https://telegram.me/empireoflies

گزارش سازمان ملل از قحطی در یمن

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسازمان ملل امروز جمعه با انتشار گزارشی اعلام کرد که حدود ۶۰ درصد جمعیت یمن در آستانه گرسنگی و قحطی شدید قرار دارند.

یمن که یکی از فقیرترین کشورهای جهان است، از زمان آغاز تجاوز ائتلاف به‌رهبری عربستان سعودی در دو سال گذشته با بدتر شدن شرایط امنیت غذایی روبه‌رو شده است.

سخنگوی برنامه جهانی غذا در ژنو در جمع خبرنگاران تأکید کرد: ما به‌شدت نگران این هستیم که یمن در آستانه قحطی قرار گرفته است. از ۲۲ استان یمن، ۷ استان در حالت فوق العاده ۴ قرار دارند که یک سطح قبل از اعلام قحطی است.

برنامه جهانی غذا هم‌اکنون برای حدود ۷ میلیون نفر در یمن هر ماه مواد غذایی تأمین می‌کند که این رقم کمتر از نیمی از جمعیت ۱۷ میلیون نفری این کشور است.

وی در ادامه افزود: کمبود منابع مالی، ادامه جنگ و درگیری و جابه‌جایی محدود امدادرسانان مهمترین موانع برای رساندن مواد غذایی و سایر کمک‌ها به مردم یمن به شمار می‌رود.

بر اساس آمارهای سازمان ملل، بیش از ۷۴۰۰ نفر در جریان جنگ یمن کشته و بیش از ۴۰ هزار نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل نیز امروز جمعه اعلام کرد که حداقل ۴۷۷۳ غیرنظامی در دو سال گذشته در یمن کشته شده‌اند.

این مقام سازمان ملل گفت: این درگیری تأثیر منفی زیادی بر امنیت غذایی یمن داشته است و حدود ۶۰ درصد جمعیت یمن اکنون برای یافتن مواد غذایی کافی با مشکل روبه‌رو هستند. این رقم یک سال قبل حدود ۲۰ درصد بوده است.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی نیز تأکید کرد: قحطی زمانی اعلام می‌شود که ۲۰ درصد جمعیت با کمبود شدید مواد غذایی روبه‌رو شوند.

یمن یکی از ۴ کشور جهان به‌همراه سومالی، سودان جنوبی و نیجریه است که با خطر قحطی روبه‌رو است.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/

سازمان ملل با انتشار گزارشی هشدار داد که یک‌سوم از ۲۲ استان یمن در آستانه قحطی و کمبود شدید مواد غذایی قرار گرفته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme