https://telegram.me/empireoflies
بدون تردید در جنایت‌های بی‌شمار ائتلاف متجاوز سعودی و امارات به مردم یمن، نقش اول جنایت با آمریکا به عنوان تأمین کننده تسلیحات و حامی سیاسی متجاوزان به یمن است و سردمداران رژیم آمریکا باید در یک دادگاه صالح بین‌المللی پاسخگوی جنایت‌های جنگی خود باشند.

۷ هزار و ۵۰۰ کودک یمنی قربانی جنایت مشترک آمریکا و سعودی و امارات/ گرگ، گرگ است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاز هفتم تا ۱۲ تیرماه در کشور ما با عنوان، هفته «حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شده است؛ این هفته فرصتی است تا در محافل عمومی و رسانه‌ای، زوایای بیشتری از جنایت‌ها و تجاوزگری‌های بیشمار آمریکایی‌ها در اقصی نقاط دنیا، تبیین و تشریح شود.

یکی از مصادیق بارز جنایات آمریکا در عصر حاضر، کشتار کودکان مظلوم یمنی بدست متجاوزین سعودی و اماراتی است؛ متجاوزینی که از سوی آمریکا تسلیح و تجهیز می‌شوند و با چراغ سبز آمریکای جنایتکار، بمب‌های خود را بر روی خانه و کاشانه یمنی‌ها می‌ریزند.

سازمان ملل اخیرا طی گزارشی اعلام کرده که از آغاز حمله ائتلاف متجاوز سعودی به یمن (در فروردین ۹۴) تاکنون هفت هزار و ۵۰۰ کودک در این کشور کشته و یا معلول شده‌اند. «ویرجینیا گامبا» نماینده ویژه سازمان ملل در زمینه کودکان در بحران، وضعیت کودکان یمنی را از این هم وخیم‌تر می‌داند و می‌گوید: میلیون‌ها نفر از مردم یمن در معرض خطر قحطی قرار دارند و بیشتر از هشت میلیون کودک یمنی، دسترسی کافی به آب ندارند و دو میلیون از کودکان هم به شدت دچار سوء‌تغذیه هستند.

یمن قتلگاه کودکان؛ «حاملان شعار حقوق بشر» در خواب / کودک‌کشی سعودی‌ها با تسلیحات آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی

از سویی دیگر، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز یکشنبه ۹ تیر، در گزارشی اعلام کرد که جنگ یمن وارد پنجمین سال خود شده و ارائه کمک‌های ضروری و حیاتی به مردم یمن غیرممکن شده است.

اما مسبب اصلی این جنایت‌ها کیست؟ این وضعیت وخیم و بحرانی را کدام رژیم‌ها برای مردم و کودکان یمن رقم زده‌اند؟ سعودی‌ها و اماراتی‌های متجاوز با اجازه کدام رژیم اقدام به جنایت عریان علیه مردم و کودکان یمنی می‌کنند؟

بی‌تردید جنایت‌آفرینی‌های سعودی‌ها و اماراتی‌ها در یمن و هدف قرار دادن مستقیم زنان و کودکان و غیرنظامیان، بدون حمایت غربی‌ها و در رأس آن‌ها آمریکا ناممکن است؛ در واقع آمریکا و انگلیس و فرانسه علاوه بر پشتیبانی سیاسی از رژیم‌های سعودی و امارات، به لحاظ لجستیک نظامی و تسلیحاتی نیز حامی متجاوزان به مردم یمن هستند.

روز شنبه هفته جاری (۸ تیر) دونالد ترامپ رئیس رژیم آمریکا در حاشیه اجلاس گروه جی ۲۰ در اوزاکای ژاپن ازبن‌سلمان ولیعهد سعودی برای خرید تسلیحات آمریکایی تقدیر کرد.

//////
۳۰ اردیبهشت ۹۶، در شرایطی که ترامپ نخستین روز‌های ریاست خود بر کاخ سفید را می‌گذراند، ریاض پایتخت عربستان سعودی به عنوان نخستین مقصد سفر‌های خارجی او انتخاب شد. ترامپ در جریان آن سفر به ریاض، قرارداد ۵۰۰ میلیارد دلاری با سردمداران رژیم سعودی منعقد کرد که ۱۱۰ میلیارد دلار از آن قرارداد مستقیما به فروش جنگ افزار و تسلیحات اختصاص داشت. جنگ افزار‌ها و تسلیحاتی که مستقیم بر خانه و کاشانه مردم یمن فرود آمد و کار را به جایی رسانده که امروز سازمان ملل اعلام می‌دارد هفت هزار و ۵۰۰ کودک یمنی طی بیش از ۴ سال اخیر، در نتیجه بمباران‌های ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی کشته و یا معلول شده‌اند.

آمریکا بزرگترین تجهیزکننده و تامین‌کننده تسلیحاتی آل‌سعود است؛ ارزش مبادلات تسلیحاتی میان واشنگتن و ریاض از حد متعارف بین‌المللی فراتر رفته است و قرارداد ۱۱۰ میلیارد دلاری (اردیبهشت ۹۶) که ظرف یک دهه به ۳۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید و شامل موشک‌های «تاد» و تانک «ام ۱۰۹» ، انواع بمب‌های خوشه‌ای و لیزری و سایر اقلام نظامی خواهد بود، رکورد فروش سلاح به یک کشور توسط آمریکا را شکست.

حمایت تمام عیار تسلیحاتی و لجستیکی آمریکایی‌ها از ارتش متجاوز سعودی علیه مردم یمن، به معنای مشارکت سردمداران رژیم آمریکا در یک جنایت آشکار جنگی است. مجلس نمایندگان آمریکا حتی برای بازتر گذاشتن دست کاخ سفید در حمایت تسلیحاتی از رژیم متجاوز سعودی، در اردیبهشت ۹۷ (آوریل ۲۰۱۸) ممنوعیت فروش بمب‌های خوشه‌ای به این رژیم را نیز لغو کرد تا دست سعودی‌ها برای کشتار بیشتر غیرنظامیان و شهروندان یمنی بازتر باشد.

 

تسلیحات و جنگ افزار‌های میلیارد دلاری که سعودی‌ها از آمریکا می‌خرند مستقیما برای کشتار کودکان و غیرنظامیان یمنی بکار می‌رود. روز پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، رژیم سعودی یک اتوبوس حامل ۴۰ دانش آموز دبستانی یمنی بین ۶ تا ۱۱ ساله را با بمب ۲۲۷ کیلوگرمی از نوع MK ۸۲، ساخته شرکت آمریکایی «لاکهید مارتین» هدف قرار داد که در جریان این حمله وحشیانه، همه سرنشینان اتوبوس از جمله آن ۴۰ کودک معصوم، جان باختند.

نکته قابل تامل آنکه علی‌رغم هشدار‌های مکرر مجامع جهانی به وضعیت بحرانی در یمن و وقوع جنایت جنگی در این کشور توسط ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی، آمریکایی‌ها کماکان در حال فروش تسلیحات به ریاض و ابوظبی هستند.

ترامپ رئیس رژیم آمریکا، خرداد سال جاری اعلام کرد به دلیل وضعیت اضطراری ناشی از وجود تنش‌ها با ایران، مجوز صدور میلیارد‌ها دلار به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را صادر می‌کند.

در واقع اقدامات خصمانه آمریکا علیه مردم ایران و دفاع قدرتمندانه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی، بهانه‌ای برای تجارت اسلحه و خون بازی آمریکایی‌ها و حکام مرتجع سعودی و اماراتی و کودک‌کشی‌های آن‌ها در یمن شده است.

در همان مقطع زمانی (خرداد ۹۸)، تنی چند از نمایندگان کنگره آمریکا اعلام کردند ترامپ به کمیته‌های مجلس نمایندگان آمریکا خبر داده می‌خواهد ۲۲ فقره قرارداد جدید فروش سلاح به سعودی و امارات به ارزش حدود هشت میلیارد دلار را به کنگره بیاورد.

در زیر نگاهی خواهیم داشت به برخی از جنایات و کودک‌کشی‌های ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی در یمن. جنایاتی که با تسلیحات و جنگ افزار‌های آمریکایی صورت گرفته است.

کشتن ۴۰ دانش‌آموز یمنی توسط سعودی‌ها با بمب آمریکایی
روز پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، رژیم سعودی یک اتوبوس حامل حدود ۴۰ دانش آموز دبستانی یمنی بین ۶ تا ۱۱ ساله را با بمبی ساخته آمریکا هدف قرار داد که در جریان این حمله وحشیانه، همه سرنشینان اتوبوس از جمله آن ۴۰ کودک معصوم، جان باختند.

آنطور که شبکه آمریکایی «سی ان ان» گزارش داد، در جریان این حمله جنگنده سعودی به کودکان یمنی در استان صعده که در نتیجه آن ۴۰ کودک در دم جان باختند، از بمب ۲۲۷ کیلوگرمی از نوع MK ۸۲، استفاده شده بود. بمبی که ساخته شرکت آمریکایی «لاکهید مارتین» است.

کشتن کودکان مجروح یمنی در بیمارستان توسط سعودی‌ها
درست یک هفته پیش از جنایت فوق‌الذکر یعنی در روز پنجشنبه ۱۳ مرداد ۹۷، جنگنده‌های ائتلاف سعودی با فرمان اتاق مشترک عملیاتی آمریکایی-سعودی طی چند نوبت حمله به بیمارستان «الثوره» شهر «الحدیده» یمن و بازار ماهی‌فروشان این شهر، ۶۰ غیرنظامی از جمله چند کودک یمنی را شهید و بیش از ۱۳۰ تن را زخمی کردند.

آنطور که وزارت بهداشت یمن پیرامون این حمله اعلام کرد، جنگنده‌های سعودی به عمد و با آگاهی از تجمع بیماران در بیمارستان الثوره که مرکز ارائه خدمات رایگان به یمنی‌هاست، این بیمارستان را هدف حمله خود قرار دادند؛ همچنین متجاوزان سعودی یک آمبولانس را که حامل تعدادی از صیادان زخمی یمنی بود نیز هدف حمله قرار دادند.

فردای این جنایت سعودی‌ها در یمن، یعنی در روز جمعه ۱۴ مرداد ۹۷، آمریکایی‌ها در جریان جلسه  شورای امنیت سازمان ملل که پیرامون بحران یمن، تشکیل شد، بار دیگر نشان دادند که حامی بی قید و شرط متجاوزان سعودی هستند؛ چرا که با فشار خود اجازه ندادند هیچ سخنی از محکومیت جنایات سعودی‌ها در یمن به میان آید.

حمله به مدرسه استان صعده با شهادت ۵۰ دانش‌آموز
در روز شنبه ۲۳ مرداد ۹۵، در حمله هوایی جنگنده‌های متجاوز سعودی به مدرسه‌ای در منطقه «بنی فاضل» استان صعده، پنجاه دانش آموز یمنی به شهادت رسیدند. یکماه پیش از این جنایت، سعودی‌ها با تطمیع و ارعاب،«بان کی مون» دبیرکل وقت سازمان ملل را وادار کردند تا نام این رژیم را از لیست ناقضان حقوق کودک به سبب فجایع یمن، پاک کند.

تسلیحات آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی مستقیم بر سر مردم یمن فرود می‌آید/ از مهمانان مراسم عروسی تا دانش‌آموزان مدرسه؛ غیرنظامیانی که توسط سعودی‌ها کشته می‌شوند

حمله به مراسم ختم با ۶۴۰ کشته و زخمی
روز شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ائتلاف متجاوز سعودی به مراسم ختم پدر وزیر کشور یمن در صنعا حمله کرد و بر اساس آمارِ مرکز هماهنگ کننده امور انسان دوستانه سازمان ملل متحد، بالغ بر ۶۴۰ نفر از جمله ده‌ها کودک در نتیجه این حمله کشته و مجروح شدند. آمار کشته‌های این جنایت سعودی‌ها در یمن، دست‌کم ۱۴۰ نفر و زخمی‌ها نیز بیش از ۵۰۰ نفر اعلام شد. سعودی‌ها بعد از اعتراضات جهانی به این جنایت آشکار، اعلام کردند که «دریافت اطلاعات اشتباه» عامل این جنایت آفرینی‌شان بوده است!

تسلیحات آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی مستقیم بر سر مردم یمن فرود می‌آید/ از مهمانان مراسم عروسی تا دانش‌آموزان مدرسه؛ غیرنظامیانی که توسط سعودی‌ها کشته می‌شوند

حمله به غیرنظامیان منطقه «بنی‌قیس» با ۴۰ شهید و زخمی 
در روز دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، حمله هوایی جنگنده‌های سعودی به یک مراسم عروسی در منطقه «بنی قیس»در استان حجه یمن، بیش از ۴۰ شهید و زخمی از جمله چندین کودک برجا گذاشت. پس از این حمله جنایت‌آمیز نیز جنگنده‌های سعودی با بمباران‌های پی‌درپی مانع از رسیدن تیم‌های امدادی به منطقه «بنی‌قیس» جهت امدادرسانی شدند.

تسلیحات آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی مستقیم بر سر مردم یمن فرود می‌آید/ از مهمانان مراسم عروسی تا دانش‌آموزان مدرسه؛ غیرنظامیانی که توسط سعودی‌ها کشته می‌شوند

در روز سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی یک مراسم عروسی در شهرستان «الظاهر» استان«صعده» واقع در شمال یمن را با خاک یکسان کردند و در نتیجه این جنایت، حدود ۲۰ غیرنظامی شهید و زخمی شدند.

کشتن ۲۷ غیرنظامی  تنها در ۱۴ روز 
سعودی‌ها در روز ۱۳ فروردین ۱۳۹۷، محل سکونت آوارگان یمنی در شهر «حدیده» را با جنگنده‌هایشان مورد حمله قرار دادند. حمله‌ای که باعث کشته شدن ۱۴ غیرنظامی از جمله ۷ کودک و زخمی شدن ۹ غیرنظامی دیگر شد. روز پنجشنبهدوم فروردین ۱۳۹۷ نیز جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی، ۱۰ غیرنظامی یمنی را در استان صعده به شهادت رساندند. بدین ترتیب سعودی‌ها سال ۹۷ را با یک رکوردشکنی در جنایت آفرینی آغاز کردند و تنها در ۱۴ روز ابتدایی این سال، ۲۷ غیرنظامی یمنی از جمله بیش از ۷ کودک را به شهادت رساندند.

تسلیحات آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی مستقیم بر سر مردم یمن فرود می‌آید/ از مهمانان مراسم عروسی تا دانش‌آموزان مدرسه؛ غیرنظامیانی که توسط سعودی‌ها کشته می‌شوند

حمله به بازار و کشتن ۱۱۷ یمنی با بمب‌های لیزری شرکت آمریکایی رایتون
۱۵ مارس ۲۰۱۶ برابر با ۲۴ اسفند ۱۳۹۴، جنگنده‌های سعودی، بازاری در منطقه «مستبا» در استان «حجه» یمن را بمباران کردند که در نتیجه این حمله وحشیانه ۱۱۷ یمنی از جمله ۲۵ کودک جان باختند.

تحقیقات مستقل بین‌المللی بعد از این حمله به اثبات رساند که سعودی‌ها در این جنایت از بمب‌های هدایت شونده با لیزر از نوع «پیووی» استفاده کرده‌اند. بمب‌هایی که تولید آن مختص شرکت آمریکایی رایتون است.

موارد ذکر شده در بالا بخشی از عمده‌ترین جنایات و کودک‌کشی‌های ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی در یمن بود. بدون تردید، در جنایت‌های بیشمار ائتلاف متجاوز سعودی و امارات به مردم یمن، نقش اول جنایت با آمریکا به عنوان تامین کننده تسلیحات و حامی سیاسی متجاوزان به یمن است و سردمداران رژیم آمریکا باید در یک دادگاه صالح بین‌المللی پاسخگوی جنایت‌های جنگی خود باشند.

مقام معظم رهبری در تاریخ ۵ تیر ۱۳۹۸ در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه، در بخشی از بیاناتشان با اشاره به ادعاهای دروغین آمریکایی‌ها در زمینه حقوق بشر، فرمودند: می‌زنند قریب سیصد نفر را روی آسمان از بین می‌برند، ادّعای حقوق بشر هم می‌کنند؛ به کمک سعودی می‌روند، مردم را در یمن آن‌ جور در بازار و در مسجد و در مجلس عزا و در مجلس شادی و در بیمارستان و مانند اینها بمباران می‌کنند، ادّعای حقوق بشر هم می‌کنند؛ اینها این جور هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین «عبدالله حاجی‌صادقی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی اظهار کرد: هر کس می‌خواهد ببیند آمریکایی‌ها تا چه اندازه در شعارهای حقوق بشر خود صادق هستند، بر هفته «حقوق بشر آمریکا در ایران» از هفتم تا دوازدهم تیرماه نگاهی بیندازند و سیاهه جنایات آمریکا در ایران طی این روزها را مشاهده کنند.

وی با بیان اینکه گرگ، گرگ است و پارس‌های گرگ ممکن است عوض شود اما ماهیتش هرگز عوض نخواهد شد، گفت: ماهیت آمریکا همچنان برای همه بشریت خطرناک است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه آمریکا همچنان تهدیدی برای همه ارزش‌ها محسوب می‌شود، عنوان کرد: روحیه استکباری آمریکا هرگز نسبت به چند دهه گذشته تضعیف نشده است بلکه اسلحه آنها عوض شده است.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی همچنین با بیان اینکه اگر بزک‌کنندگان چهره استکبار وجود نداشته باشند، استکبار اصولا جاذبه‌ای نخواهند داشت، گفت: بزک‌کنندگان چهره استکبار، از خود استکبار بدتر هستند چرا که توجیه کننده اشتباهات مستکبران هستند.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme