https://telegram.me/empireoflies

۴۷ سال تبعیض جنسیتی «بی‌بی‌سی» علیه زنان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«بی‌بی‌سی» در گزارش سالانه خود از سالها تبعیض جنسیتی در مجموعه تحت مدیریتش پرده برداشت. وب‌سایت بخش فارسی «بی‌بی‌سی» در خبری تحت عنوان «گروهی از چهره‌های زن بی‌بی‌سی خواهان پایان دادن به ‘تبعیض جنسیتی در حقوق‌ها’ شده‌اند» نوشت: بیش از چهل نفر از ستاره ها و چهره های زن بی‌بی‌سی در نامه‌ای بی سابقه به مدیر کل بی‌بی‌سی خواهان اقدام فوری برای پایان دادن به تبعیض جنسیتی در حقوق‌ها شده‌اند.

در بخشی از این نامه آمده است: شما گفته اید که مشکل مسأله تبعیض جنستی در حقوق ها را تا ۲۰۲۰ حل می کنید. اما روشن است که بی بی سی سالهاست از تفاوت حقوق ها بین زنان و مردان آگاه است. ما امضاء کنندگان این نامه رسما از شما می خواهیم که در این مورد حالا اقدام کنید.

از زمان تصویب قانون برابری حقوق ها در انگلیس ۴۷ سال می گذرد ولی بی بی سی تا کنون این قانون را به اجرا در نیاورده است و در طی این سالها از مسئله جنستی زنان سوء استفاده کرده و با ظلم به زنان حقوق کارکنان زن خود را با کسری پرداخت کرده است.

گفتنی است نامه چهره های زن بی بی سی یک بار دیگر خود این سازمان بدسابقه را سوژه خبرهای رسانه های بریتانیا کرده است. به عنوان نمونه روزنامه “ساندی تلگراف” چاپ انگلیس با بازتاب این مسئله تیتر «شورش زنان در بی بی سی» را برای بازتاب آن انتخاب کرد. هم چنین این مسئله با واکنش رسانه‌های خارج انگلیس نیز مواجه شد. رادیو فردا نوشت: برخی از مجریان زن در شبکه خبری بی‌بی‌سی خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر به تبعیض در دستمزد خود شدند. آسوشیتدپرس نیز بیان داشت: این مجریان مشهور روز یکشنبه در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس بی‌بی‌سی، از او خواسته‌اند اصلاح تفاوت پرداخت حقوق زنان و مردان را بعد از سال‌ها تسریع کند.

گفتنی است، این تبعیض در حقوق ها نه تنها شامل برخی چهره‌ها می‌شود بلکه بخش‌های دیگری مانند: بخش فنی، تولید و… بی بی سی را هم در بر می گیرد. علاوه بر تبعیض جنستی در حقوق‌ها مسئله دیگر نابرابری غیرعادلانه حقوق‌هاست. این نابرابری تا حدی است که در برخی موارد حقوق‌ها ۱ به ۲۰ است.

اما در این میان نکته جالب توجه شناخت حقوق بشر غربی است. «بی‌بی‌سی» که خود سالهاست با شعار حقوق بشر و حقوق زنان، البته با تعاریف اختصاصی خود، گوش فلک را کر کرده است اکنون ماهیت سیاسی خود را نمایان می‌کند. توجه به همین یک نکته کافی است تا هر انسان عاقل و بصیری بداند که نه بی‌بی‌سی و نه هیچ کشور غربی به آنچه که می‌گویند اعتقاد کامل ندارند و فقط از آن‌ها جهت اهداف سیاسی خود سوء استفاده می‌کنند.

 

 

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

از زمان تصویب قانون برابری حقوق‌ها در انگلیس ۴۷ سال می‌گذرد ولی بی‌بی‌سی تاکنون این قانون را به اجرا در نیاورده است و در‌طی این سالها از مسئله جنستی زنان سوء استفاده کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme