https://telegram.me/empireoflies

گزارش گاردین از سلول‎های انفرادی زندان‎های آمریکا/روایت زندگی جوانی که ۶۰۰ روز در سلول زندان ویرجینیا در حبس بود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیک دادخواست قضایی نشان می‌دهد که جوانی در زندان ویرجینیا آمریکا به مدت ۶۰۰ روز در سلول انفرادی در حبس بوده که در پی آن شرایط روحی و جسمانی زندانی به شدت افت کرده است.

به گزارش گاردین، طبق دادخواست ارائه شده به دادگاه، ” توکیین لی ” ۲۶ ساله در زندان ایالتی Red Onion نگهداری می‌شود که به دلیل شرایط نامساعد جسمانی با کاهش وزن قابل توجهی روبرو شده و حتی توانایی صحبت کردن و شناسایی مادر و اعضای خانواده خود را نداشته است.
 
این زندانی از ماه می ۲۰۱۶ تا ژانویه ۲۰۱۸ این زندانی بیش از ۲۲ ساعت در روز را در پشت سلول کوچک خود گذرانده است. به نوشته گاردین تنها این زندانی می‌توانست برای حمام کردن و یک ساعت پیاده روی از سلولش خارج شود.
 
 ممنوعیت سلول انفرادی 
طرفداران حقوق زندانیان از دولت آمریکا درخواست کردند تا سلول انفرادی را ممنوع کند چرا که نگه داشتن زندانیان در سلول انفرادی نوعی شکنجه به حساب می‌آید. کارشناسان همچین می‌گویند شواهد بسیار کمی وجود دارد که نشان دهد نگه‎داشتن زندانیان در سلول‌های انفرادی خشونت زندانیان را کاهش می‌دهد.
 
دادخواست این زندانی اولین پرونده‌ای نیست که از زندان Red Onion ویرجینیا به دلیل سیاست‌های مربوط به نگهداری زندانیان در سلول‌های انفرادی به دادگاه ارائه شده است.
 
سوء استفاده از زندانیان در سلول های انفرادی 
 
در سال ۲۰۱۸ یک زندانی دیگر به مدت ۱۲ سال در سلول انفرادی نگهداری می‌شد که توانایی خواندن و نوشتن خود را به طور کامل از دست داده و نتواست مراحل دادگاه را طی کند. علاوه بر آن، نگهداری طولانی مدت در سلول انفرادی این زندانی را هم دچار بیماری روحی و روانی کرد که قادر به شناسایی افراد نبود.
 
عدم پاسخ گویی مقامات زندان 
بر اساس گزارش‌ها مقام‎های زندان ویرجینیا با عدم شفافیت و پاسخگویی به سوالات، زندانیان را مورد سوء استفاده قرار می‌دهند.
 
سرشماری سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که روزانه در حدود ۶۱ هزار زندانی در سلول‌های انفرادی آمریکا نگهداری می‌شوند.
بد رفتاری و سوء استفاده از زندانیان مشکلی جدی در زندان‌های آمریکا به شمار می‌آید که سالانه شمار بسیاری از خانواده‌های زندانیان از این موضوع شکایت می‌کنند.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme