https://telegram.me/empireoflies

یورو ۲۰۱۶ در خطر جدی حمله تروریستی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه «دیلی رکورد» در جدیدترین گزارش خود، از تهدید داعش نسبت به بمب گذاری و حمله تروریستی در فرانسه در حین بازی‌های یورو ۲۰۱۶ خبر داد.

سازمان اطلاعاتی بلژیک با ارائه گزارشی، همتای فرانسوی خود را از احتمال حمله تروریستی قریب الوقوع عوامل داعش در حین بازی‌های یورو ۲۰۱۶ باخبر کرد. یکی از مقامات اطلاعاتی ارشد فرانسه احتمال ورود گروه‌های کوچک داعش به خاک بلژیک و فرانسه برای طراحی حملات تروریستی را بسیار بالا دانست.

روزنامه درنیه بلژیک در خبر جدید خود آورده است که نیروهای داعش خاک سوریه را به‌صورت گروه‌های کوچک به قصد بلژیک و فرانسه ترک کردند و در هر دو کشور به خانه‌‌های امن سلاح دسترسی دارند.

به ادعای روزنامه مذکور، این افراد از طریق آب‌های ترکیه و یونان وارد اروپا شده‌اند و به احتمال زیاد یک مجتمع فروشگاهی عظیم، یک فست فود زنجیره‌ای آمریکایی در این کشور و یا ایستگاه پلیس در بروکسل و یا پاریس مد نظر آنهاست.

مرکز بررسی تهدید بلژیک اعلام کرد که تمامی جوانب امنیتی توسط سازمان اطلاعاتی و پلیس این کشور در نظر گرفته شده است. «بنوآ راماکر» سخنگوی این مرکز اظهار داشت: «ما در حال حاضر در سطح سه امنیت قرار داریم که سطح بسیار بالایی است. سطح سه یعنی احتمال خطر بسیار بالاست. وی اما همه چیز را تحت کنترل خواند و وقتی از او در مورد اطلاعات داخل گزارش ارسال شده به پاریس سوال شد، از پاسخ دادن امتناع ورزید.»

گفتنی است که بلژیک از زمان حمله تروریستی اخیر پاریس که منجر به مرگ ۱۳۰ نفر شد، در سطح سه امنیت به سر می‌برد. از پس از حمله تروریستی فرودگاه و متروی بروکسل در ۲۲ مارس که منجر به مرگ ۳۲ نفر شد، گزارشهایی متعددی مبنی بر احتمال قوی ورود تروریستها به اروپا تهیه شده است. ۱۹ مارس بود که «پل فان تیگشلت» رییس این مرکز اعلام کرد که نشانه‌هایی از ورود تروریست‌ها به اروپا به دست آورده است و درست سه روز بعد حمله تروریستی بروکسل اتفاق افتاد.

اخیرا، رییس جمهور و نخست وزیر فرانسه اخطار داده‌اند که جامعه جهانی باید خود را برای جنگ درازمدت با تروریسم آماده کند.  «مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه در پیام جدید خود در رادیو فرانسه اعلام کرد: «ما در یک جنگ قرار گرفته‌ایم و این جنگ یک نسل طول خواهد کشید. جنگ با تروریسم، طولانی خواهد بود».

انتهای پیام/مشرق

روزنامه «دیلی رکورد» در جدیدترین گزارش خود، از تهدید داعش نسبت به بمب گذاری و حمله تروریستی در فرانسه در حین بازی‌های یورو ۲۰۱۶ خبر داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme