https://telegram.me/empireoflies

BBC؛ متجاوزی که برای قربانی اش مویه میکند

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بی بی سی فارسی در روز های  اخیر صفحه ویژه ای با عنوان پرونده کودک آزاری در وب سایت خود باز کرده و  به برخی ابعاد در مقوله کودک آزاری در ایران پرداخته است. در همین زمینه خبرنگاران این شبکه سلطنتی مثل سیاوش اردلان مریم زهدی و …مستند ها و گزارشاتی را درباره این پدیده در ایران تهیه کرده اند و صحنه هایی بسیار کم یاب را که در جوامع غربی البته به وفور دیده می شود را به نمایش گذاشته اندو همچنین بی بی سی در گزارشاتی که در این زمینه تهیه نموده است چند داستان از طرف چند دختر جوان را ذکر کرده که در کودکی توسط نزدیکانشان تجاوز شده اند.

البته بی بی سی فارسی دلیل کار کردن روی این پرونده را به این دلیل می داند که در روز های گذشته هشتگ مربوط یه آزار جنسی در توییتر انگلیسی و فارسی در سطح جهان داغ شده بود.

البته کمتر کسی این دلایل و لاطالعات را از بی بی سی فارسی باور می کند زیرا این هشتگ یک روز بعد از این که بی بی سی اعلام کرد قصد دارد چنین پرونده ویژه ای را بررسی کند در توییتر داغ شد پس بنابراین می توان به راحتی  پشت پرده ماجرا را کشف نمود.

با نگاهی به حوادث هفته گذشته در ایران به چند نمونه می رسیم که در تصمیم بی بی سی در این خصوص کاملا مرتبط است .حادثه قتل یک کودک ۶ ساله افغان در ورامین و آزار اذیت یک مادر و دو کودک خردسالش توسط پدر خانواده در مشهد بی بی سی فارسی را به این نتیجه رسانده که با توجه به فضایی که در روز های بعد از این حادثه برای مخاطبین اش فراهم نموده پروژه کودک آزاری به راحتی در بین مخاطبین این شبکه مقبولیت لازم را دارا خواهد بود.در همین جهت گزارشات مفصل از دیدگاه جامعه شناسی و روانپزشکی در وب سایت بی بی سی و برنامه های تلویزیونی این شبکه منتشرو پخش شده.

اگر از تجاوز به کودکان در غرب و به خصوص انگلستان که تحقیقات دولتی نشان می دهد  ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار کودک در این کشور قربانی آزارجنسی هستند بگذریم  از تجاوزات متعدد در همین بنگاه خبرپراکنی که اکنون مدعی حمایت از کودکان است نمی توان گذشت .

جیمی ساویل یکی از بزرگترین ستاره های تلوزیونی در انگلیس و مجری بی بی سی در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ از تماسهای سطح بالای خود برای آزار شماری از قربانیانش در یک بیمارستان روانی سوء استفاده کرده بود.این اخبار که پس از مرگ وی منتشر شد باعث عذر خواهی مسئولان ارشد بی بی سی شد.وی در سال ۱۹۹۰ لقب شوالیه را نیز دریافت کرد.وی از شهرت خود به عنوان مجری دو برنامه معروف بی بی سی برای تجاوز جنسی به قربانیان در ساختمان شبکه و همچنین مدارس و بیمارستانها که در آنها مورد استقبال طرفدارانش قرار می‌گرفت، استفاده کرد.

در نمونه دیگر از جنایات بی بی سی در حق کودکان انگلیسی چندی پیش «استوارت هال» گزارشگر ورزشی سابق شبکه بی‌بی‌سی  بازداشت شد.  هال ۸۲ ساله، به اتهام تجاوز و سوءاستفاده جنسی در منزلش در «چشایر» بازداشت شده بود.

۸۲۰۲۸۴۸۱-۷۰۶۳۹۴۰۸

زوجی که در بی بی سی به کودکان تجاوز می کردند

همچنین چند هفته پیش روزنامه ایندیپندنت در گزارشی به یک مورد تجاوز جنسی خانوادگی در شبکه بی بی سی اشاره کرد که توجهات بسیاری را در فضای رسانه ای انگلستان در بر داشت .روزنامه ایندیپندنت نوشت زوج شاغل در رادیو بی بی سی در دو مرکز رادیویی لستر و بیرمنگهام انگلیس کار می کردند.تونی وادسورث ۶۸ ساله گوینده رادیو بی بی سی به ۵ مورد تحریک یک پسر زیر ۱۶ سال برای انجام اعمال منافی عفت متهم شده بود. جولیک وادسورث ۵۸ ساله همسر تونی نیز به ۷ مورد سوء استفاده جنسی از یک پسر بچه متهم شده بود.این اتهامات مربوط به پرونده تجاوز به ۴ کودک ۱۱ تا ۱۵ سال در سال های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ برمیگردد.

البته اگر آمار روز نامه گاردین را به این تجاوزات شبکه ای اضافه کنیم اوضاع بسیار خرابتر می شود روزنامه گاردین به نقل از اسکای نیوز نوشته که در انگلیس از هر شش کودک پسر یک نفر مورد آزارهای جنسی قرار می‌گیرد و این در حالیست که این آمار در مورد دختران بیشتر است به طوری که از هر چهار کودک دختر، یک کودک مورد آزار جنسی قرار می‌گیرد.آمار دیگری نشان می دهد در هر هفته نزدیک به ۴۵۰ کودک در انگلیس مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند.

با همه اینها شبکه بی بی سی فارسی باید بیش از این مراقب کودکان کارکنان و کارمندان خود باشد که در این شبکه از تیر تجاوز افراد معلوم الحالی مثل مدیر سابق این شبکه که دست بالایی در تجاوز به کارکنانش دارد در امان بماند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme