https://telegram.me/empireoflies

گزارش مضحک BBC با تمسخر تحلیل‌گر این شبکه مواجه شد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  از حدود دو هفته پیش که عملیات نظامی برای سرنگونی داعش در شهر موصل و آزاد سازی این شهر از اشغال داعش شروع شد رسانه حامی و دلسوز این گروهک تروریستی یعنی بی بی سی فارسی تلویحا در پی این است که راهی برای کمتر آسیب دیدن این گروه تروریستی از نیروهای عراقی پیدا کند.

در گزارشاتی که خبرنگاران این شبکه از عراق و مناطق عملیاتی آن می دهند همیشه رنگی از مغمومیت که نشان دهنده پایان کار داعش است دیده می شود. البته شبکه بی بی سی فارسی قبل از این در طول سالیان گذشته مراتب وفاداری خود به داعش را بارها اثبات کرده بود مثلا در زمان بازپس گیری شهر فلوجه از داعش بی بی سی فارسی پس از آنکه مناطقی از فلوجه آزاد شد، بارها از لفظ «تصرف» استفاده کرد. این در حالی است که استفاده از «تصرف» برای مناطق اشغالی که آزاد شده، معنایی ندارد و هیچ کشوری، شهرهای خودش را «تصرف» نمی‌کند.

در جریان آزاد سازی موصل بخشی از نیروهای مبارزه با داعش شیعیان عراق هستند که در غرب موصل و در نزدیکی جاده ای که این شهر را به رقه در سوریه وصل می کند حضور دارند تا مبادا داعشیان از این جاده استفاده کنند و به سوریه فرار کنند و دوباره بر بار مشکلات این کشور اضافه کنند.

این اقدام شیعیان عراق که به گفته دوستان و دشمنان نقش بسیار پررنگی در پیروزی های علیه داعش و تروریست ها داشته به مذاق بی بی سی فارسی خوش نیامده و در گزارش هایی که از منطقه عملیاتی می دهد با تاسف و بغض می گوید که شیعیان راه فرار داعش را می بنندند و این راهبرد عملیات موصل را کند کرده است.

همین ادبیات گزارشی باعث شده که یکی از تحلیل گران بی بی سی در مطلبی به طنز از رویکرد این رسانه انتقاد کند و خبرنگار بی بی سی را دایه مهربانتر از مادر بداند.

فرهمند علیپور در فیس بوک خود با اشاره به گزارش کسری ناجی خبرنگار بهایی این شبکه در این خصوص نوشته:”کسری ناجی در این روزهایی که از عملیات آزادسازی موصل می گذرد نیروهای حشد الشعبی رو به خاطر اینکه تصمیم گرفتند تا سد راه فرار نیروهای داعش از موصل به سوریه شوند رو تلویحا محکوم کرده و به نقل از “برخی از فرماندهان ارتش عراق” !!! گفته اینکار باعث کندی عملیات و طولانی شدن جنگ میشه چون فرماندهان ارتش عراق می خواستند اینها رو از شهر فراری بدهند ولی این حشد شعبی، مورد حمایت ایران می خواهند راه داعشی ها را ببندند و داد از این بیداد!”

وی همچنین با تمسخر این تحلیل بی بی سی فارسی که چرا می خواهید داعشیان فراری را بکشید می گوید اتفاقا آمریکا هم اعلام کرده در حملات هوایی بسیاری از تروریست ها را که قصد فرار از موصل داشتند را مورد هدف قرار داده که ظاهرا موافقت بی بی سی را از قبل نگرفته بود.

بی بی سی پیش از آن نیز کوشیده بود، عملکرد نیروهای مقاومت در مناطق آزاد شده را به چالش بکشد و در جوسازی های خود و اخبار کذبی که منتشر می کرد ادعا کرده بود که شیعیان در مناطق آزاد شده مرتکب آزار و اذیت می شوند.

این نوع عملیات روانی، دقیقاً با هدف تحریک بومیان برای مقاومت و حتی پیوستن گروهی از آنها به داعش قابل تفسیر است. همچنین این رویکرد می‌تواند منجر به شکل دادن به جنگ مذهبی شده و روند تجزیه عراق پس از حذف داعش، از این طریق پیگیری شود؛ البته به خاطر همین جو سازی ها در روند آزاد سازی موصل نیروهای شیعی قرارنیست وارد شهر موصل شوند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme