https://telegram.me/empireoflies

گزارش رادیو فردا از نبردهای حلب/ بازی با آمار کشته‌های ایرانی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «گزارش‌هایی که از تشدید حملات هوایی، خمپاره‌ای و درگیری‌های زمینی در حلب منتشر شده‌، نشان می‌دهد بخشی از این درگیری‌ها به افزایش کشته‌ها در میان نیروهای اعزامی از سوی ایران انجامیده‌ است.»

رادیوفردا (ارگان رسانه‌ای سازمان سیا) در گزارشی تحولات میدانی سوریه را از منظر خود مورد توجه قرار داده است. در این گزارش آمده:

الیزابت ترودو، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، ۱۷ خرداد گفته واشینگتن عمیقا نگران تشدید نبردها در حلب -هم از طرف جبهه‌النصره در مناطق جنوبی و هم نیروهای مسلح دولتی در مناطق شمال‌شرقی- است.

این گفته‌ها در زمانی مطرح می‌شود که گزارش‌هایی از شدت گرفتن حملات هوایی، خمپاره‌ای و درگیری‌های زمینی در حلب منتشر شده‌است. گزارش‌ها از تهران نیز نشان می‌دهد، بخشی از این درگیری‌ها به افزایش کشته‌ها در میان نیروهای اعزامی از سوی ایران انجامیده‌است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است حکومت اسد، همچنان به بمباران غیرنظامیان ادامه می‌دهد. رسانه‌های دولتی سوریه نیز خبر از کشته شدن دست‌کم ۴۰ نفر در حملات خمپاره‌ای شورشیان به مناطق تحت کنترل دولت مرکزی داده‌اند.

الیزابت ترودو گفته است، ایالات متحده هم از حکومت سوریه و هم از روسیه خواسته است تا در حملات خود با دقت گروه‌های تروریستی را از دیگر گروه‌های تمییز دهند تا آتش‌بس حفظ شود: «همه ما موافق هستیم که جبهه‌النصره، داعش و دیگر گروه‌های تروریستی شناخته‌شده از سوی سازمان ملل، تهدیدی جدی برای امنیت منطقه و جهان هستند. اما رژیم [سوریه] و روسیه نمی‌توانند به بهانه حضور جبهه‌النصره به دیگر گروه‌ها حمله کنند».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال افزوده است که «به گفت‌وگو با آن گروه‌ها در منطقه (شورشیان میانه‌روی باقی‌مانده در مناطقی از حلب) ادامه می‌دهیم».

این مقام دولت ایالات متحده تاکید کرده که در مورد لزوم جدا شدن مخالفان میانه‌روی اسد، از گروه‌های شناخته‌شده از سوی سازمان ملل به عنوان «گروه‌های تروریستی»، به کرات سخن به میان آمده‌است. اما روسیه و قوای دولتی سوریه نیز نباید این دسته از مخالفان را هدف قرار دهند.

«حمایت هوایی» از نیروهای دولتی

از سوی دیگر سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، گفته ارتش آن کشور «به طور فعالانه‌ای» از قوای اسد در حلب حمایت هوایی می‌کند.

لاوروف می‌گوید، روسیه مدتی طولانی منتظر ماند تا نیروهای میانه‌رو مناطق تحت کنترل افراطیون را ترک کنند و حملات هوایی روسیه «نباید تعجب‌بر‌انگیز باشد».

وزیر خارجه روسیه ۱۷ خرداد ماه در یک کنفرانس خبری گفته در این مورد «به آمریکا هشدار داده‌ایم» و «اجازه نخواهیم داد تروریست‌ها مناطق را اشغال کنند». او در عین حال تهدید کرده «هرکسی تروریست‌ها را رها نکرده، الان باید خودش را مقصر بداند».

انتهای پیام/جام نیوز

«گزارش‌هایی که از تشدید حملات هوایی، خمپاره‌ای و درگیری‌های زمینی در حلب منتشر شده‌، نشان می‌دهد بخشی از این درگیری‌ها به افزایش کشته‌ها در میان نیروهای اعزامی از سوی ایران انجامیده‌است.»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme