https://telegram.me/empireoflies

BBC: ازدواج از مُد افتاده!!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در سالهای گذشته تعداد کودکانی که بدون ازدواج رسمی زن و مرد به دنیا آمده‌اند در اروپا حدود شش برابر شده و بر اساس آمار رسمی حدود یک‌سوم کودکان اروپایی حرام‌زاده هستند که این امر سبب تغییر چهره خانواده‌های اروپایی شده و مشکلات بسیاری به وجود آورده است.

در این راستا «بی‌بی‌سی فارسی» طی گزارشی با اشاره به تغییر الگوی بچه‌دار شدن در کشورهای غربی، از افزایش تولد نوزادانی که حاصل ازدواج نیستند در انگلیس خبر داد و اعلام کرد شمار خانواده‌هایی که بر اساس ازدواج سنتی بنا شده‌اند در حال کاهش است.

در سالهای گذشته کارشناسان انگلیسی از کاهش جمعیت و افزایش نگرانی از بی‌ثباتی و پایدار نبودن روابط زناشویی در این کشور خبر داده و پیش‌بینی کردند به‌دلیل از بین رفتن تدریجی فرهنگ ازدواج در اروپا تا سالهای نچندان دور، اکثر کودکان متولد شده، حرام‌زاده خواهند بود.

«بی‌بی‌سی فارسی» در گزارش خود ازدواج‌کردن را امری «سنتی» نامید و مدعی شد که “ازدواج سنتی” از مُد افتاده است!

این رسانه انگلیسی با تیتر “الگوی بچه‌دار شدن تغییر می کند: فرزند آری، ازدواج نه”، به مخاطبینش القاء کرد که اگر از الگوی جدید پیروی نکنند، عقب‌افتاده هستند.

بنا بر تازه‌ترین آماری که انتشار یافته، بیش از ۵۰ درصد نوزادانی که در اسکاتلند و شمال انگلیس متولد می‌شوند به مادرانی تعلق دارند که ازدواج نکرده‌اند و در واقع حرام‌زاده هستند.

اداره ملی آمار انگلستان نیز در گزارشی اذعان کرده که تقریبا ۶۰ درصد نوزادانی که در بخش‌های شمالی این کشور به دنیا می‌آیند یا دارای والدینی هستند که بدون ازدواج با هم زندگی می‌کنند یا اینکه مادر به تنهایی فرزندش را بزرگ می‌کند.

نکته مهم این است که به‌دلیل حمایت دولت‌های غربی بخصوص حاکمان انگلیس از نرویج فساد اخلاقی و بی‌بندوباری در این کشورها، بالا رفتن میزان تولد کودکان حرام‌زاده، در مدتی کمتر از یک نسل اتفاق افتاده. بر اساس آمارها، در دهه ۱۹۴۰ میلادی، ۹۰ درصد کوکان طی ازدواج رسمی زوجین به‌دنیا می‌آمدند، یعنی تقریبا دو برابر رقم کنونی.

«بی‌بی‌سی فارسی» این آمار را تاکیدی بر تغییر شدیدی که در جامعه اروپا پیش آمده، می‌داند و می‌افزاید: “جایی که برای مدت طولانی تنها در فرانسه و کشورهای شمال اروپا، والدین نیمی از کل تعداد نوزادان، ازدواج نکرده بودند. ولی اکنون تعداد این کشورها در حال افزایش است.”

این بنگاه سخن‌پراکنی در گزارش خود اعتراف کرده که فقر همیشه تنها دلیل ازدواج‌نکردن افراد نیست. «بی‌بی‌سی فارسی» که همواره همسو با دیگر رسانه‌های غربی علیه ازدواج دختران نوجوان در ایران فعالیت می‌کند، به افزایش بارداری دختران نوجوانان انگلیسی بدون ازدواج اذعان کرده، و عواملی چون سن، محیط و تغییرات فرهنگی جوامع اروپایی و امریکایی، اعتقادات فرهنگی و مذهبی را در این روند موثر می‌داند.

«بی‌بی‌سی فارسی» در ادامه با بیان اینکه “در آمریکا تقریبا ۶۰ درصد بچه‌هایی که والدینشان ازدواج نکرده‌اند، متعلق به زوج‌هایی هستند که بدون ازدواج با هم زندگی می‌کنند، نه این که این بچه‌ها را مادر به تنهایی بزرگ می‌کند” ، تلاش می‌کند در بین مخاطبینش، فرزندآوری بدون ازدواج را امری عادی جلوه دهد.

به ادعای این بنگاه سخن‌پراکنی، بیشترین موارد افزایش زندگی بدون ازدواج و داشتن فرزندانی که پدر و مادرشان ازدواج نکرده‌اند در آمریکای لاتین و اروپای غربی دیده می‌شود.

به گفته «بی‌بی‌سی فارسی»، “در آسیا و خاورمیانه (غرب آسیا)، احتمال اینکه بزرگسالان (۱۸ تا ۴۹ساله) ازدواج کرده باشند، بیشتر است. در این مناطق زندگی خانوادگی غالبا تحت تاثیر آداب و رسوم بوده و زندگی مشترک بدون ازدواج، نادر است. ولی در اروپا و آمریکای لاتین، به‌خصوص در آمریکای جنوبی، بیش از نیمی از کودکان متعلق به مادران مجرد هستند. تعداد اینگونه کودکان در ۹ کشور آمریکای لاتین بیش از ۵۰ درصد است. بالاترین رقم مربوط به کلمبیا (۸۴ درصد)، پرو (۷۶ درصد)، و نیکاراگوئه (۷۲ درصد) است.

در پی ترویج فرهنگی غربی در کشورهای مختلف جهان از طریق ابزار رسانه، تعدادکودکان حرام‌زاده در ۹ کشور آمریکای لاتین بیش از ۵۰ درصد است. در کشورهای اروپایی مانند ایسلند، استونی، سوئد، اسلوانی، بلغارستان، فرانسه، نروژ، بلژیک و دانمارک، مادران بیش از ۵۰ درصد بچه‌ها ازدواج نکرده‌اند. اما در کشورهای جنوب صحرا (آفریقای سیاه) تنها کشورهای آفریقای جنوبی و اوگاندا بالای بیش از ۵۰ درصد تولد کودکان حرام‌زاده هستند.

در آمریکا، کانادا و اقیانوسیه این آمار هنوز زیر ۵۰ درصد است، اما در آسیا و بخصوص غرب آسیا به‌سبب اعتقادات مذهبی مردم، شمار کودکان حرام‌زاده زیر ۵ درصد است.

با وجود فشارهایی که رسانه‌های غربی درباره “ازدواج پیش از سن قانونی در کشورهای اسلامی” می‌آورند، اما به اذعان آمارهای غربی، در بسیاری از کشورهای اروپایی اکنون حد متوسط سن برای داشتن اولین فرزند، کمتر از حد متوسط سن برای اولین ازدواج است.

انتهای پیام/

«بی‌بی‌سی فارسی» در گزارش خود ازدواج‌کردن را امری «سنتی» نامید و مدعی شد که “ازدواج سنتی” از مُد افتاده است!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 3.3 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme