https://telegram.me/empireoflies

یورش پلیس رژیم صهیونیستی به تظاهرات در تل اویو

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: خبرگزاری فرانسه از تل آویو  گزارش داد: برخی از تظاهر کنندگان پس از تلاش برای هجوم آوردن به سمت ساختمان شهرداری، از رستورانهای مجاور سنگ ، بطری و صندلی به سوی پلیس پرتاب کردند.

پلیس سواره تل ایوو برای پراکنده ساختن جمعیت تظاهر کننده و پاکسازی خیابان ها مجاور شهرداری از نارنجک های گیج کننده ضد شورش و همچنین ماشین های آب پاش و اسپری فلفل استفاده کرد ولی معترضان همچنان در حال بازگشت به سمت شهرداری بودند.

مراکز خدمات اورژانس از زخمی شدن نیروهای پلیس در درگیریها خبر دادند.به گفته سخنگوی پلیس، شماری از معترضان نیز زخمی شدند.

وزیر کشور سرزمین اشغالی متفرق ساختن تظاهر کنندگان را پس از آنچه که وی یک ‘ شورش ‘ دانست به دلیل فقدان هیچ رهبری، سخت و دشوار خواند. وی به خبرنگاران گفت: هیچکس نبود تا طرف صحبت ما باشد.

تظاهرات روز یکشنبه سه روز پس از تظاهرات توفانی در بیت المقدس برگزار شد که محرک آن پخش فیلمی در مورد کتک خوردن یک سرباز اتیوپیایی تبار از پلیس بود.

ده ها نفر دیگر نیز به راهپیمایی یکشنبه پیوسته و شعار نوشته هایی با مضمون ‘ پلیس خشن باید به زندان بیفتند ‘ و ‘ ما خواهان حقوق برابر هستیم ‘ با خود حمل می کردند.

بیش از ۱۳۵ هزار یهودی اتیوپی تبار در جریان دو موج مهاجرت در سال های ۱۹۸۴ و ۱۹۹۱ به امید زندگی بهتر وارد سرزمین اشغالی شدند ولی برخلاف تصور خود با تبعیض نژادی و خشونت شدید مواجه گردیدند.

انتهای پیام/ایرنا

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme