https://telegram.me/empireoflies

گلایه سردبیر «رادیو فردا» از فیسبوک!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های غربی روزبه روز بیشتر درباره عوارض استفاده مداوم از شبکه‌های اجتماعی و مجازی می‌نویسند.

کار به جایی رسیده که سردبیر «رادیو فردا» در صفحه فیسبوک خود با اشاره به تاثیرات منفی شبکه‌های اجتماعی بر روی افراد و با گلایه از عوارض آن، اذعان می‌کند: “از جمله خصائص فیس‌بوک، یکی هم «فحش‌پروری»است. یعنی به شما یاد می‌دهد که چطور فحش بدهید تا لایک‌زده شوید و سرشناس و متفاوت و آنارشیست و عصیان‌گر و باحال و محبوب قلوبی که به لحاظ فحشی با شما در یک جبهه‌اند.”

«نیوشا بقراطی» سردبیر این رسانه آمریکایی که سابقه همکاری با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل را نیز دارد، در ادامه با اشاره به برخی افراد (که احتمالا از نزدیکان و همکاران وی در «رادیو فردا» هستند)، گفته است: “طرف از خواب بلند می‌شود، ناشتا و چایی‌نخورده برمی‌آشوبد و استاتوس می‌نویسد که «ای خیل کثافت‌ها، ای کم‌مایگان، ای فلان و بهمان، اِل و بِل …». بعد که خوب شهر‌آشوبی کرد، می‌رود با خیال آسوده نون‌پنیر‌ چایی‌اش را نم‌نمک می‌زند بر بدن و لایک‌هایش را می‌شمرد.”

تصویر از صفحه فیسبوک «نیوشا بقراطی»

تصویر از صفحه فیسبوک «نیوشا بقراطی»

همانطور که «نیوشا بقراطی» گفت، بسیاری از عوامل و فعالان ضدانقلاب که در فضای حقیقی جایگاه و مخاطبینی ندارند، سعی می‌کنند در فضای مجازی با بیان سخنانی که در حقیقت قادر به بیان آن نیستند برای خودشان مخاطب و هواداری جذب کنند؛ البته این مخاطبین نیز تنها جنبه مجازی دارند و در حقیقت حاضر به وقت‌تلف کردن و حمایت از این ضدانقلاب‌ها نیستند.

گفتنی است، محققان با بررسی تاثیر استفاده از شبکه‌های اجتماعی روی رفتار اجتماعی و روحیات انسان‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده بیش از حد از این رسانه‌های جدید می‌تواند به بروز رفتارهای ضد اجتماعی، خودپرستی و مجموعه دیگری از نارسایی‌ها و پیامدهای منفی در میان کاربران منجر شود.

بر اساس تحقیقات محققان، استفاده بیش از حد از فیس‌بوک می‌تواند به بروز یک چنین نارسایی‌های روانی در میان افراد منجر شود.

محققان می‌گویند چند مورد از پیامدهای استفاده از فیس‌بوک به ویژه برای جوانان و نوجوانان عبارت است از: بروز و تقویت حس خودپرستی در میان افرادی که به طور مرتب از فیس‌بوک استفاده می‌کنند، بروز نارسایی‌های روانی دیگر از جمله رفتارهای ضد اجتماعی، هیجان شدید و پرخاش‌گری در میان کسانی که بسیار زیاد از فیس‌بوک استفاده می‌کنند. در مورد جوانان و نوجوانانی که بیش از حد و به شکل اعتیاد از فیس‌بوک و سایر شبکه‌ها و نرم‌افزارهای کامپیوتری استفاده می‌کنند، عوارضی نظیر غیبت از محل تحصیل، درد در ناحیه شکم، مشکل خواب، افسردگی و اضطراب بروز می‌کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme