https://telegram.me/empireoflies

۲۰ دقیقه جان‌کندن !

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دولت آمریکا در سالهای اخیر به دفعات جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق بشر به‌سبب اعدام مجرمین امنیتی، مواد مخدر، متجاوزان به‌عنف و … متهم کرده ، با این‌حال قانون اعدام در بسیاری از نقاط آمریکا به‌صورت رسمی اجرا می‌شود.

در جدیدترین مورد اعدام‌ها در آمریکا، پیرمرد ۶۷ ساله‌ای که ۳۱ سال پیش در پرونده قتل چند مرد مجرم شناخته شده بود، روز چهارشنبه هفته گذشته (۱۳ خرداد ۱۳۹۴) در ایالت تگزاس اعدام شد.

«لستر باور» که در اتاق مرگ به صندلی بسته شده بود، با ابراز بیگناهی، گفت: “درباره این پرونده بسیار گفته و نوشته شده است. هیچکدام درست نبوده است. اما زمان برای تشخیص واقعیت سپری شده است…”

اعدام «لستر باور» حدود ۳ ساعت پس از آن صورت گرفت که دادگاه عالی آمریکا آخرین استیناف وکلای وی را رد کرد. 

در سالهای اخیر، تنها در ایالت تگزاس بالغ بر ۵۲۶ نفر اعدام شده‌اند که «لستر باور» پیرترین آنها به شمار می‌رود. باور یکی از دو نفری بود که قرار بود در ماه میلادی اخیر اعدام شوند. حکم دیگر در ۱۸ ژوئن اجرا خواهد شد، و مقامات دادگاه جنایی تگزاس مدعی شده‌اند ماده سمی «پنتوباربیتال»، به اندازه‌ای که برای اجرای اعدام کافی باشد، در اختیار دارند. 

این در حالی‌ست که به اعتراف رسانه‌های آمریکایی، اخیرا به‌علت افزایش قیمت «داروی قتل» در آمریکا، دولت این کشور از داروهای مشابه استفاده می‌کند که در دو مورد قربانی‌ها بیش از ۲۰ دقیقه در حال جان کندن به‌سر برده و با زجر بسیار مرده‌اند. البته این گزارشات خود امریکایی هاست.

در سالهای اخیر بالغ بر ۱۵۰۰ نفر در آمریکا اعدام شده‌اند که البته هزاران نفر دیگر نیز در صف اعدام هستند. بر این اساس، حدود ۳۴ درصد از افراد اعدام شده در سالهای اخیر سیاهپوست بوده‌اند که بعدها مشخص شد بسیاری از آنها بی‌گناه بوده‌اند، اما به دلیل تفکرات نژادپرستانه حاکم در دستگاه قضایی آمریکا، با حکم اعدام روبرو شده‌اند.

آمار ویژه‌ای که در ارتباط با صدور و اجرای احکام اعدام در آمریکا جلب توجه می‌کند، متعلق به احکام اجرا شده برای متهمان نوجوان است که در زمان صدور حکم اعدام، هنوز به ۱۸ سال نیز نرسیده بودند. در سالهای گذشته دست‌کم ۲۲ مورد حکم اعدام در آمریکا اجرا شده که متهمان اعدامی‌کمتر از ۱۸ سال سن داشته‌اند.

همچنین از میان احکام اعدام اجرا شده در سالهای گذشته در ایالتهای مختلف آمریکا، بیش از ۴ درصد از افراد اعدام شده به نحوی دچار اختلالات روانی بوده‌اند که همین امر نیز اجازه صدور حکم اعدام برای آنها را بر اساس قانون نمی‌داده، اما دستگاه قضایی آمریکا همچنان بی‌توجه به سلامت روانی فرد متهم و موازین حقوق‌بشر، حکم اعدام را صادر و اجرا کرده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme