https://telegram.me/empireoflies

گزارشی که توسط رسانه‌های بیگانه سانسور شد!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روزهای اخیر رسانه‌های بیگانه به نقل از موسسه آمریکایی گالوپ مدعی شدند که مردم ایران در کنار عراقی‌ها «عصبانی‌ترین» مردم جهان هستند! این خبر به‌طور گسترده توسط رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه منتشر شده است.

این موسسه آمریکایی با قرار دادن مردم ایران در کنار مردم کشور جنگ‌زده عراق ادعا کرد که مردم عراق، ایران و کامبوج، دارای بالا‌ترین میزان «تجربه‌های منفی روزانه» در جهان نیز هستند!

«گالوپ» گفته طی تماس‌های تلفنی که با برخی ایرانیان و عراقی‌ها داشته، ۴۹ درصد پاسخ‌دهندگان این دو کشور گفته‌اند که به تازگی عصبانی شده بودند. اما شاید هیچ یک از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گالوپ، همان‌هایی که پشت تلفن تردید داشتند اصلا جواب نظرسنجی را بدهند یا خیر، نپرسیدند منظور از «عصبانیت» مدنظر این موسسه چیست. عصبانیت می‌تواند علل مختلفی داشته باشد؛ عوامل درونی و بیرونی مثل کار زیاد، کم حوصلگی و کم ظرفیتی یا حتی آب و هوای آلوده. 

بر اساس این گزارش، کشور پاراگوئه خوشحال‌ترین مردم جهان را دارد و پس از آن به ترتیب مردم کلمبیا، اکوادور، گواتمالا، هندوراس، پاناما، ونزوئلا، کوستاریکا، السالوادور و نیکاراگوئه قرار دارند.

قابل تأمل آنجاست که در این گزارش‌ها به‌طور خودجوش(!) اکثر مردمِ غمگین و ناراحت جهان از کشورهای اسلامی هستند!

انتشار اینگونه گزارش‌ها از سوی رسانه‌های بیگانه در حالی‌ست که آمار منتشر شده در نشریه انگلیسی اکونومیست نشان می‌دهد که مردم ایران در رتبه‌بندی کشوری، از نظر امید به زندگی در جهان در رده پنجم قرار دارند.

در این جدول، رتبه‌بندی‌های جمعی یعنی مثلا شاخص میانگین کشورهای توسعه‌یافته و میانگین کشورهای جهان نیز درج شده که ایران پس از شاخص میانگین کشورهای توسعه‌یافته، نخستین رتبه را دارد و یک پله بالاتر از ایالات‌متحده آمریکا ایستاده است. بر اساس گزارش اکونومیست، وضعیت امید به زندگی در ایران بسیار بهتر از میانگین این شاخص در جهان است.

گفتنی است، در نقطه مقابل گزارش اخیر موسسه آمریکایی گالوپ که مورد توجه رسانه‌های بیگانه و اپوزسیون قرار گرفته، گزارش اخیر نشریه اکونومیست با بی‌توجهی رسانه‌های غربی و معاند جمهوری‌اسلامی مواجه شده و اکثر رسانه‌های اپوزسیون آن را سانسور کرده‌اند.

تصویر از وبسایت «اکونومیست»

تصویر از وبسایت «اکونومیست»

انتهای پیام/

در روزهای اخیر رسانه‌های بیگانه به نقل از موسسه آمریکایی گالوپ مدعی شدند که مردم ایران در کنار عراقی‌ها «عصبانی‌ترین» مردم جهان هستند! این خبر به‌طور گسترده توسط رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه منتشر شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. چه ربطی داره. این شاخص طول عمره

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme