https://telegram.me/empireoflies

BBC؛ حامی جاسوسان دوتابعیتی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  یک ضرب المثل ایرانی است که می گوید” فلانی اگر به ما دست بزند دیگر پاکی نداریم” مراد از این ضرب المثل این است که برخی افراد آنقدر در نزد مردم و افکار عمومی شوم و نجس شده اند که اگر با آنان دست بدهید یا رابطه ای داشته باشید مردم شما را به چشم بد می نگرند و دیگر آن پاکدامی سابق را نخواهید داشت.

یکی از رسانه هایی که در نزد مردم ایران همواره از آن به خباثت یاد می شود و مصداق ضرب المثل بالا می باشد بی بی سی فارسی است. این رسانه ملکه انگلیس به خاطر عملکرد خباثت آلودش در چند قرن اخیر در قبال ملت ایران و کشتار بیش از چند میلیون ایرانی به دلیل قحطی حاصل از تجاوز ارتش این کشور در طول جنگ جهانی اول همواره به دیده تنفر از جانب ایرانیان نگریسته می شود.

به همین دلیل است که هرگاه این رسانه دولت فخیمه انگلستان از فرد یا جریانی در ایران یا هر کجای دنیا حمایت می کند افکار عمومی ایرانیان به آن جریان و فرد به دیده دیگری می نگرند و سعی می کنند از آن دوری جویند.

۲۰۱۶-۰۵-۱۱_۱۶-۱۲-۱۹

این امر در انتخابات چند ماه اخیر در کشورمان آشکار شد و در انتخاب هیات رئیسه مجلس خبرگان و شورای اسلامی نمایندگان این دو مجلس که به نمایندگی از ملت فهیم ایران در آن حضور دارند به افرادی رای دادند که بیشترین زاویه ممکن را با این رسانه و دولت متبوعشان دارند.

و اما اخیرا در پی دستگیری دو نفر از جاسوسان نظام سلطه و سرویس های اطلاعاتی بیگانه در ایران موج رسانه ای از طرف این رسانه دولتی و رسانه های هم سو با این شبکه در فضای مجازی راه اندازی شد که هدف آن تحت فشار قرار دادن حکومت اسلامی برای آزادی این جاسوسان بود .

یکی از این افراد نازنین زاغری کارمند و پژوهشگر بنیاد تامپسون رویترز است .وی حدود دو ماه قبل در هنگام خروج از ایران در فرودگاه امام به اتهام جاسوسی و اقدام بر علیه امنیت ملی دستگیر شد یک ماه پس از دستگیری وی بعد از اینکه رایزنی های دیپلماتیک از طریق سفارت انگلستان برای آزادی وی نتیجه نداد و دستگاه های امنیتی بر محاکمه وی در ایران تاکید کردند این خبر توسط بنگاه سخن پراکنی انگلستان رسانه ای شد و شیوه فشار هم در این پروژه فرزند دوساله این متهم امنیتی بود. این رسانه ها در مصاحبه با پدر و خانواده این متهم ادعا کردند که نوزاد این متهم گروگان گرفته شده است و حق خارج شدن از ایران را ندارد.البته تمامی این خبر پراکنی ها بعد از چند روز دروغ از آب در آمد و مشخص شد که پدر این خانواده علاقه ای برای دیدن فرزند خود یا بردن وی از ایران ندارد.

۲۰۱۶-۰۶-۱۱_۱۱-۵۶-۵۳

در موردی دیگر چند روز پیش نیز خبری در رسانه های بیگانه منتشر شد مبنی بر دستگیری فردی به نام هما هودفر که ادعا شده استاد دانشگاه کونکوردیای کانادا و دارای تابعیت کانادایی ایرلندی که سه ماه پیش در ایران دستگیر شده است.البته دستگاه های مسئول در این زمینه خبری را منتشر نکرده اند فقط گفته شده وی به دلیل برخی اتهامات از طرف حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شده است.

دستگیری های اخیر دو تابعیتی ها در ایران که از سال ها پیش مورد طمع دشمنان نظام برای جاسوسی در ایران بوده اند بهانه ای به دست برخی از رسانه ها داده است تا در پی مظلوم نمایی از این متهمان امنیتی بر بیایند.

به قول یکی از تحلیل گران امنیتی طبق تجربه هر گاه رسانه سلطنتی بی بی سی و مقامات این کشور از فرد خاصی حمایت می کنند این موضوع اثبات می‌شود که این فرد بادستگاه‌های اطلاعاتی و جاسوسی انگلستان در ارتباط است روندی که بدون شک در پرونده زاغری و هودفر نیز وجود دارد و سبب شده وی از سوی نیروهای امنیتی کشورمان دستگیر شود.البته این فقط یک تحلیل است والا این افراد بر اساس اسناد متقن و مدارک محکمه پسند دستگیر می شوند و در زمان مقتضی حتما اطلاعات پرونده این افراد به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

۲۰۱۶-۰۵-۱۱_۱۶-۳۰-۵۵

لازم به یاد آوریست سازمان های جاسوسی برای برخی از ماموریت های خود از زنان استفاده می کنند زیرا زنان به واسطه نوع جنس و شخصیت خود کمتر مورد شک و تردید سرویس های اطلاعاتی در داخل کشور قرار می گیرند و در درجه دوم در صورت دستگیری می توانند به واسطه راه اندازی یک موج رسانه ای با شاخص های مظلوم نمایی به واسطه مادر بودن و یا همسر بودن و یا داشتن کسالت و امراض مختلف احساسات عمومی را تحریک کرده و از این طریق دستگاه های حاکمیتی را تحت فشار قرار داده تا زمینه های آزادی وی را فراهم نمایند .البته این تکنیک فواید دیگری نیز برای سرویس های جاسوسی دارد زیرا از این طریق می توانند چهره نظام اسلامی را با زیر سوال بردن عدم تعهد به حقوق بشر و حقوق  زنان زیر سوال ببرند و استفاده تبلیغاتی را در این زمینه مهیا سازند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme