https://telegram.me/empireoflies

BBC: استراتژیست ترامپ اخراج شد/ VOA: از مقام خود کنار رفت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مغز متفکر و استراتژیست مناقشه‌برانگیز خود را اخراج کرد. این خبر دیشب (جمعه ۱۸ اوت) از سوی کاخ سفید تایید شد. قبل از این که کاخ سفید خبر اخراج بنن را تایید کند، بسیاری از رسانه‌های آمریکا این خبر را منتشر کرده بودند.

سارا سندرز، سخنگوی ترامپ در یک بیانیه اعلام کرده است که جان کلی، رئیس دفتر تازه دونالد ترامپ و استیو بنن با هم بر سر این که روز جمعه آخرین روز کاری او در کاخ سفید باشد، توافق کرده بودند. 

جالب اینکه اگرچه رسانه هایی غیرآمریکایی تاکید بر «اخراج» بنن توسط ترامپ را دارند، اما صدای آمریکا برخلاف دیگر رسانه ها در خبری با تیتر «استراتژیست ارشد پرزیدنت ترامپ از مقام خود کنار رفت»، مدعی استعفای بنن است.

شتاب اخراج مقام‌های ارشد در دولت دونالد ترامپ به حدی است که به نظر می رسد صدای آمریکا برای آبروداری در مشروعیت کاخ سفید، به بازی با کلمات پرداخته تا از بار روانی اخراج مغر متفکر کاخ سفید بکاهد و از آن به عنوان «کناره گیری» یاد کند.

استیو بنن یک ناسیونالیست افراطی است که پیش از ورود به کاخ سفید مدیریت سایت راست افراطی “برایت‌بارت نیوز” را بر عهده داشت. او با درج مطالب پوپولیستی و راست‌گرایانه در پیروزی ترامپ نقش تعیین کننده‌ای ایفا کرد. او از مشاوران اصلی ترامپ به شمار می‌رفت. البته این اواخر دونالد ترامپ از او فاصله گرفته بود. 

دونالد ترامپ در موضع‌گیری پیرامون حوادث شارلوتزویل، کوکلوکس کلان و دیگر گروه‌های نژادپرست و راست افراطی را در یک کفه با مخالفان آن‌ها قرار داده و همه را محکوم کرده بود. منتقدین گمان می‌زنند که مشاور او در این موضع‌گیری بنن بوده باشد.

بنا بر خبری از نیویورک تایمز روپرت مرداک، از غول‌های رسانه‌ای جهان، قبل از حوادث شارلوتزویل از ترامپ خواسته بود که بنن را کنار بگذارد. جان کلی نیز از مخالفان بنن به شمار می‌رود و از قول او نقل می‌شود که گفته است بیش از این افراد دسیسه‌گر را در کاخ سفید تحمل نخواهد کرد.

بنن کسی است که ده ‌ها نفر را در همان هفته‌های اول ورودش به کاخ سفید تغییر داد. 

قبل از بنن راینس پریبوس، شان اسپایسر و آنتونیو اسکاراموچی هم کاخ سفید را ترک کردند. آنتونیو اسکاراموچی قبل از شروع کارش به عنوان مدیر ارتباطات کاخ سفید، به خاطر بدگویی و استفاده از کلمات رکیک علیه بنن برکنار شد.

انتهای پیام/رسانه ایران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

شتاب اخراج مقام‌های ارشد در دولت دونالد ترامپ به حدی است که به نظر می رسد صدای آمریکا برای آبروداری در مشروعیت کاخ سفید، به بازی با کلمات پرداخته تا از بار روانی اخراج مغر متفکر کاخ سفید بکاهد و از آن به عنوان «کناره گیری» یاد کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme