https://telegram.me/empireoflies

گزارش سی‌ان‌ان از تهران/ هشدار رهبر انقلاب

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پایگاه اطلاع رسانی شبکه سی ان ان آمریکا (CNN) با انتشار گزارشی از وضعیت انتخاباتی در  ایران به دو انتخابات مهم روز جمعه در کشور پرداخته است.

 سی ان ان با اشاره به اهمیت فوق العاده این دور انتخابات برای آینده ایران، گزارش خود را زیر عنوان “تهران در انتظار انتخاباتی است که برای مسیر حرکت ایران پس از توافق هسته ای بسیار مهم و حیاتی می باشد” تنظیم و منتشر کرد.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: بیلبوردهای تبلیغاتی در مبارزات انتخاباتی و پوسترها تهران را پوشانده است. این پوسترها روی تیرهای چراغ برق، اطراف ساختمان ها و روی درختان حضور دارند. همه اینها نشان می دهند که دو انتخابات روز جمعه، برای ایران جنجالی و حیاتی خواهد بود.

سی ان ان پس از اشاره به برخی تلاش ها در سال های گذشته برای نزدیک ساختن ایران به آمریکا می نویسد: با این وجود هنوز هم شعار “مرگ بر آمریکا” در ایران طنین انداز است.

 

ویدئوی مرتبط/ حال و هوای انتخاباتی در ایران

در ادامه این گزارش آمده است: نقش “مرگ بر آمریکا” همچنان از دیوارهای ایران پاک نشده است. شکی وجود ندارد که احساسات ضدغربی به عنوان بخشی مهم و پررنگ در عرصه سیاسی ایران باقی مانده است.

سی ان ان افزود: روز چهارشنبه در توییتر منصوب به [آیت الله] خامنه ای، برخی از این تمایلات ضدغربی منعکس شد. در یکی از این توییت ها آمده است: انگلیس امکان دخالت در امور داخلی ایران را از دست داده است.

رهبر ایران طی سخنرانی روز چهارشنبه خود نیز نسبت به “طرح نفوذ دشمنان” هشدار داده و گفته است، وقتی دشمن از گروهی تعریف می‌کند، باید ببینند چه اشتباهی کرده اند و ابراز بیزاری کنند.

در ادامه گزارش سی ان ان می خوانیم: به هر روی، احساس دخالت خارجی برای تاثیرگذاری در انتخابات ایران، قابل لمس است.

سی ان ان نوشته، انتخابات پیش رو می تواند نوعی رفراندونم نسبت به عملکرد دولت کنونی ایران و توافق هسته ای با غرب باشد.

این رسانه آمریکایی اشاره کرده که برخی جوانان ایران، رفاه و راحتی خود را در این توافق و نزدیک شدن به غرب می بینند اما برخی دیگر معتقدند نباید اجازه نفوذ آمریکا را داد و ایران باید از داخل تقویت شود.

این شبکه به نقل از یکی از جوانان متمایل به غرب می نویسد: آینده ای که من برای مردم و کشورم انتظار دارم، رسیدن به سطح بهتری از زندگی است.

سی ان ان در پایان گزارش خود به نقل از جوان دیگری آورده است: ملت ما اجازه نفوذ آمریکا و دخالتش در امور داخلی ایران را نخواهد داد. ما با جانمان از کشور و رهبرمان دفاع خواهیم کرد. در این باره مطمئن باشید.

 

انتهای پیام/جام نیوز

«… اینها نشان می دهند که دو انتخابات روز جمعه، برای ایران جنجالی و حیاتی خواهد بود.»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme