https://telegram.me/empireoflies

گزارش غمخوارانه BBC درباره سقوط داعش

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغچند روز پس از آزادی موصل از چنگ داعش، در حالی که برگ‌های تازه‌ای از دفتر جنایات بی‌سابقه این گروهک تروریستی افشا می‌شود، رادیو تلویزیون سلطنتی انگلیس‌(BBC) طی یک گزارش غمخوارانه و با لحن تراژدی تحت عنوان «پنجره‌ای به خلوت جنگجویان جوان داعش»، به نوحه‌خوانی و اشک ریختن برای وحشیان داعش پرداخت. اگرچه دور از ذهن نبود که با توجه به ارتباطات بسیار نزدیک سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی غرب و از جمله انگلیس با تروریست‌های تکفیری که بخش عظیمی از آنها را جوانان اروپایی و به خصوص انگلیسی تشکیل می‌دهند، BBC به عنوان بلندگوی سرویس‌های یاد شده به تجلیل و دفاع از عملکرد داعش اقدام کند ولی به نظر نمی‌آمد که در شرایط گسترده شدن نفرت جهانی از تروریست‌های داعش، بازهم BBC اقدام به تبلیغ و تحسین این گروهک بنماید!

گزارش «پنجره‌ای به خلوت جنگجویان جوان داعش» که در صفحات وب‌سایت «بی‌بی‌سی فارسی» نیز با عکس و ویدئو و تفصیلات دیگر درج شده، گویا از طریق کارت حافظه تلفن همراه یکی از تروریست‌های داعش، به زندگی خصوصی و خانوادگی فرد یاد شده و همراهانش می‌پردازد. زندگی که به روایت بی‌بی‌سی بسیار «خانواده‌گرا و مومنانه» بوده است!! تعبیر خبرنگار BBC از نخستین عکسی که از زندگی خانوادگی داعشی فوق رویت می‌کند، این است: «… مرد جوان (منظور همان داعشی است) با چشمان درشت و لبخندی محو بر لبانش در کنار دختری کوچک نشسته که احتمالا خواهر اوست. دستش را دور شانه دخترک انداخته و دختر هم انگشت اشاره‌اش را بالا گرفته، به این معنا که خداوند یکی است…»‌!

اما پیش از این و از ابتدای گزارش یاد شده نیز BBC با به کاربردن تعابیر احساساتی درباره اجسادی که از داعشی‌ها رویت شده، سعی دارد تا خصوصا با تاکید بر جوانی آنها، احساسات مخاطب را برای مرگ این افراد برانگیزند. مثلا جسد یکی از افراد داعش را اینگونه توضیح می‌دهد: «… چانه باریک، دماغ ویژه. ریش تنکی دارد. بیشتر شبیه یک پسر بچه است تا یک مرد…»‌!

و در بخشی دیگر از گزارش یاد شده، تصویر‌برداری از یک داعشی در حال استراحت را اینگونه تفسیر می‌کند: «… تلاشی است برای ثبت زندگی یک «شهید» آینده، یک مهاجم انتحاری با چهره‌ای معصوم و آماده برای فدا کردن خود در راه عقیده‌اش…»‌!تصاویر دیگر BBC از تروریست‌های داعش، آنها را خیلی خوشرو و بشاش و صمیمی نشان می‌دهد و در جایی دیگر شوخی‌هایشان را بیان می‌کند و بالاخره برای هر چه بیشتر منتسب کردن آنها به اسلام، از قناعت و زندگی ساده‌شان گفته و از قول یکی از سرکرده‌هایشان می‌نویسد: «باید مثل پیامبر زندگی کنی، زندگی ساده، یک جنگجو برای زنده ماندن مایحتاج ناچیزی نیاز دارد.»‌!!

ضمن اینکه گزارش BBC همچنان تلاش دارد، جایگاه خود و نیروهای به اصطلاح ائتلاف ضد داعش یعنی آمریکا و دار و دسته‌اش‌ (که همواره بزرگترین حامی این گروهک تروریستی در هر شرایطی بوده‌اند) را در کنار نیروهای عراقی و در نبرد با تروریست‌های تکفیری، برجسته نشان دهد، آنچه در پیام اخیر نخست‌وزیر عراق، باز هم موکد شد که هرگز واقعیت نداشته است!

منبع: کیهان
انتهای پیام/

رادیو تلویزیون سلطنتی انگلیس‌(BBC) طی یک گزارش غمخوارانه و با لحن تراژدی تحت عنوان «پنجره‌ای به خلوت جنگجویان جوان داعش»، به نوحه‌خوانی و اشک ریختن برای وحشیان داعش پرداخت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme