https://telegram.me/empireoflies

۵ فرمول مذاکره به سبک آمریکایی‌ها از نگاه رهبری

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغحضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز گذشته (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشر‌های مردم از استان‌های مختلف در رابطه با موضوع مذاکره با آمریکا تاکید کردند که با آمریکایی‌ها به علت وجود استدلال‌های دقیق، تجربه گذشته و ضرر‌های فراوان مذاکره با یک رژیم متقلب و زورگو مذاکره نمی‌کنیم و در پرتو وحدت و همدلی مردم و مسئولان، این مرحله را به خوبی پشت سر خواهیم گذاشت. مهمترین محورهای بیانات رهبری درباره مذاکره با آمریکا را در ادامه می خوانید:

 
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به وقیح‌تر و بی ادب‌تر شدن مسئولان آمریکایی در ماه‌های اخیر خاطرنشان کردند: آن‌ها قبلاً نیز ادب سیاسی و دیپلماتیک را در حرفهایشان رعایت نمی‌کردند، اما مسئولان کنونی رژیم آمریکا به گونه‌ای وقیح، بی شرم و بی‌ادب با دنیا حرف می‌زنند که انگار حیا را کاملاً از آن‌ها گرفته اند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با یادآوری دو جنایت هفته اخیر سعودی‌ها در یمن یعنی بمباران یک بیمارستان و حمله به یک ماشین حامل کودکان یمنی و قتل عام ده‌ها کودک بی‌گناه و بی‌پناه افزودند: وجدان جهان در مقابل این جنایات تکان خورد و دولت‌ها نیز ولو به صورت تعارف آمیز اظهار تأسفی کردند، اما آمریکایی‌ها به جای محکوم کردن این فجایع، بی‌شرمانه از روابط راهبردی خود با سعودی‌ها حرف زدند و این سؤال را پیش آوردند که آیا مسئولان آمریکایی واقعاً انسانند؟

جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد

ایشان جدا کردن حدود ۲ هزار کودک از مادرانشان و زندانی کردن آن‌ها در قفس را به بهانه مهاجر بودن این افراد، جنایت بی سابقه دیگری خواندند و افزودند: نکته تأمل برانگیز این است که آمریکایی‌ها بدون هیچ خجالت و شرمی این اقدامات را در جلوی چشم جهانیان انجام می‌دهند.
رهبر انقلاب با اشاره به حرف‌های بی ادبانه مقامات رژیم آمریکا درباره تحریم، جنگ و مذاکره گفتند: تأکید می‌کنیم جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: البته آن‌ها مسئله جنگ را صریحاً مطرح نمی‌کنند، اما درصددند با اشاره و کنایه، «شبح جنگ» را ایجاد و بزرگ کنند تا ملت ایران و یا ترسو‌ها را بترسانند.
ایشان در همین زمینه تأکید کردند: جنگی رخ نخواهد داد؛ چرا که ما مثل گذشته هیچ وقت شروع کننده جنگ نخواهیم بود و آمریکایی‌ها هم حمله را آغاز نمی‌کنند، چون می‌دانند که صددرصد به ضررشان تمام خواهد شد، زیرا جمهوری اسلامی و ملت ایران ثابت کرده اند به هر متعرّضی، ضربه بزرگ‌تری وارد خواهد کرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به ناکامی مفتضحانه و حقارت آمیز آمریکایی‌ها در حمله سال ۱۳۵۹ به صحرای طبس افزودند: آن‌ها ممکن است خیلی چیز‌ها را نفهمند، اما احتمالاً اینقدر می‌فهمند که نتیجه تعرض به ایران را تصور و درک کنند.

پیشنهاد مذاکره آمریکایی ها براساس یک بازی پیش پا افتاده است/ درخواست آمریکایی‌ها برای مذاکره مسئله جدیدی نیست

رهبر انقلاب در ادامه تبیین طرح‌های آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی و ملت ایران، به بحث پیشنهاد مذاکره پرداختند و افزودند: آن‌ها البته در این موضوع براساس یک بازی و روش پیش پا افتاده و بی ارزش سیاسی عمل می‌کنند؛ یک نفر می‌گوید بدون پیش شرط، نفر دیگر پیش شرط می‌گذارد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: بر خلاف تصور عده‌ای در داخل، درخواست آمریکایی‌ها برای مذاکره مسئله جدیدی نیست و در ۴۰سال اخیر بار‌ها تکرار، اما با پاسخ منفی ایران مواجه شده است. حتی ریگان رئیس جمهور وقت آمریکا که نسبت به فعلی‌ها مقتدرتر بود، در قضیه معروف به مک فارلین، او را مخفیانه برای مذاکره به تهران فرستاد که بعد از ۲۴ ساعت بدون نتیجه بازگشت.
رهبر انقلاب در تبیین استدلال‌های ایران برای مذاکره نکردن با آمریکایی‌ها گفتند: آن‌ها برای مذاکره فرمول خاصی دارند که باید آن را درک کرد و سپس به این سؤال پاسخ داد که آیا هیچ آدم عاقلی با این فرمول مذاکره می‌کند؟
ایشان حقیقت مذاکره را در عرف سیاسی «داد و ستد» خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها در هر مذاکره به پشتوانه قدرت سیاسی، تبلیغاتی و مالی خود تلاش می‌کنند هرگونه مقاومت در مقابل تحقق اهدافشان را ناکام بگذارند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در ترسیم فرمول مذاکره به سبک آمریکایی‌ها افزودند: آن‌ها اولاً اهداف اصلی را کاملاً مشخص می‌کنند البته همه این اهداف را اعلام نمی‌کنند، اما در طول مذاکرات با دبه و چانه زنی، همه اهداف را پیگیری می‌کنند. نکته دوم اینکه آمریکایی‌ها از این اهداف اصلی یک قدم عقب نمی‌نشیند.
ایشان افزودند: آمریکایی‌ها در مذاکرات، با الفاظ ظاهراً اطمینان‌بخش فقط وعده می‌دهند، اما از طرف مقابل امتیازات نقد می‌خواهند و وعده نمی‌پذیرند.این واقعیت را ما در برجام تجربه کردیم همچنانکه در مذاکره با کره شمالی هم  آمریکایی‌ها همین روش را در پیش گرفته اند.
رهبر انقلاب همچنین خاطرنشان کردند: هر جای مذاکره اگر طرف مقابل از دادن امتیاز نقد امتناع کند، آمریکایی‌ها آنچنان هیاهوی تبلیغاتی و رسانه‌ای در جهان راه می‌اندازند که معمولاً طرف مقابل کم می‌آورد و دچار انفعال می‌شود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در تشریح آخرین نکته از فرمول مذاکره آمریکایی‌ها نیز افزودند: آن‌ها پس از مذاکرات نیز به راحتی زیر وعده‌ها می‌زنند و به آن‌ها عمل نمی‌کنند.
علاوه براین رهبر انقلاب پس از بیان این واقعیات یک سؤال اساسی مطرح کردند: به کدام دلیل باید با رژیم زورگوی متقلبی که اینگونه مذاکره می‌کند، پشت میز گفتگو نشست؟
حضرت آیت الله خامنه‌ای برجام را نمونه واضح نتیجه مذاکره با آمریکا برشمردند که البته برخی خطوط قرمز تعیین شده در آن رعایت نشد.
 

فرمول مذاکره با آمریکا از نگاه رهبری

حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: با توجه به فرمول آمریکایی‌ها در مذاکره، هر دولتی در جهان با آن‌ها مذاکره کند، دچار مشکل می‌شود مگر جهت گیری هایش با واشنگتن یکی باشد که البته دولت فعلی آمریکا حتی به اروپایی‌ها هم زور می‌گوید. در ادامه فرموا های مذاکره با آمریکا را از نگاه رهبری می خوانید: 

فرمول ۱

رهبر انقلاب در نوعی جمع بندی از این بخش از سخنانشان، افزودند: ما فقط وقتی می‌توانیم وارد بازی خطرناک مذاکره با آمریکا شویم که از لحاظ اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به اقتدار مورد نظرمان برسیم و فشار‌ها و هوچی گری‌های او نتواند در ما تأثیر بگذارد، اما در حال حاضر مذاکره قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود و ممنوع است.

فرمول۲

_امام راحل عظیم الشأن هم مذاکره با آمریکا را تا وقتی این رژیم آدم نشود ممنوع کرده بود ما هم بر همین نکته تأکید می‌کنیم.

فرمول۳

_ حتی اگر به فرض محال قرار بود با آمریکایی‌ها مذاکره‌ای کنیم قطعاً با دولت فعلی هرگز مذاکره نمی‌کردیم.مذاکره با آمریکا وسیله‌ای برای رفع یا کاهش دشمنی آن‌ها نیست

فرمول ۴

_ نکته‌ای مهم خطاب به همه سیاستمداران، دیپلماتها، جوانان پرانگیزه، دانشجویان رشته‌های سیاسی و فعالان عرصه سیاست این است که مذاکره با رژیم زورگو و پرتوقع آمریکا وسیله‌ای برای رفع یا کاهش دشمنی آن‌ها نیست بلکه دادن ابزاری به آمریکا است که با آن می‌تواند بیشتر و بهتر اعمال دشمنی کند و اهداف خود را پی بگیرد.

فرمول ۵

_ تمرکز شیطان بزرگ بر جنگ اقتصادی را ناشی از ناامیدی از جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی و حتی جنگ فرهنگی است. رویش‌های جوان و پربرکت انقلاب و شکست حوادث و آشوب‌های امنیتی سیاسی سال ۸۸، نشان دهنده شکست و یأس دشمن در این عرصه هاست.البته به توفیق الهی و هوشیاری مسئولان و مردم، آمریکا در جنگ اقتصادی نیز شکست خواهد خورد.
 
رهبری همچنین در ادامه سخنان خود با اشاره به ترفند و فریب دشمنان در حرف زدن با مردم ایران گفتند: یک عقب مانده ذهنی به ملت ایران می‌گوید دولت شما پول شما را در سوریه خرج می‌کند در حالیکه رئیس او اذعان کرده که آمریکا هفت تریلیون دلار در منطقه خرج کرده اند، اما هیچ چیزی عایدشان نشده است.
 
رهبر انقلاب افزودند: ما به دو کشور دوست یعنی سوریه و عراق در مقابل تهدیدات آمریکا و سعودی‌ها کمک کرده ایم که این کمک‌ها نوعی مبادله بین دولت‌های دوست است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای ایجاد تردید در افکار عمومی نسبت به مواضع نظام را از اهداف مشخص دشمنان ملت ایران برشمردند و افزودند: آن‌ها می‌خواهند با جنگ اقتصادی نارضایتی ایجاد کنند تا شاید این نارضایتی به اغتشاش و ناامنی تبدیل شود.
ایشان با بیان اخبار و اطلاعاتی از پشت صحنه اقدامات آمریکایی ها، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها افزودند: آن‌ها برای ایجاد ناامنی در دی ماه گذشته، چند سال فعالیت کرده بودند، اما ملت با هوشیاری تحسین برانگیز، به میدان آمد و زمینه سازی‌های چند ساله آن‌ها را به باد داد.
رهبر انقلاب افزودند: دشمنان سپس به سال۹۷ دلبستند و برخی مقامات آمریکا گفتند ۶ماه دیگر خبر‌هایی از ایران خواهید شنید، منظور آن‌ها همین حوادث مرداد بود که با وجود هزینه‌های فراوان مالی و سیاسی دشمنان اینگونه محدود از آب درآمد.
 
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

رهبر انقلاب روز گذشته در بخشی از فرمایشاتشان در جمع اقشار مردم به مذاکره با آمریکا و فرمول های سبک مذاکره دولتمردان این کشور پرداختند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme