https://telegram.me/empireoflies
پیکر بی‌جان یکی از پایه‌گذاران جنبش مدافع حقوق زنان، موسوم به «فمن»، در آپارتمانش در پاریس پیدا شد.

یکی از رهبران فکری مسیح علینژاد خودکشی کرد+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغآنا هاتسل، از دیگر اعضای اولیه فمن، در گفت‌وگو با بخش اوکراین رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی با تأیید این خبر گفت او و دیگر اعضای فمن سوگوار دوست و همراهی هستند که به گفته او «زنی قهرمان در تاریخ معاصر» بود. خانم هاتسل گفت اکسانا این اواخر به شدت نگران بود که «اوضاع جهان رو به وخامت است».

گروه فمن همچنین طی بیانیه‌ای در وبسایت رسمی خود اعلام کرد که در حالی که به همراه دوستان و آشنایان اکسانا شاچکو سوگوار از دست دادن اوست، منتظر گزارش پلیس خواهد ماند. بر پایه این اطلاعیه پیکر اکسانا روز دوشنبه در آپارتمانش در پاریس به همراه یک یادداشت پیدا شد که در آن از تصمیم به خودکشی نوشته بود.

به گزارش یورونیوز، گفته می‌شود این فعال فمن که از سال ۲۰۱۳ به فرانسه پناهنده شده بود از افسردگی رنج می‌برده و تا کنون چندین‌بار اقدام به خودکشی کرده است.

 

 

جنبش فمن ۱۰ سال پیش در سال ۲۰۰۸ در کی‌یف اوکراین شکل گرفت و اعضای آن برای جلب توجه، اقدام به نیمه‌عریان شدن کردند.

 

 

گفتنی است ۵ سال پیش نمایش فیلم مستند «اوکراین فاحشه خانه نیست» ساخته فیلمساز استرالیایی، کیتی گرین، تماشاگران جشنواره لندن را شوک زده کرد.

این فیلم حقایق ناگفته و راز پنهان گروه «فمن» را برملا می‌کند: اینکه مغز متفکر و رهبر این گروه مردی بوده با رفتاری به شدت مردسالارانه که این دختران زیبای اوکراینی را به ازای دریافت پول به خدمت خود درآورده است.

همه چیز از اینجا شروع می‌شود که کیتی به دیدار مادربزرگ خود به اوکراین می‌رود و با دیدن خبرهای مربوط به گروهی از دختران اوکراینی که در اعتراض به مسائل سیاسی و اجتماعی سینه خود را در انظار عمومی لخت می‌کنند و شعار می‌دهند، به سراغ آن‌ها می‌رود و چهارده ماه با آن‌ها زندگی می‌کند و فیلم می‌گیرد. اما خیلی زود درمی یابد که مردی در پشت پرده در حال هدایت همه چیز است.

فیلم به مانند خود گروه فمن، تناقض‌های بسیاری را پیش می‌کشد؛ از گروهی حرف می‌زند که خود را فمینیست می‌نامد اما هویت‌اش را در تناقض با یکی از شروط اصلی فمینیسم- عدم استفاده ابزاری از بدن برهنه زنان- می‌یابد.

حتی یکی از آن‌ها اعتراف می‌کند که شب‌ها در یک کلوب شبانه، برهنه می‌رقصد. مشخص می‌شود که مغز متفکر گروهی که یکی از وظایف اصلی خود را حفاظت از حق و حقوق زنان می‌داند، یک مرد با رفتاری به شدت مردسالار بوده که خود را «پدر فمینیسم نو» می‌خواند (و یکی از دختران، به درستی به این تناقض اشاره می‌کند که چرا «پدر» برای «فمینیسم»؟) و گروهی که قصد و غرض فمینیستی دارد در ابتدا یکی از شروط اولیه‌اش برای عضویت را زیبایی صورت و بدن اعضا قرار می‌دهد!

 

 

گفتنی است مسیح علی نژاد به شدت متاثر از افکار فمنیستی است و بطرز افراطی در حال انتشار این افکار در میان برخی زنان ایرانی است.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

پیکر بی‌جان یکی از پایه‌گذاران جنبش مدافع حقوق زنان، موسوم به «فمن»، در آپارتمانش در پاریس پیدا شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme