https://telegram.me/empireoflies
در سال ۲۰۱۸ تعداد ۵۶۶ بی‌خانمان فرانسوی کنار خیابان از شدت سرما و گرما جان باختند؛ برخی از سازمان‌های خیریه در این کشور می‌گویند آمار‌های واقعی کسانی که در فرانسه به‌علت بی‌خانمانی جان باخته‌اند ۶برابر این آمار‌ها است.

۵۶۶ فرانسوی در سال گذشته به خاطر بی‌سرپناهی جان باختند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغفرانسه مانند بسیاری از کشور‌های اروپایی در دهه گذشته با افزایش تعداد بی‌خانمانان رو‌به‌رو بوده است به‌گونه‌ای که بر اساس اعلام سازمان آمار ملی فرانسه (INSEE) در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار نفر در خیابان‌های فرانسه شب را تا صبح سپری می‌کنند!

در سال ۲۰۱۸ تعداد ۵۶۶ بی‌خانمان کنار خیابان از شدت سرما و گرما جان باختند؛ این افراد توانایی رفع نیاز‌های اولیه خود را ندارند و بسیاری از آنان از لحاظ درآمد زیر خط فقر هستند و با کمک شهروندان به زندگی ادامه می‌دهند.

در قانون اساسی فرانسه، قانونی مبنی بر حمایت از افراد بی‌خانمان وجود دارد؛ طبق این قانون دولت باید از افرادی که نتوانند تا ۶ ماه سرپناهی برای خودشان ترتیب دهند، حمایت کند، اما طبق اعلام کارشناسان سازمان‌های حمایت از افراد بی‌خانمان، این قانون تا به امروز اجرا نشده است و سخنگوی دولت فرانسه از دشواری رسیدگی به تمام این افراد خبر می‌دهد.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فعلی فرانسه در دوره تبلیغات انتخاباتی‌اش قول داده بود میزان مرگ‌و‌میر افراد در این کشور به‌علت بی‌خانمانی را به صفر برساند، اما حدود ۵۶۶ بی‌خانمان در سال ۲۰۱۸ در خیابان‌های فرانسه جان باختند.

این تعداد مرگ‌ومیر افراد به‌علت بی‌خانمانی در فرانسه به‌عنوان یک کشور ثروتمند بسیار نگران کننده است؛ برخی از سازمان‌های خیریه این کشور هم می‌گویند آمار‌های واقعی کسانی که در فرانسه به‌علت بی‌خانمانی، جان باخته‌اند، ۶ برابر این آمار‌ها است.

باتوجه به سرشماری دوم از بی‌خانمان‌های شهر پاریس در سال ۲۰۱۹، شمار افرادی که کنار خیابان زندگی می‌کنند در حال افزایش است؛ در اوایل ماه فوریه، ۲۰۰۰ داوطلب برای شمارش بی‌خانمان‌ها انتخاب شدند؛ آنان خیابان به خیابان شهر پاریس را می‌گشتند و افرادی را که در حاشیه خیابان، داخل خودرو، ایستگاه‌های اتوبوس و پارک‌ها می‌خوابیدند شمارش می‌کردند.

نتایج به‌دست‌آمده از تحقیق آنان به این شرح است:

تعداد افرادی که از فوریه ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۱۹ کنار خیابان‌ها زندگی خود را سپری می‌کنند، ۳۶۴۱ نفر شمارش شده است؛ در فوریه سال ۲۰۱۹ تعداد ۶۰۰ نفر به این افراد نسبت به فوریه سال گذشته اضافه شده است.

همچنین ۲۱ درصد به تعداد بی‌خانمان‌ها طی یک سال گذشته اضافه شده است؛ ۶۰ درصد افراد بی‌خانمان در رده سنی ۵۴‌ــ‌۴۰ سال قرار دارند؛ ۱۵ درصد از این افراد مهاجر هستند و تبعه فرانسه به‌حساب نمی‌آیند؛ ۱۲ درصد افراد بی‌خانمان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و نصف آنان در رده سنی ۳۹‌ــ‌۲۵ سال قرار دارند.

بر اساس گزارش نشریه تحقیقاتی لوکال، براساس تحقیقات انجام‌شده، دوسوم افراد بی‌خانمان اطلاعی از «بنیاد خیریه کمک به بی‌خانمان‌ها» (SAMU) ندارند و بقیه آنان نیز با وجود اطلاع از چنین مرکزی تجربه خوبی ندارند و کمک‌های مناسبی دریافت نکرده‌اند.

لوییز خاویار، رئیس la cloche (سازمان برقراری ارتباط بین بنگاه‌های محلی و افراد بی‌خانمان) می‌گوید: «یکی از دلایل مهم گسترش این معضل در پاریس طی سال‌های اخیر افزایش نرخ بیکاری است؛ افراد بیکار توانایی رفع احتیاجات خود را ندارند و نداشتن سرپناه مشکل اصلی این افراد است».

زندگی گران در این شهر مشهور اروپایی به‌حدی بر بدنه اجتماعی جامعه فشار وارد کرده است که عده‌ای از مردم حتی از داشتن یک سرپناه کوچک و ساده نیز محروم مانده‌اند؛ معضلی که به‌شدت به‌چشم می‌آید و جامعه فرانسوی را درگیر خودش کرده است؛ حاشیه شهر پرآوازه پاریس به محلی برای تجمع بی‌سرپناهان و بی‌خانمان‌های فرانسوی تبدیل شده است.

 
منبع: تسنیم
انتهای پیام/
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme