https://telegram.me/empireoflies

یادگاری‌هایی که روی دیوار آمریکا نوشته نشد

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از جام‌نیوز:

۱-«با امضای مصوبه کنگره آمریکا در ارتباط با شرایط جدید صدور ویزا برای سفرای خارجی و نمایندگان کشورها در سازمان ملل متحد توسط باراک اوباما، مخالفت آمریکا برای صدور ویزای حمید ابوطالبی، نماینده جدید ایران در سازمان ملل متحد دارای پشتوانه قانونی شد.» باراک اوباما قانون مربوط به منع صدور ویزا برای ابوطالبی را امضا کرد.

۲- شاید گفته شود که غرب به ویژه آمریکا با دولت های هم سو مدارا کرده و برای موفقیت این دولت ها تلاش می کند تا از یک سو سیاست های آمریکا در مناطق مختلف جهان به صورت بنیادین و ریشه ای تثبیت شود و از سوی دیگر سیاستمداران غیر همسو با دیدن ثبات موجود در کشورهای هم پیمان آمریکا راهی را پیش گیرند که دیگران پیش گرفته اند !

اما نگاهی هر چند گذرا به تاریخ نشان از آن دارد که عقب نشینی در مقابل دیو استکبار زمینه ساز هر چه بیشتر تحقیر ملت ها و دولت هایی شده است که به امیدی دست به آستان این دیو شده اند.

تاریخ معاصر ایران نمونه های فراوانی از این دست را در اختیار پژوهشگران قرار می دهد .

به مصدق و مبارزات او نگاه کنید . او می پنداشت که اگر از دست انگلیس خبیث به دامان آمریکا پناه برد می تواند می تواند از بحران های بی شمار داخلی و خارجی به سلامت عبور کند . کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ این توهم را به کلی فرو ریخت و نشان داد که روی این دیوار نمی توان خاطره نوشت!.

زندگی سیاسی شاه نیز نشان از آن داشت که او هر چند مورد حمایت آمریکا قرار داشت ولی زمانی که شعله های آتش خشم ملت ایران زبانه کشید و کاخ استبداد فرو ریخت همین آمریکا شاه را پناه نداده و یا زمانی که او را برای معالجه پذیرفت به زودی عذرش را خواست تا خشم ملت ایران بیشتر از آنی که بود دامانش را نگیرد …

در دیگر کشورها نیز وضعیتی مشابه آن چه گفته شد را می توانیم ببینیم و بیندیشیم …

از سادات و مبارک در مصر بگیر تا محمد مرسی و جانشین احتمالی آینده او همگی دست به دامان غرب شدند و سرانجام پشیمان و صد حیف که همچنان عده ای می پندارند روی این دیوار می توان یادگاری نوشت …

۳-دولت تدبیر و امید اما تجارب ارزنده ای را پیش روی خود دارد .

آن چه از تدابیر دولت در نزدیک یک سال گذشته می توان نتیجه گرفت آن است که این دولت به جای ظرفیت های داخلی، چشم به دستان آمریکا و دیگر دولت های غربی دوخته است .

عقب نشینی های گسترده در همه عرصه ها برای جلب رضایت غرب دیگر چیزی نیست که بتوان آن را انکار کرد و یا در انکارش کوشید .

در این مدت و با توجه به سیاست تنش زدایی ! دولت آقای روحانی نه تنها غرب اندکی روی خوش نشان نداده بلکه سیاست تهدید و تحقیر را به شدت هر چه بیشتر پیش گرفته است .

هیئت های اروپایی به ایران می آیند و بی اجازه با محکومان امنیتی دیدار می کنند …

هیئت های غربی به ایران می آیند و در دیدار با مقامات عالیرتبه ای چون آیت الله هاشمی او را به شدت تحقیر می کنند و مقامش را لگدمال کرده و با پوزخندی به ایران و سیاست هایش می روند …

تحریم ها نه تنها برداشته نمی شود بلکه تحریم های جدیدی نیز وضع می گردد …

به مقتضای عقب نشینی های تیم مذاکره کننده هسته ای دولت های غربی نه تنها چند قدم که صدها قدم به جلو آمده و خواستار تعطیلی همه چیز می شوند و گام های بعدی را نیز تعیین می کنند …حقوق بشر ، حزب الله و سوریه و …!

و امروز خبرگزاری ها و سایت های خبری داخلی و خارجی این خبر را مخابره می کنند ؟«با امضای مصوبه کنگره آمریکا در ارتباط با شرایط جدید صدور ویزا برای سفرای خارجی و نمایندگان کشورها در سازمان ملل متحد توسط باراک اوباما، مخالفت آمریکا برای صدور ویزای حمید ابوطالبی، نماینده جدید ایران در سازمان ملل متحد دارای پشتوانه قانونی شد.»

آیا همه این موارد و موارد فراوان دیگر کافی نیست که دولتمردان به خود آیند …

آیا رمز گشایی از یادگاری هایی که بر روی دیوار آمریکا نوشته شد و امروز دیگر چون معمایی است که حل شده است  کافی نیست تا بشود نتیجه گرفت «روی این دیوار نمی توان یادگاری نوشت» .

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme