https://telegram.me/empireoflies

گزارش آبگوشتی «رادیو فردا» با اهداف استعماری!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: همواره یکی از روش‌های دولت‌های استکباری برای استعمار، استثمار و استحمار ملت‌های دیگر ترویج تفکر «ما نمی‌توانیم» و ناامیدی بوده است.

در دهه‌های اخیر دولت‌های غربی که عمدتاً سابقه استعماری هم دارند، با استفاده از ابزار عظیم رسانه‌ای می‌کوشند تا تفکر مذکور را در بین ملت‌های دیگر گسترش داده و راه را برای دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر و وابسته کردن آنان به خود پیش گیرند.

برای آشنایی بیشتر با ترفندهای رسانه‌های بیگانه جهت ترویج تفکر مذکور به ذکر یک نمونه می‌پردازیم.

«رادیو فردا» رسانه وابسته به دولت و سرویس جاسوسی آمریکا، در خبری با عنوان “صدور بیش از یکصد تن آبگوشت در شش ماه اول سال” ، بدون اشاره به توسعه صادرات بخصوص صادرات صنعتی، فناورانه و علمی کشورمان در سالهای اخیر، برای تمسخر و تحقیر مردم ایران، در یک خبر جداگانه، «آبگوشت» را به عنوان یکی از محصولات صادراتی ایران معرفی کرد.

این رادیوی آمریکایی در گزارشش نوشت: “بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی، ایران در شش ماه منتهی به شهریورماه سال جاری، بیش از یکصد و یازده تن آبگوشت صادر کرده است … ارزش ریالی این غذای سنتی صادراتی نیز بیش از ۱۳ میلیارد ریال است … آبگوشت ایرانی در سرزمین‌های دوردستی چون استرالیا و نیوزیلند هم به ترتیب با بیش از هشت هزار و بیش از دو هزار کیلوگرم، دارای مشتری بوده است … بیش از ۵۰ نوع ضرب‌المثل در مورد دیزی و بیش از ۲۰ نوع ضرب‌المثل در مورد آبگوشت وجود دارد که این تعداد نشان‌دهنده اهمیت فراوان و مردمی بودن این غذا در فرهنگ ایرانی است.”

«رادیو فردا» در این گزارش هدفمند کوشید تا در بین مخاطبینش القاء کند که ایرانیان فقط در تولید و صادرات چیزهایی مانند «آبگوشت» توانایی دارند و تنها باید به اینگونه کارها بپردازند!

این در حالیست که در طول سالهای پس از انقلاب اسلامی بخصوص در یک دهه گذشته، صادرات غیرنفتی کشورمان بخصوص بخش‌های صنعتی، فناوری و علمی به‌طور قابل توجهی بالا رفته است و به لطف ترویج شعار «ما می‌توانیم» توسط امام خمینی(ع) و رهبر معظم انقلاب، در سالهای اخیر در برخی حوزه‌های مختلف علمی در رده‌های نخست دنیا قرار داریم.

براساس آمار تجارت خارجی ایران، برای مثال از سال ۱۳۹۲ تا هفت ماهه سال‌جاری تنها صادرات غیرنفتی ایران به کشور چین بیش از به ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده و در مجموع بیش از ۵۲ درصد رشد یافته است. اما رسانه‌های بیگانه به هیچ یک از اینگونه آمارها توجهی نمی‌کنند و ترجیه می‌دهند با توهین به ملت ایران آنان را در حد صادرات آبگوشت بُزباش معرفی کنند و نه چیزی بیشتر.

شایان ذکر است، القاء احساس «ما نمی‌توانیم» توسط دولتهای استکباری در ملت‌های مختلف، گام نخست برای استعمار و استثمار آن ملت‌ها است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme