https://telegram.me/empireoflies

۷ روایت از شکست مفتضحانه اسرائیل برابر حزب‌الله

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپشتیبانی میلیونی مردم لبنان در سال ۲۰۰۵ از سیدحسن نصرالله و پیروزی‌های چشمگیر او در جریان حمله‌ی اسرائیل به لبنان، از او چهره‌ای فراملی ساخته و شخصیت‌های جهان را به تفکر واداشته است. تجلیل رهبران کشورهای اسلامی از همت و اراده پولادین این سیدبزرگوار، بار دیگر جهان تشیع را به صدر اخبار رسانه‌ها آورده و عزت و اقتدار اسلامی را در جهان به منصه‌ی ظهور رسانده است.

رهبر بزرگ حزب‌الله همواره مورد تحسین و تمجید رسانه‌های خبری جهان قرار دارد و اکنون به یکی از قدرتمندترین و کاریزماتیک‌ترین چهره‌های جهان اسلام مبدل شده است. یکی دیگر از نکات بارز این روحانی مبارز اراده‌ی راسخ او در نبرد با دشمن غاصب و صبر و تحملش در مواجه با تلخکامی‌هاست. در تاریخ لبنان، چه در زمان جنگ داخلی و چه در دوران تجاوز نظامی رژیم صهونیستی، هیچ‌گاه دیده نشده است که فرزند یکی از رهبران جنبش در عملیاتی مشارکت داشته باشد و در راه مبارزه به شهادت برسد؛ حال آنکه پسر ارشد این سید بزرگوار در جریان عملیات نظامی به شهادت رسید و تصویر پیکر خون‌آلودش از تلویزیون پخش شد و این نه تنها خللی در مبارزه با رژیم صهیونیستی ایجاد نکرد، بلکه عزم نصرالله را جزم و وحیه او را دوچندان نمود.
سیدحسن نصرالله در تصمیم‌گیری و جهت‌گیری سیاسی هیچگاه به دشمنانش دستاویز نداده و در عین حال از صراحت کلام فروگذار نبوده است. مصاحبه‌ی انتقادآمیز او خطاب به سران عرب، خود نمونه بارزی از این صراحت کلام و تاکید بر راهی است که تا به امروز با خون جوانان مسیرگشایی شده است.
او همچنان محبوب است و هر روز بر محبوبیتش اضافه می‌گردد. در وصف محبوبیت سیدحسن نصرالله آمده است: «بالا گرفتن بحران خاورمیانه و رهبری‌های این مرد ۴۶ ساله در این شرایط حساس باعث شده تصاویر این روحانی چریک نه تنها در محله شیعه نشین لبنان نصب شود، بلکه زینت‌بخش بسیاری از محله‌های سنی نشین در این کشور مدیترانه‌ای، که بخش بزرگی از آن مسیحی است، باشد. اکنون در لبنان سخنرانی‌های آتشین و انقلابی نصرالله به جای موسیقی از ضبط‌های تاکسی‌های بیروت پخش می‌شود و بسیاری از جوانان جمله‌هایی از سخنانش را روی حافظه موبایل‌های خود ضبط کرده‌اند تا در زمان زنگ خوردن موبایل‌هایشان به جای موسیقی، از صدای گرم و انرژی‌بخش سید لذت ببرند.
حسن نصرالله محبوب اعراب شده و «محبوب عرب» لقب گرفته است. راستی کسب محبوبیت در بین سران اعراب به آسانی میّسر نیست. اعرابی که در حال حاضر به دلیل داشتن امکانات و سرمایه‌های بسیار زیاد و همچنین حمایت‌ ابرقدرت‌های جهان در جهت کسب جایگاه سیاسی از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند. بی‌تردید سیدحسن نصرالله از هر دو عنصر مذکور محروم است، اما همچنان محبوب است.»
***
آنچه که در بالا خواندید بخشی از کتاب «آزادترین مرد جهان» نوشته راشد جعفرپور کلوری است که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی آن را منتشر کرده است و در آن به بررسی خاطرات و زندگینامه سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخته است. خاطراتی که مطالعه آن‌ها می‌تواند شما را با یکی از اصلی‌ترین دلایل پیروزی‌های حزب‌الله لبنان که همان حضور رهبری منحصر به فرد همچون سیدحسن نصرالله در راس امور است، آشنا کند.

نام کتاب

نویسنده

ناشر

قیمت

(تومان)

درباره اثر

از مقاومت تا پیروزی

مسعود اسداللهی

موسسه نشر و تحقیقات ذکر

۵۰۰۰

این اثر به بررسی تاریخچه پیدایش، رشد، عملکرد و دستاوردهای جنبش حزب الله لبنان از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۷۹ پرداخته است و در آن به مسائلی همچون تاثیر پیروزی انقلاب اسلامی بر جنبش شیعیان لبنان بررسی می‌شود.

جنگ غافلگیری‌ها و تدبیرها

سمیر الخادم

مرکز اسناد انقلاب اسلامی

۳۴۰۰

این اثر روایتی از جنگ ۳۳ روزه در لبنان است و چگونگی شکست ارتش معروف رژیم صهیونیستی در برابر نیروهای حزب‌الله لبنان از زبان یکی از شاهدان عینی این واقعه است.

قدرت نرم حزب الله

میثم شیروانی

دانشگاه امام صادق(ع)

۳۵۰۰

این کتاب پژوهشی است پیرامون جنگ ۳۳ روزه حزب‌الله و رژیم صهیونیستی که در آن پیامدهای جنگ در ابعاد سیاسی ـ امنیتی درون منطقه مورد بررسی قرار گرفته است.

سید عزیز

حمید داودآبادی

یا زهرا(س)

۶۵۰۰

این کتاب حاصل ساعت‌ها گفت‌وگوی حمید داودآبادی با دبیرکل حزب الله لبنان در سال ۱۳۷۷ است که در آن سید حسن نصرالله، زوایای ناگفته زندگی خود را بازگو کرده است. بسیاری از خاطرات و گفته‌های منتشر شده در این کتاب، برای اولین بار است که ذکر می‌شوند.

جنگ سی و سه روزه

ژیلبر آشکار

خرسندی

۶۰۰۰

در کتاب حاضر، جنگ ۳۳ روزه لبنان از منظر سیر تطور لبنان – که این جنگ در خاک آن رخ داده است – با تمرکز بر نتایج آن بر لبنان و اسرائیل مورد تحلیل قرار می گیرد.

قدرت نرم نبرد نامتقارن

اصغر فرهادی

دانشگاه امام صادق(ع)

۳۵۰۰

این کتاب با محوریت جنگ ۳۳ روزه حزب‌الله لبنان به بررسی جایگاه و اهمیت جنگ‌های نامتقارن هم از لحاظ تئوری و هم کاربردی مورد بررسی قرار داده است.

دلاوری‌های حزب‌الله لبنان و آینده جدید جهان عرب

احمد حسین شحاده

قدر ولایت

۷۰۰۰

در کتاب حاضر، نگاهی تحلیلی نسبت به جنگ ۳۳ روزه و تجاوز اسرائیل به لبنان، ارائه و روند مقاومت اسلامی حزب الله لبنان از منظر نود نویسنده معاصر عرب، بررسی شده است.

انتهای پیام/فردا نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

این کتاب‌ها همه جزو آثار خواندنی و جذابی هستند که یا به تازگی منتشر شده‌اند و یا به واسطه تجدید چاپ‌های مجدد نسخه جدیدی از آن‌ها به بازار آمده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme