https://telegram.me/empireoflies

رادیو فردا: «ملی‌گرایی» مفهومی انحصاری برای آمریکا !!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رادیو فردا با انتشار سخنان رئیس جمهوری آمریکا مدعی شده است که رشد ناسیونالیسم در جهان خطرناک است.

این درحالی ست که در طول تاریخ سیاستمداران آمریکایی همواره تلاش کرده اند با رشد احساسات ملی گرایانه در میان مردم آمریکا، روند ملت سازی خود را تسهیل کنند.

رسانه صهیونیستی آمریکایی رادیو فردا در این گزارش اشاره می کند که رییس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه ۲۵ آبان در یونان، نخستین مقصد از آخرین سفر خارجی‌اش، نسبت به رشد «ناسیونالیسم خام» در جهان هشدار داد و در عین حال گفت که رهبران جهان باید به نگرانی‌های اقتصادی مردم توجه نشان دهند.

باراک اوباما در یک نشست خبری مشترک با الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان، اظهار داشت: «ما باید در برابر نضج گرفتن نوعی ناسیونالیسم نارس یا هویت قومی یا قبیله‌گرایی که حول محور “ما” و “آنها” شکل می‌گیرد موضع‌گیری کنیم. وی با اشاره به پیروزی دونالد ترامپ گفت رهبران جهان باید به هراس‌های واقعی مردم از نابرابری و سهیم نشدن در روند اقتصادی شدن جهان توجه کنند.
 
رادیو فردا اشاره می کند که نخست‌وزیر یونان نیز در این نشست خبری گفت ترجیح می‌دهد برخلاف برخی از رهبران اروپایی به سرعت از دونالد ترامپ انتقاد نکند و افزود احتمالا روش او در مقام ریاست‌جمهوری با «مواضع ستیزه‌جویانه» او در دوره کارزار انتخاباتی متفاوت خواهد بود. او پیش بینی کرد که در کوتاه مدت «در مناسبات اتحادیه اروپا و یونان با آمریکا تغییرات بزرگی روی نخواهد داد».

باراک اوباما در گفت‌وگو با رییس‌جمهوری یونان هم در خصوص تعهد آمریکا به ناتو به رهبران یونان تضمین داد و گفت هم دمکرات‌ها و هم جمهوری‌خواهان اهمیت این پیمان را درک می‌کنند. پروکوپیس پاولوپولوس رییس‌جمهوری یونان نیز ضمن تشکر از حمایت باراک اوباما از مردم یونان در دوران بحران اقتصادی گفت مطمئن است که «دونالد ترامپ نیز این روش را ادامه خواهد داد».

انتهای پیام/ رادیو دیروز

رادیو فردا با انتشار سخنان رئیس جمهوری آمریکا مدعی شده است که رشد ناسیونالیسم در جهان خطرناک است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme