https://telegram.me/empireoflies
«شادی صدر» در دوران حضور در ایران

BBC: بازیگران سیاسی داخل ایران هیچ اعتنایی به ضد انقلاب نمی کنند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برنامه صفحه دو آخر هفته این هفته در بی بی سی در خصوص آشتی ملی در جمهوری اسلامی بود. در این برنامه میهمانان در خصوص طرحی که اخیرا از طرف یکی از سران فتنه ارائه شده بود بحث و بررسی نمودند.
مهر انگیز کار در این برنامه در پاسخ به سوال مجری این برنامه در خصوص طرح آشتی ملی یکی از سران فتنه گفت که اگر این طرح آشتی ملی می خواهد در حد ملی اتفاق بافتد باید چند گروه بزرگ اپوزیسیون هم در این مذاکرات حضور داشته باشند و بتوانند خواسته های خود را در این خصوص بیان کنند والا در غیر این صورت این طرح آشتی ملی نخواهد بود و تنها به جناح های درون حاکمیت محدود خواهد شد.وی هم چنین گفت حساب مردم از حکومت جداست ولی در مواردی که منافع ملی به خطر بافتند تمام ایرانیان داخل و خارج کشور با هم متحد شده و در مقابل تهاجم به هر شکلی یک دست عمل خواهند کرد.
فرخ نگهدار هم در این دورهمی بی بی سی فارسی گفت که از آن جایی که تهدیدات ترامپ از زمان سر کار آمدنش روز به روز بیشتر می شود بنابراین باید همبستگی گروهها و جناح های مختلف در ایران برای مقابله با این تهدیدات بیشتر شود. وی همچنین در این دورهمی می گوید طرفداران جنبش سبز هنوز در داخل ایران قدرت دارند و باید از این قدرت در راستای فشار بر حاکمیت استفاده کنند وی می گوید که نهاد های زیر نظر دولت باید سیاست های خود را تغییر دهند و بر علیه حاکمیت عمل کنند.
محمد تقی کروبی فرزند یکی از سران فتنه در این برنامه در راستای هم نظر بودن دوستانش گفت دلیل این بحث حضور در تشییع آیت الله هاشمی است که همه گروهها در آن حضور داشتند.البته وی توضیح می دهد که این طرح در کوتاه مدت به هیچ عنوان به نتیجه نمی رسد. به دلیل این که حاکمیت جمهوری اسلامی جریان هایی را که در انتخابات ۸۸ نقش سازنده ای را نداشته اند هیچ گاه به رسمیت نمی شناسد و حرف زدن از آشتی ملی بیشتر یک آرزو در ایران است تا واقعیت.
وی در قسمتی دیگر از سخنان خود طرفداری از تروریست های اول انقلاب و این که نظام باید در مقابل جریانی که دست به اسلحه برده مماشات می کرد را کاملا رد نمود و گفت اگر جنبش سبز هم در ۸۸ به این سمت حرکت می کرد برخوردی که با تروریست ها در آن زمان شد را با این جنبش هم می کردند بنابراین ما نباید بگوییم که هر روشی را که مخالفین در مقابل نظام در پیش گرفتند صحیح است.
رمضانپور هم در این خصوص می گوید این طرح به هیچ عنوان به اپوزیسیون خارج ایران مرتبط نمی شود چون خاتمی فردی است که نظام جمهوری اسلامی را قبول دارد و منظور وی گروه های سیاسی داخل ایران و نظام جمهوری اسلامی است و اپوزیسیون نباید خود را در این طرح آشتی ملی سهیم بدانند و این تعبیر بسیار دقیقی است و اکنون نیز ضرورت وجود دارد که این طرح اجرایی شود.
لازم به یاد آوریست که مهرانگیز کار از جمله حقوقدانان و فعالان سیاسی است که سابقه حضور در کنفرانس برلین همراه افرادی همچون گنجی و لاهیجی را دارد. وی بعد از بازگشت به ایران روانه زندان شد و سپس به بهانه درمان بیماری به خارج از کشور مهاجرت کرد.
عمده فعالیت مهرانگیز کار معطوف به مباحث حقوقی و به ویژه مسائل زنان است و در این محدوده وی مواضع فمینیستی تندی حتی در حد تجویز و ترویج همجنس‌گرایی اتخاذ نموده است.پس از فتنه ۸۸ این فرد صراحتاً علیه مبانی دینی و شرعی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران و حتی روحیه و هویت فرهنگی مردم ایران دیدگاه‌هایش را مطرح کرد.
انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme