https://telegram.me/empireoflies

گزارش BBC از لحن ضد آمریکایی ظریف در مجلس+ویدئو

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر دومین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، پیش از ظهر روز چهارشنبه، نوبت به محمدجواد ظریف، وزیر پیشنهادی امور خارجه شد.

بی بی سی در بازتاب سخنان آقاط ظریف در مجلس، لحن وی را لحن ضدآمریکایی دانست.

ظریف در بخشی از سخنان خود گفت: تحولاتی که در مدیریت سیاسی آمریکا رخ داده و به دنبال آن لفاظی‌هایی که از سوی دولتمردان این کشور بر ضد ایران انجام می‌شود ناشی از توهم و کج فهمی توامان است. وظیفه سنگین وزارت خارجه در دولت ۱۲ با هم افزایی هوشمندانه سایر نهادها، نه با سکوت آنها، تقویت این باور در نخبگان سیاسی آمریکاست که ایران ستیزی سکه‌ای از رونق افتاده است که در بازار جهانی خریدار ندارد.

وی عنوان کرد: این مهم از طریق مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌ها از یک سو و گسترش همه جانبه روابط سیاسی و اقتصادی با دیگر نقاط جهان از سوی دیگر دست یافتنی است و تاکنون توفیقات بسیار خوبی در این حوزه داشته‌ایم.

دانلود

ویدئو/ گزارش بی بی سی

وزیر پیشنهادی امور خارجه ادامه داد: دیپلماسی هوشمندانه و هدفمند ما باید با نشان دادن عقلانیت و قانونمندی ایران از یک سو و انتخاب‌های متنوع کشور از سوی دیگر برای تصمیم گیرندگان آمریکا تردیدی باقی نگذارد که تکرار تجربه‌های شکست خورده قبلی نتیجه‌ای جز نگرانی افزون‌تر و انزوای بیشتر برای آمریکا نخواهد داشت.

وی گفت: برجام حاصل اعتماد به آمریکا نیست. جمله جمله آن نشانگر بی اعتمادی جدی ما نسبت به سیاست‌های آمریکا از نخستین روز مذاکرات تا واپسین لحظه پایان مذاکرات و در مسیر اجرای برجام بوده است. اجماع و انسجام داخلی، طراحی فراگیر و استفاده هم افزا از تمام توان کشور یعنی توان تمام نهادها و جامعه مدنی، ضرورت غیرقابل انکار دستیابی به این هدف است. باید با اجماع و هماهنگی این واقعیت را برای نخبگان سیاسی آمریکا برجسته کنیم که دولت‌های قبلی آمریکا پس از سال‌ها تجربه تهدید و تحریم به میز مذاکره آمدند و اکنون نیز نه تنها آمریکا به عنوان یک عضو برجام نمی‌تواند تعهداتش را فراموش کند و با عهدشکنی یک تفاهم بین المللی را نادیده بگیرد، بلکه چنین سیاستی باعث انزوای آمریکا خواهد شد و دست ایران برای اقدامات مهم همانطور که رئیس جمهور در سخنرانی دیروز اعلام کرد باز است و این اقدامات حتی در قالب برجام نیز دیده شده است و این نشانه بی اعتمادی ما در دوران مذاکره به آمریکاست.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

در حالی ظریف در مجلس به دفاع از برنامه های خود برای ۴ سال آینده پرداخت که لحن ضد آمریکایی وی مورد توجه بی بی سی قرار گرفت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme