https://telegram.me/empireoflies

۱۱ سپتامبر؛ هولوکاست صهیونیست‌ها برای مسیحیان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چرا برخی از اسرائیلی‌ها در مورد اتهام ایفای نقش اسرائیل در حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ این همه جار و جنجال به راه انداخته‌اند؟ این توجیه گران اسرائیلی آنقدر در مورد اتهام نقش اسرائیل در حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ جنجال به راه انداختند که هر کسی ممکن است نسبت به این موضوع شک کند که شاید واقعا اسرائیل در این حمله بزرگ در آمریکا نقش داشته است.

در حالی که یک کتاب کوچک لازم است تا به اندازه کافی در مورد ارتباط اسرائیل با حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ سخن گفت (همانگونه که جاستین رایموندو یکی از مقاله نویسان سایت آنتی وار در گزارشی با عنوان “Terror Enigma” تلاش کرد به آن بپردازد)، اجازه بدهید که به طور خلاصه برخی از حقایق جالب توجه در مورد حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بازگو شود.

تا به حال در مورد آن پنج اسرائیلی که مشاهده شده همزمان با آتش سوزی و ویران‌شدن برج‌های دوقلو در نیویورک، به رقص و پایکوبی پرداختند، مطلبی شنیده اید یا فیلمی دیده اید. این موضوع را “نیل مَک‌کی” از روزنامه “ساندی هرالد” اسکاتلند بررسی کرد و مشخص شد که بله واقعیت داشته است. این پنچ اسرائیلی مَسرور از ویران شدن برج‌های دوقلو در نیویورک برای سیستم‌های ترابری شهری در این شهر کار می‌کردند و بعدها اف. بی. آی اعلام کرد که این افراد مظنون به عضویت در موساد هستند.

پس از ناکامی چندین بازجویی دروغین، این مردان جوان اسرائیلی دو ماه بعد از آمریکا اخراج شدند و به کشورشان منتقل شدند. این پنج اسرائیلی سپس در برنامه‌های تلویزیونی در اسرائیل حضور یافتند و یکی از آن‌ها با تعجب در برنامه‌ای گفت: هدف ما مُستند کردن حادثه ۱۱ سپتامبر بود.

روزنامه هاآرتص پیشتر در گزارشی نوشته بود: دو تن از کارکنان شرکت اُودیگو یک شرکت خدمات پیام رسانی فوری اسرائیلی، دو ساعت پیش از حمله به برج‌های دوقلو در روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، پیام‌هایی را دریافت کردند که این حمله را پیش‌بینی کرده بود.

روزنامه جروزالم پست نیز گزارش داده بود: مقامات شرکت کشتیرانی زیم (ZIM) که بخشی از سهام آن در اختیار دولت اسرائیل است، دفتر آمریکای شمالی خود را که در طبقه ۱۶ یکی از ساختمان‌های برج‌های دو قلو قرار داشت، یک هفته پیش از حمله ۱۱ سپتامبر تخلیه کردند. حتی آن‌ها ۵۰ هزار دلار نیز جریمه به خاطر نقض اجاره نامه خود پرداخت کردند.

به رغم مستند بودن این چند اتفاق، به هیچ کدام از این حقایق در گزارش ۵۶۷ صفحه‌ای کمیسیون مسئول بررسی حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ اشاره نشد.

به علاوه اینکه ” فیلیپ زلیکو” مدیر اجرایی این کمیسیون نیز نگران گسترش این حقایق عذاب آور در میان مردم آمریکا بوده است. اما تاکنون هیچ تحقیقاتی در مورد نقش اسرائیل در حادثه ۱۱ سپتامبر انجام نشده است.

در سال ۲۰۰۸ گزارشی با عنوان “تئوری‌های توطئه” منتشر شد که کاس سانستین (هم اکنون وی رئیس دفتر اطلاع‌رسانی و امور نظارتی کاخ سفید است) به همراه نویسنده دیگری آن را نوشتند. تمرکز اصلی این گزارش بر تئوری‌های توطئه مربوط به تروریسم به ویژه تئوری‌هایی بود که از پس از حادثه ۱۱ سپتامبر مطرح شد، بود.

سانستین و همکارش به جای رَد این نوع توطئه‌ها، اعلام کردند: آن‌هایی که مظنون به دخالت اسرائیل در حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ هستند، از “معرفت شناسی ناقصی” رنج می‌برند. این دو نویسنده معتقد بودند که موضوع نقش اسرائیل در حادثه ۱۱ سپتامبر بنابر منابع اندک مطرح شده و اینکه افرادی که مطالبی در این رابطه می‌دانند، اطلاعاتشان اشتباه است.

سانستین برای رَد این اتهام‎ها، موضوع نفوذ گروه‌های افراطی و یا هم پیمانانشان را مطرح کرد.

البته بعدها مشخص شد که سانستین خود از “معرفت شناسی ناقص” رنج می‌برد چون تحقیقات و گزارش وی در مورد حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ کاملا جانبدارانه به نفع اسرائیل بوده و تحقیقات خود را بیشتر براساس اطلاعات فردی به نام “دانیل پایپس” یک نومحافظه کار ضد اسلام در آمریکا نوشته است.

خود پایپس نیز تا حدودی یک کارشناس در امور تئوری‌های توطئه است و در این راستا دو کتاب نیز نوشته است.

در نبود یک تحقیقات درست و معتبر درباره ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، هنوز هم نظرات گسترده‌ای در مورد ایفای نقش و همدستی اسرائیل در این حادثه وجود دارد.

“جاستین ریموندو” در گزارش خود با عنوان “Terror Enigma” محتاطانه نتیجه گرفت: اسرائیل به طور مخفیانه با گروه اسامه بن لادن رهبر القاعده در انجام حادثه ۱۱ سپتامبر همکاری کرده بود.

اما دیگر کارشناسان از جمله دکتر “آلن سابروسکی” در این زمینه قاطعانه اظهارنظر کرده‌اند.

دکتر سابروسکی که مدیر سابق موسسه مطالعات استراتژیک در کالج جنگ ارتش آمریکا است، اخیرا گفت: ۱۰۰ درصد مطمئن هستم که حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ عملیاتی از سوی موساد بود. همین و بس.

انتهای پیام/

روزنامه هاآرتص پیشتر در گزارشی نوشته بود: دو تن از کارکنان شرکت اُودیگو یک شرکت خدمات پیام رسانی فوری اسرائیلی، دو ساعت پیش از حمله به برج‌های دوقلو در روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، پیام‌هایی را دریافت کردند که این حمله را پیش‌بینی کرده بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme