‌کند.

این ایجاد شبهه در تعداد شرکت‌کنندگان در راهپیمایی عظیم اربعین از سوی «بی‌بی‌سی فارسی» در حالیست که «نفیسه کوهنورد» خبرنگار همین شبکه در عراق چند روز قبل در گزارش خود اذعان کرده بود که تعداد شرکت‌کنندگان در اربعین کربلا بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون نفر بوده است.

منابع:
۱رصد تی‌وی
۲بی‌بی‌سی فارسی
۳مشرق‌نیوز

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در طول سالهای اخیر به‌ویژه پس از فتنه ۸۸ دشمنی خود با اعتقادات ملت ایران را بارها علنی کرده‌اند. هنوز از یاد نبرده‌ایم که رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به دولت‌های استکباری مانند «رادیو فردا»، «صدای آمریکا»، «رادیو زمانه» و بخصوص «بی‌بی‌سی فارسی» …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme