https://telegram.me/empireoflies

چرا BBC از استراتژی جدید ترامپ در افغانستان حمایت می‌کند؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبالاخره ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از ۶ ماه استراتژی خود در قبال افغانستان را اعلام کرد. اخیرا وی در جمع گروهی از نظامیان آمریکا در نزدیکی واشینگتن، با اعلام اینکه آمریکا اشتباه خروج شتابزده از عراق را در افغانستان تکرار نخواهد کرد گفت نمی‌خواهد خلاء ایجاد شده به قدرت گرفتن گروه‌های پیکارجو منجر شود.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا می‌گوید برخلاف خواسته اولیه‌اش، با خروج نظامیان آمریکایی در افغانستان مخالف است و آمریکا دیگر نمی‌تواند در قبال حضور گروه‌هایی مانند طالبان در پاکستان ساکت بماند. دونالد ترامپ گفت آمریکا میلیاردها دلار در اختیار پاکستان گذاشته ولی آنها به گروه هایی که عوامل بی‌نظمی و خشونت هستند، فضای امن داده‌اند.

ترامپ با پرهیز از اعلام تعداد نیروهای مورد نیاز و جزییات برنامه ها گفت که شرایط موجود در افغانستان، راهبرد ما را تعیین و هدایت خواهد کرد. او گفت آمریکا به حمایت از ملت، دولت و نیروهای نظامی افغانستان ادامه می دهد اما این حمایت نامحدود نیست و آمریکا ملت سازی نمی کند. به گفته ترامپ، آمریکا تروریست ها را هرکجا که باشند هدف قرار خواهد داد.
در این بین رسانه انگلیسی بی‌بی‌سی فارسی که فعالیت گسترده ای را هم در افغانستان دارد در گزارشات و برنامه های خود از اعلام موضع جدید ترامپ در خصوص ادامه حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان حمایت جدی به عمل آورده است. و حتی با وجود مخالفت های فراوان در افغانستان با این موضع جدید دولت ترامپ بی‌بی‌سی تمام تلاش خود را به کار گرفته است که اینگونه به مخاطب خود نشان دهد که مردم افغانستان با این مساله همراه می باشند. 
اما سئوال اساسی از بی‌بی‌سی این است که در پی چه منافعی است که اینگونه از دستور جدید ترامپ به شعف آمده است؟ حال آنکه به گفته اکثر کارشناسان وضعیت امروز افغانستان حاصل حضور بیش از ۱۶ سال نیروهای غربی به ویژه آمریکا بوده است. بی‌بی‌سی فارسی به خوبی به این مساله واقف است که ادامه حضور نیروهای امریکایی یعنی ادامه حضور بی‌بی‌سی در این کشور و افزایش نفوذ برای این شبکه در این منطقه حساس را در پی خواهد داشت. به همین جهت بی‌بی‌سی تمام تلاش خود را می کند که حضور نیروهای آمریکایی در این کشور ادامه پیدا کند.
انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

بالاخره ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از ۶ ماه استراتژی خود در قبال افغانستان را اعلام کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme