https://telegram.me/empireoflies
طبق اعلام صندوق جمعیت سازمان ملل در حال حاضر ۴۰ درصد کل زاد و ولدها در ایالات متحده خارج از ازدواج صورت می گیرد اما اگر به دهه ۱۹۷۰ بازگردید این رقم تنها ۱۰ درصد بوده است.

۴۰ درصد زاد و ولدها در آمریکا خارج از ازدواج صورت می‌گیرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغما شاهد یک دگرگونی بنیادی در آمریکا هستیم. عده ای از تغییراتی که در حال رخ دادن است استقبال می کنند، در حالی که برخی دیگر در برابر آن دست به مقاومت می زنند. اما یک چیز روشن است: ایالات متحده به نسبت ۴۰ یا ۵۰ سال پیش به مکان بسیار متفاوتی تبدیل شده است.

جمعیت ما در حال پیر شدن است، الگوهای شیوه زندگی به شدت در حال تغییر هستند و جوانان با نگاهی بسیار متفاوت از نسل پس از جنگ جهانی دوم به جهان می نگرند. تغییراتی که شاهد رخ دادن آنها هستیم در حال بردن جامعه ما به سمت و سوهای جدیدی هستند و تا همین حالا نیز آهنگ این تغییرات به شکل نفس گیری سرعت گرفته است. در ادامه با ۸ گرایش جمعیتی تکان دهنده آشنا می شوید که در شکل گیری آینده آمریکا به شدت اثرگذار خواهند بود:

۱٫همچون ژاپن یا بسیاری از کشورهای اروپایی، جمعیت ایالات متحده نیز به سرعت در حال پیر شدن است. طبق اعلام دایره آمار آمریکا به زودی تعداد کسانی که ۶۵ ساله و بزرگ تر هستند از تعداد کودکان پیشی خواهد گرفت و برای اولین بار در سراسر تاریخ آمریکا خواهد بود که چنین چیزی رخ می دهد: «معلوم شده است که شمار بزرگسالان ۶۵ سال و بزرگ تر به زودی برای اولین بار در تاریخ آمریکا از تعداد کودکان پیشی خواهد گرفت. دایره آمار آمریکا در سال جاری پیش بینی هایی را منتشر کرده که نشان می دهند جمعیت کشور به سرعت در حال تغییر کردن – و پیرشدن- است. تا سال ۲۰۳۰  تمام کسانی که بعد از جنگ جهانی دوم به دنیا آمده اند بیشتر از ۶۵ سال سن خواهند داشت و از هر پنج آمریکایی، یک نفر در سنین بازنشستگی قرار خواهد داشت.»
بدون شک این چیز خوبی است که مردم عمر طولانی تری دارند، ولی در سال های پیش رو ما با یک بحران تامین اجتماعی در حجم و دامنه ای بی سابقه مواجه هستیم. هیچ کس نمی داند که ما چگونه باید به وعده های مالی که به سالخوردگانمان داده ایم عمل کنیم و هیچ یک از دو حزب سیاسی نیز برنامه ای واقع بینانه را برای اصلاح این سیستم ارائه نداده اند.

۲٫خانواده آمریکایی در تغییر است. پنجاه سال پیش به ندرت کسی بود که قبل از ازدواج «با هم زندگی کنند.» ولی امروز تعداد آمریکاییانی که بدون ازدواج کردن «با هم زندگی می کنند» به رقمی بی سابقه رسیده است: «بر اساس داده های مرکز آمار آمریکا، زوج های آمریکایی زندگی کردن با یکدیگر  را از ازدواج کردن بهتر می دانند. در سال جاری پنجاه درصد از کسانی که در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال قرار دارند، با شریکی زیر یک سقف زندگی می کنند که با او ازدواج نکرده اند. این رقم افزایشی ۱۲ درصدی را به نسبت سال ۲۰۰۸ نشان می دهد.
در میان کسانی که ۱۸ تا ۲۴ سال دارند امروز همزیستی بیشتر از ازدواج رواج دارد و ۹ درصد آنها بدون ازدواج با یک شریک زندگی می کنند، در برابر ۷ درصدی که با شریک زندگی شان ازدواج کرده اند. پنجاه سال قبل تنها۰٫۱ درصد از افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله و ۰٫۲ درصد افراد ۲۵ تا ۳۴ ساله دارای یک شریک زندگی ازدواج نکرده بودند.»
۳٫ زنان آمریکایی فرزندان کمتری دارند و بیشتر از هرزمان دیگری درسنین بالاتری بچه دار می شوند. طبق داده های مرکز آمار آمریکا نرخ زاد و ولد در این کشور در سال های اخیر همچنان به روند نزولی خود ادامه داده است: «از سال ۲۰۰۷ نرخ زاد و ولد در شهرهای بزرگ ۱۸ درصد، در شهرهای متوسط ۱۶ درصد و در مناطق روستایی ۱۲ درصد کاهش یافته است. همانطور که انتظار می رفت سن میانگینی که زنان صاحب اولین فرزند خود می شوند همچنان افزایش پیدا کرده و اکنون در مناطق روستایی به ۲۴٫۵ سال و در شهرهای بزرگ به ۲۷٫۵ سال رسیده است.»

۴٫ ازدواج در جامعه ما تقریبا به موضوعی بی ربط و اهمیت تبدیل شده است. زمانی بود که به داشتن فرزند «خارج از پیمان زناشویی» بسیار بد نگاه می شد، ولی اکنون چنین داغ ننگی به کلی از بین رفته است. طبق اعلام صندوق جمعیت سازمان ملل در حال حاضر ۴۰ درصد کل زاد و ولدها در ایالات متحده  خارج از ازدواج صورت می گیرد. اما اگر به دهه ۱۹۷۰ بازگردید این رقم تنها ۱۰ درصد بوده است.

۵٫ همزمان با فرسایش طبقه متوسط، به نسبت گذشته آمریکاییان بیشتری در حال انتخاب یک شیوه زندگی  ایلیاتی هستند. امروز یک میلیون آمریکایی در اتومبیل های کاروان دار خود زندگی می کنند و این رقم هر سال افزایش پیدا می کند.

۶٫چندین دهه است که نسل بعد از جنگ جهانی دوم بزرگ ترین نسل از بزرگسال زنده در ایالات متحده بود، اما در سال ۲۰۱۹ نسل هزاره ای ها رسما از آنها پیشی خواهند گرفت: «نسل هزاره ای ها که در سال ۲۰۱۶ تعداد آنها در ایالات متحده ۷۱ میلیون نفر بود در حال نزدیک شدن به جمعیت نسل بعد از جنگ جهانی دوم (۷۴ میلیون نفر) است و پیش بینی می شود که در سال ۲۰۱۹ به عنوان پرشمارترین نسل بزرگسال کشور از آنها سبقت بگیرد. نسل هزاره ای ها به کسانی گفته می شود که از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۶ به دنیا آمده اند و در سال ۲۰۱۸ به جوانان ۲۲ تا ۳۷ ساله اطلاق می شود.
این نسل بعد از جنگ جهانی دوم بوده که از زمان تولد خود تعریف کننده زندگی در آمریکا بوده است، اما این وضعیت در حال تغییر است. هزاره ای ها به سرعت در حال تبدیل شدن به نسل غالب درجامعه ما هستند و این امر پیامدهای بنیادینی برای آینده ما دارد.

۷٫ آمریکا در حال آبی شدن است. در انتخابات های میان دوره ای اخیر هزاره ای ها در تعداد بی سابقه ای به میدان آمدند و این یکی از بزرگ ترین دلایل توضیح دهنده این است که چرا دمکرات ها توانستند ۳۹ کرسی را در مجلس نمایندگان کسب کنند. بر اساس پیمایشی که اخیرا انجام شده آمریکاییان ۱۸ تا ۲۹ سال  با نسبت ۶۶ درصد به ۳۲ درصد، دمکرات ها را بر جمهوریخواهان ترجیح می دهند. همزمان با فوت آمریکاییان سالمندتر، آن مناطق کشور که قرمز یا بنفش بوده امروز با گذشت زمان بیشتر آبی می شود.

۸٫ در سال های اخیر مهاجرت به یکی از بزرگ ترین گرایش های جهانی تبدیل شده است. به گفته سازمان ملل هم اکنون ۲۵۰ میلیون مهاجر در سراسر جهان وجود دارد و به نظر می رسد که این بحران هر سال که می گذرد تنها شدت بیشتری می گیرد. مردم ساکن کشورهایی که گرفتار جنگ، فقر و رهبری مستبدانه هستند، می توانند ببینند که زندگی در اروپا یا آمریکای شمالی بسیار بهتر است و خیلی از آنها برای تامین آینده ای نویدبخش تر برای خودشان و فرزندانشان به هر دری می زنند. اما مهاجرت های جمعی موجب مشکلات بزرگی در سراسر اروپا شده و به یک مسئله حاد سیاسی در ایالات متحده تبدیل شده است. همزمان با ناامنی  روزافزون جهان ما، تعداد کسانی که به فکر مهاجرت می افتند بیشتر از همیشه خواهد بود و این امر چالش های بزرگی را پیش خواهد آورد.

بی تردید جهان ما در سال های اخیر پیشرفت های زیادی کرده است، اما چالش هایی که تاکنون با آنها مواجه بوده ایم در مقایسه با چالش های که پیش رویمان قرار دارند هیچ هستند. آب آشامیدنی، نفت و مواد غذایی سیاره ما در حال به پایان رسیدن است. اقیانوس های ما انباشته از تریلیون ها ذره پلاستیک شده اند و گونه های جانوری با نرخی که تا پیش از این هیچگاه سابقه نداشته در حال انقراضند. در همین حال سیستم های سیاسی ما به لرزه افتاده اند، سیستم های مالی جهانی در شرف فروپاشی قرار دارند و بلایای طبیعی هم از نظر تناوب و هم شدت رو به افزایش دارند.

آهنگ تغییرات حتی شدیدتر از پیش شده و جهان ما دیگر هیچگاه دوباره آن جهانی که می شناختیم نخواهد شد.

نویسنده: مایکل اسنایدر (Michael Snyder) نویسنده، سخنران و فعال سیاسی
منبع: yon.ir/z1iUq

انتهای پیام/

طبق اعلام صندوق جمعیت سازمان ملل در حال حاضر ۴۰ درصد کل زاد و ولدها در ایالات متحده خارج از ازدواج صورت می گیرد اما اگر به دهه ۱۹۷۰ بازگردید این رقم تنها ۱۰ درصد بوده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme