https://telegram.me/empireoflies
کشورهایی که مهد اسناد بین‌المللی همچون حقوق کودک یا سند توسعه پایدار هستند اما انگار اسناد تدوین شده از سوی کارشناسان این کشورها حتی نتوانسته بحران‌های جنسی در کودکان زیر ۱۸ سال غرب را کنترل کند یا کاهش دهد.

۳۰ هزار تجاوز به زیر ۱۸ ساله‌های انگلیسی سند شکست اسناد بین‌المللی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه جوان نوشت: آموزش‌های جامع جنسی یکی از مواردی است که در سند توسعه پادیار ۲۰۳۰ و در راهبردهای جهانی برای اجرای این سند در بخش آموزش بر آن تأکید شده است. شاید اگر کمی دقیق‌تر بخواهیم این بخش از سند ۲۰۳۰ را مورد بررسی قرار دهیم به مسئله چالش‌های دوران بلوغ برسیم؛‌ به موضوعی که در فرهنگ و هنجارهای جوامع غربی برای مواجهه با آن آموزش جامع جنسی را در نظر می‌گیرد تا بتواند چنین چالشی را به گونه‌ای حل و فصل نماید، به خصوص اینکه فضای حاکم بر این جوامع و همچنین آنچه امروز در فضای مجازی جاری است منجر به کاهش سن بلوغ و بروز بحران‌های جنسی در دنیای غرب شده است. 

دو: کمیته حقوق کودک در رابطه با حق سلامت کودک، دولت‌های عضو را متعهد می‌کند که باید در مورد منع ازدواج و بارداری زودهنگام، قوانین و مقررات خود را اصلاح و حداقل سن ازدواج را برای دختران و پسران، ۱۸ سال تعیین کنند و البته ازدواج و بارداری در سنین زیر ۱۸ سال به عنوان یکی از تهدیدات جدی برای سلامت و بهداشت جنسی و باروری قلمداد شده است. 

سه: در اسناد بین‌المللی حداقل سن رضایت در برقراری روابط جنسی و حداقل سن ازدواج تفکیک شده است. از سوی دیگرطبق این اسناد باید در مورد رفتارهای جنسی ایمن و راه‌های پیشگیری از بارداری، امکانات و اطلاعات لازم را در دسترس همه نوجوانان قرار دهند. دسترسی نوجوانان به این اطلاعات باید صرف‌نظر از رضایت یا نا رضایتی والدین ممکن باشد. همچنین ازآن‌جایی‌که به‌رغم تدابیر پیشگیرانه، همچنان احتمال باردارشدن دختران نوجوان یا خطر ابتلا یا انتقال بیماری‌های جنسی و ایدز برای نوجوانان منتفی نیست، دولت‌ها باید دسترسی به هرگونه خدمات پیشگیری و درمان را تضمین کنند و خدمات سقط جنین را در اختیار آنها قرار دهند. البته در شرایطی که دختر و پسر نوجوان، مایل به نگه‌داری از کودک ناشی از روابط آزاد خود باشند، دولت‌ها باید والدین را با ارائه رویکردهای مثبت و حمایتی در مورد پدر و مادرشدن فرزند نوجوان خود آماده کنند. در واقع از این منظر، برای دختران و پسران زیر ۱۸ سال ازدواج، به طور کلی ممنوع شده اما روابط جنسی آزاد و مبتنی بر رضایت، ضمن اهتمام بر کاهش عواقب آن، چون بارداری یا ابتلا به ایدز، جایز و مورد تأیید است. 

چهار: در کشور ما هم مدتی است ازدواج افراد کمتر از ۱۸ سال به یکی از موضوعات مورد بحث تبدیل شده و نمایندگان مجلس در فراکسیون زنان به دنبال افزایش حداقل سن ازدواج از ۱۵ سال به ۱۸ سال هستند و همین دیروز نیز فراکسیون زنان مجلس نشستی را در این باره برگزار کرد؛ نشستی که موارد مشابه آن طی یک سال گذشته بارها از سوی برخی سازمان‌ها همچون جمعیت امام علی‌(ع) تکرار شده و به بررسی ابعاد منفی ازدواج‌های زیر ۱۸ سال پرداخته‌اند. اگرچه آمار و ارقام نشان می‌دهد چنین ازدواج‌هایی لااقل به لحاظ آماری چالش امروز جامعه ما نیست.

پنج: آمار به‌دست آمده از گزارشاتی که در چهار سال اخیر به دست پلیس انگلیس رسیده، حدود ۳۰هزار مورد تجاوز به کودکان را نشان می‌دهد. به گزارش گاردین، بررسی‌ها نشان می‌دهد که از این تعداد، ۲۶۲۵ تعرض جنسی، شامل ۲۲۵ تجاوز به عنف، از سوی نوجوانان زیر ۱۸ سال علیه کودکان دیگر درمدارس، مثل زمین بازی و …  اتفاق افتاده است. کودکانی که تمامی آموزش‌های تأکید شده در اسناد بین‌المللی را دیده‌اند اما این آموزش‌ها نتوانسته از بروز فجایع این‌چنینی در میان آنها جلوگیری کند. یکی از خانواده‌های این کودکان معتقد است که سکوت در برابر امری مثل تجاوز به کودکان در قرن ۲۱ و در کشوری چون انگلیس باور‌کردنی نیست. 

شش: آمار تجاوز به کودکان در دیگر کشورهای غربی هم قابل تأمل است؛‌ کشورهایی که مهد اسناد بین‌المللی همچون حقوق کودک یا سند توسعه پایدار هستند اما انگار اسناد تدوین شده از سوی کارشناسان این کشورها حتی نتوانسته بحران‌های جنسی در کودکان زیر ۱۸ سال غرب را کنترل کند یا کاهش دهد. با چنین اوصافی آیا اعضای فراکسیون زنان مجلس و مسئولانی که به دنبال اجرایی کردن اهداف اسناد بین‌المللی هستند به این فکر کرده‌اند چرا چنین نسخه‌هایی نتوانسته مدافع حقوق کودکان در دنیای غرب باشد و آنها را از افتادن به سیاه چاله‌های این‌چنینی رهایی بخشد؟

منبع: روزنامه جوان

انتهای پیام/

کشورهایی که مهد اسناد بین‌المللی همچون حقوق کودک یا سند توسعه پایدار هستند اما انگار اسناد تدوین شده از سوی کارشناسان این کشورها حتی نتوانسته بحران‌های جنسی در کودکان زیر ۱۸ سال غرب را کنترل کند یا کاهش دهد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme