https://telegram.me/empireoflies
این روزها پستی در فضای مجازی منتشر گردیده که با عنوان ” بیانیه ۱۴ نفر” شهرت یافته است.

یادداشتی بر یک حاشیه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاین روزها پستی در فضای مجازی منتشر گردیده که با عنوان ”بیانیه ۱۴ نفر” شهرت یافته است.

این عنوان در نگاه اول، نقطه نظرات چهارده صاحب نظر یا چهارده سیاستمدار و….را به ذهن مخاطب متبادر می کند، اما با خواندن متن آن می شود پی به بی مایگی نویسندگان این یادداشت بردکه فاقد هر گونه سواد سیاسی، تاریخی و، علمی می باشند.

در فرهنگ لغات، ذیل واژه ” بیانیه ” آمده است:

اطلاعیه یا نوشته ای که از سوی سازمان، حزب یا شخص مسوولی صادر شود ( معین)

نوشته ای که برنامه عمل یک شخصیت یا دولت یا گروه سیاسی درآن مشخص شود(فرهنگستان)

سوال اینست که این چهارده نفر با کدام پشتوانه سیاسی یا اجتماعی عنوان بیانیه را برای نقطه نظرات شخصی و سلیقه ای خویش برگزیده اند؟در همه دنیا، حکومت ها موافقان و مخالفانی در قالب احزاب و تشکل ها دارند و قدرت های حاکم هم بر این امر واقفند. اینکه جمع اندکی بدون هیچ پشتوانه و اندیشه در هر قالبی، درخواست تغییر حکومت و استعفای رهبر را عنوان نمایند، پدیده ای نوظهور است که نویسنده گان آن باید پاسخ بدهند، چگونه به خود اجازه داده اند که برای هشتاد میلیون ایرانی تصمیم بگیرند و به نمایندگی از آنان سخن از تغییر رژیم به میان بیاورند ؟

اگر کمی تاریخ می دانستند آن هم فقط تاریخ معاصر نه پیشتر، و شرح قیام و مبارزات خونین مردم  ایران با رژیم سفاک پهلوی را بررسی می کردند، می فهمیدند که این نظام، با اهدافی مقدس و متعالی بر سر کار آمده و با این “پوچ نامه ها” خدشه ای نمی پذیرد.

معلوم نیست نویسندگان  به اصطلاح بیانیه، این حاشیه را بر کدام متن دیکته شده، نگاشته اند که بی توجه به ظرفیت های مردم خویش در بازسازی و اصلاح اموری که آسایش عمومی را به خطر می اندازد، چنین گستاخانه در اندیشه نابودی هموطنان خود برآمده اند.اگر قرار بود هر حکومت با بیانیه ای بیاید و با بیانیه ای تغییر مسیر بدهد دیگر نیاز به تصویب قانون اساسی و تاسیس  دستگاه های نظارتی، مجلس قانون گذاری و … ضرورتی نداشت .

این تفکر، همسو و هم راستای دشمن خبیثی است که با یال و کوپال نظامی از آن سوی دنیا به همسایگی ما کوچ نموده تا مردم مارا وادار به جنگ یا صلح کند و آن چنان پریشان حال شده است که هم مردان جنگی و هم مردان سیاسی ما را تحریم کرده است. گویا این پریشان حالی به ” چهارده نفره های” داخلی سرایت کرده که اینچنین پریشان گویی می کنند.

این یادداشت به هیچ عنوان پاسخی بر نوشته یاد شده نیست زیرا بر این باوریم که متن ِ درخوری باید تا سزاوار پاسخی باشد و آن نوشته، جز حاشیه کژی بر متن کژاندیشان نبوده است.

انتهای پیام/مبدیان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme