https://telegram.me/empireoflies

باور ۵۰ درصدی مردم آمریکا؛ کاهش نفوذ آمریکا در صحنه جهانی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: براساس پژوهشی که مرکز تحقیقاتی “پیو” در زمینه طرز تفکر و برداشت مردم آمریکا نسبت به وضعیت اقتصادی و نیروهای نظامی این کشور  انجام داده است، ۴۶ درصد از آمریکاییان معتقدند که نفوذ آمریکا در صحنه جهانی کمتر از یک دهه پیش است.

بر اساس گزارش “صدای آمریکا”، بررسی های این سازمان نشان می دهد که نزدیک به  سه چهارم از آمریکاییان بر این باورند که آمریکا بزرگترین  نیروی نظامی  در جهان را دارد؛ و ۵۴ درصد از جمعیت کشور عقیده دارند که این کشور از نظر اقتصادی در صدر کشورهای جهان قرار دارد. از سال ۲۰۰۸ تاکنون این نخستین بار است که مردم آمریکا چنین اظهار نظر کرده اند.

مردم آمریکا سالها است ارتش این کشور را نیرومندترین ارتش جهان دانسته اند، و کماکان بر اعتقاد خود پایبند هستند ، و تحقیق سازمان پیو نیز این نظر را تأیید می کند.  

اما به رغم چشم انداز روشنی که مرکز تحقیقاتی پیو از وضعیت اقتصاد و ارتش این کشور ارائه کرده، این سازمان در گزارش خود تأیید می کند که  کشور ایالات متحده آمریکا از خوشنامی و اعتباری که در گذشته داشته است برخوردار نیست، و مثلاً ۴۶ درصد از آمریکاییان معتقدند که نفوذ آمریکا در صحنه جهانی کمتر از یک دهه پیش است.

در این گزارش آمده است که «این کاهش نفوذ و اعتبار از هنگام به قدرت رسیدن باراک اوباما سریعتر شده است، بیشتر به این دلیل که این نوع دیدگاه را جمهوریخواهان اشاعه داده اند.»

دموکرات و جمهوری خواه

هفتاد و سه در صد از هواداران حزب دموکرات اعتقاد دارند که آمریکا قویترین ارتش جهان را دارد ، حال آنکه درصد جمهوری خواهان که این  اعتقاد را دارند تنها ۶۶ درصد است.

در زمینه اقتصاد، دموکراتها و جمهوریخواهان تقریباً در یک صف قرار دارند ، و نیمی از پاسخ دهندگان هر دو حزب براین باورند که نظام اقتصادی آمریکا قویترین است.  

اما در زمینه اقتدار کلی آمریکا، اختلاف نظر زیادی میان جمهوریخواهان و دموکراتها وجود دارد.

۶۷ در صد از جمهوری خواهان معتقدند که اعتبار و اهمیت آمریکا نسبت به یک دهه گذشته کمتر شده است؛ و این طرز تفکر به ویژه در میان هواداران “دونالد ترامپ” نامزد حزب جمهوریخواه بیشتر و قویتر است، حال آنکه تنها ۲۶ درصد از دموکراتها آمریکا را در صحنه جهان به نیرومندی گذشته نمی بینند.

سند/ پیو

انتهای پیام/جام نیوز

به‌رغم چشم‌اندازی که پیو از وضعیت آمریکا ارائه کرده، در گزارش خود تأیید می‌کند که آمریکا فاقد اعتبار گذشته و ۴۶درصد از آمریکائیان معتقدند که نفوذ آمریکا در صحنه جهانی کمتر از یک دهه پیش است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme