https://telegram.me/empireoflies

یکی از رهبران جنبش سبز در BBC: حرف رهبری مبنی بر عدم اعتماد به آمریکا را ما دیر فهمیدیم

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا عصر سه‌شنبه در جریان سخنرانی که ۱۱ دقیقه طول کشید، اعلام کرد که کشورش از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی خارج می‌شود و تحریم‌هایی که در چهارچوب این توافق لغو شده بودند را بار دیگر علیه تهران به اجرا می‌گذارد.

او همچنین افزود که آمریکا قصد دارد علاوه بر این تحریم‌ها، مجازاتهای اقتصادی سنگینی را علیه ایران وضع کند و چنانچه شرکتهای بین‌المللی این تحریم‌ها را نقض کنند با تنبیهات سخت آمریکا مواجه خواهند شد.

دونالد ترامپ ایران را حامی تروریسم بین‌الملل و بی‌ثبات کنندۀ منطقۀ خاورمیانه توصیف کرد و افزود که برجام نتوانسته است از آمریکا در قبال جنون سلاح هسته‌ای ایران حمایت کند.

این اظهارات باعث شد که رهبر معظم انقلاب دیروز در اظهاراتی پیش بینی چند سال پیش خود را در خصوص فرجام برجام یک بار دیگر یادآوری کند که گفته بود آمریکا قابل اعتماد نیست و نمی توان به سیاست مداران این کشور اعتماد کرد و آنها بر قول خود باقی نمی مانند.

همچنین رهبر معظم انقلاب در خصوص تهدیدات ترامپ از قول ملت یاران خطاب به وی گفت که شما غلط می کنید که ایران و ایرانیان را تهدید می کنید.

اما بی بی سی فارسی از دیروز سعی کرده که این شکست پروژه برجام را به نوعی ماله کشی کند و آن را حاصل دیوانگی ترامپ تلقی کند و بگوید که اروپا بر روی موضع خود باقی خواهد ماند. این شبکه در همین راستا مصاحبه های بسیاری را با افراد مختلف انجام داد.

یکی از مصاحبه های با حمزه غالبی یکی از سران جنبش سبز در فرانسه بود که در گفتگو با این شبکه نظرات جالبی را بیان کرد.

غالبی در خصوص خروج آمریکا از برجام گفت:” خروج ترامپ از توافق برجام مانند خروج وی از توافقات بین المللی دیگر است که در یک سال گذشته وی از سه توافق بین المللی خارج شده است.

وی در ادامه می گوید:” خصومت آمریکا با ایران چیز جدیدی نیست و از دوران کودئتای ۲۸ مرداد این خصومت وجود داشته است. ولی دولت های مختلف در ایران به واسطه صلح دوستی خود همواره با آمریکا از سر صلح در آمده اند و با آمریکا مذاکره کردند ولی همواره با عهد شکنی آمریکا مواجه شدند.

غالبی تاکید کرد که در برجام تضمین های کافی گرفته نشده بود و ما این توافق نامه را تقریبا یکطرفه می دانستیم که نفعی برای ما نداشت.

وی گفت از ابتدا دولت آمریکا در کار برجام عهدشکنی کرد و با کار شکنی های مختلف اجازه نداد منافع اقتصادی برجام شامل حال ایرانیان شود.

غالبی در ادامه در جواب دیگر میهمان برنامه گفت امریکا با وجود هر کشور مستقلی در خاورمیانه مخصوصا ایران مخالف است. و مشکل اش با نظام جمهوری اسلامنی نیست بلکه با ایران مستقل که آرمان انقلاب است مشکل دارد. در توافق هسته ای ما تمام برنامه هسته ای خود را تعطیل کردیم و در جاهایی بر خلاف منافع ملی خود نیز حرکت کردیم ولی آمریکا به این چیزها بسنده نکرد و باز هم زیاده خواهی کرد.

وی در نهایت گفت:” نسل ما یک خوش باوری داشت که با صلح طلبی و تنش زدایی می شود جلوی خشونت آمریکا رو گرفت ولی اشتباه می کردیم و تنها راه این است که با یک اقتصاد قوی و خودبنیاد به یک قدرتی برسیم که دیگر کسی نتواند ما را تهدید کند . متاسفانه حرف رهبری که می گفت نمیشود به آمریکا اعتماد کرد را ما دیر فهمیدیم .

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme