https://telegram.me/empireoflies

۳۰۰ کشیش آمریکایی بیش از ۱۰۰۰ کودک را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغهیئت منصفه عالی ایالت پنسیلوانیا روز گذشته (سه‌شنبه) در گزارشی کم‌سابقه از دست‌درازی جنسی بیش از ۳۰۰ کشیش حوزه‌های اسقفی این ایالت به بیش از ۱۰۰۰ کودک خبر داد.

در این گزارش آمده است که بیش از ۱۰۰۰ کودک – و احتمالا شمار بیشتری از آن‌ها – از سوی صدها کشیش کاتولیک در شش حوزه اسقفی ایالت پنسیلوانیا مورد آزار و اذیت و دست‌درازی جنسی قرار گرفته‌اند، آن‌هم در شرایطی که مقامات کلیسایی برای پرده‌پوشی علیه این حوادث گام‌هایی را برداشته‌اند.

به نوشته نشریه تایم و خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیئت منصفه عالی ایالات پنسیلوانیا در گزارش خود عنوان کرده که بر این باور است «تعداد واقعی» کودکانی که از آن‌ها سوءاستفاده جنسی شده است، ممکن است «در شمار هزاران» باشد، زیرا برخی سوابق از دست رفته و قربانیان از اینکه اعلام شکایت کنند، هراس دارند. در این گزارش آمده است که بیش از ۳۰۰ کشیش طی دوره‌های چند دهه‌ای، مرتکب این سوءاستفاده‌ها و دست‌درازی‌های جنسی شده‌اند.

جاش شاپیرو، دادستان کل ایالت پنسیلوانیا نیز می‌گوید که نتیجه این تحقیق که دو سال به طول انجامیده است، نشان دهنده [رویه] نظام‌مند سرپوش‌گذاشتن [بر این موارد] از سوی مقامات ارشد کلیسایی در پنسیلوانیا و در واتیکان است.

دادستان کل ایالت پنسیلوانیا که در کنفرانسی خبری گفت: «این سرپوش‌گذاشتن، پیچیده بود. و در تمامی این مدت، به طرز شوکه‌کننده‌ای، رهبری کلیسا سوابق این سوءاستفاده‌ها را حفظ کرده و بر آن‌ها سرپوش گذاشته است. این اسناد که از “آرشیو محرمانه” این حوزه‌های اسقفی به دست آمده است، ستون فقرات این تحقیق را تشکیل می‌دهند.»

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

گزارش تحقیق دوساله دستگاه قضایی ایالت پنسیلوانیای آمریکا نشان می‌دهد که طی چند دهه، هزاران کودک از سوی بیش از ۳۰۰ کشیش مورد دست‌درازی جنسی قرار گرفته‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme