https://telegram.me/empireoflies

BBC با افتضاح توئیتری بهنود چه می‌کند؟

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مسعود بهنود مجری برنامه‌ی دیدبان بی‌بی‌سی فارسی و متولد ۲۸مرداد۱۳۲۵در تهران است. وی فعالیت مطبوعاتی خود را قبل از انقلاب و در سال ۱۳۴۲آغاز کرده و در روزنامه‌هایی نظیر آیندگان و تهران مصور به عنوان نویسنده حضور داشته است.

وی پیش از انقلاب توانسته بود نظر عباس هویدا را به خود جلب کند و وفاداری‌اش را به رژیم پهلوی ثابت کند به طوری که بنا به نوشته‌ی فرج سرکوهی تنها گوینده‌ی رادیویی می‌شود که حق داشت بدون نوشته و بازبینی برنامه‌ی راه شب رادیو را اجرا کند و در تلویزیون دولتی نیز برنامه‌ساز و مفسر سیاسی مورد اعتماد بود و سازش با قدرت را استلزام حضور مدام خود در رسانه‌ها می‌دید.

مسعود بهنود سال‌ها به عنوان خبرنگار همراه عباس هویدا در رژیم گذشته به کشورهای مختلف سفر کرده و بعد از انقلاب نیز برحسب شرایط، طرفدار حداقل طیف به خصوصی از نظام جمهوری اسلامی(از مجاهدین تا کارگزاران و اصلاح طلبان) بوده است. او با حوادث دوم خرداد ۷۶ خود را به جریان اصلاحات نزدیک می‌کند و دوباره به عنوان یک چهره مطبوعاتی در فضای رسانه‌ای ایران مطرح می‌شود، وی در این دوران دست به نگارش مطالبی می‌زند که هیچ هدفی جز تشویش اذهان عمومی و فرافکنی نداشته است.

بهنود در جریان فتنه‌ی سال ۱۳۸۸ مستقیما به هنجارها، رسوم، اعتقادات و باورهای ایرانیان تاخت و با اقدامات ناصواب خود در برپایی نشست‌ها و تجمعات ضدایرانی و همسو با منافع صهیونیست‌ها خوش خدمتی‌اش را به اربابان غربی‌اش اثبات کرد.

وی با عضویت در اتاق فکر لندن و همکاری با عبدالعلی بازرگان، عبدالکریم سروش، اکبر گنجی، محسن کدیور و سید عطاء‌الله مهاجرانی عملا به جریان برانداز در ایران پیوند خورد و سعی کردند تا افرادی را در ایران برای شورش و برهم زدن نظم عمومی در ایران آماده کنند.

بهنود همان کسی است که با عبدالمالک ریگی خون آشام به گفت‌وگو می‌نشیند و با او گل می‌گوید گل می‌شنود!بهنود نه یک ضدانقلاب معمولی است بلکه یک ضد انقلاب و حامی افرادی نظیر عبدالمالک ریگی که نماد جنایت و ترور در ذهن مردم ایران است، می‌باشد. او در کارنامه‌ی کار خود حمایت از طاغوت و جنایتکاران را به صورت توامان دارد.

بسیاری از روشنفکران و حتی اعضای بی بی سی فارسی در سال های اخیر و حتی در دهه های اول انقلاب به شدت از بهنود انتقاد کرده اند زیرا می دانند که وی چقدر بر خلاف ظاهرش بی ادب و دروغگو است.

مثلا سال گذشته وی به دلیل درغ گویی های که از ابراهیم گلستان و فروغ فرخزاد گفته بود توسط خانواده فروغ به درغگویی متهم شد و حتی به واسطه دروغ گویی هایی که از مرحوم تختی داشت به وی حمله شد و اساسا وی عادت دارد که از افرادی که در قید حیات نیستند داستان هایی را سرهم کند و به خورد مخاطب خود بدهد ولی غافل از این که این شیادی ها روزی برملا می شود و وی باید تقاص این اعمل زشت را پس بدهد.

اخیرا وی در جواب انتقاد یکی از مخاطبانش در توئیتر عکسی شخصی و توهین آمیز از وی منتشر کرده که انتقاد و شکایت بسیاری از مخاطبانش را در پی داشته.

بخش قابل توجهی از کاربران شبکه های اجتماعی عمل وی را نوعی توهین جنسیتی قلمداد کرده اند و در حرکتی جمعی از مسئولان بی بی سی خواسته اند به این موضوع رسیدگی کنند این موضوع از آن جایی که در چند سال اخیر بی بی سی بابت اعتراضاتی که برای افشاگری های جنسی مجریان اش هزینه های زیادی پرداخت کرده می تواند بار دیگر برای بی بی سی جهانی هزینه زا باشد و لازم است تا قبل از این که این موضوع به مشکلی حیثیتی برای این شبکه بین المللی تبدیل شود به این موضوع رسیدگی شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme