https://telegram.me/empireoflies
شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به تبعیض آشکار علیه مسلمانان در کانادا پرداخت و خود را همراه این موضوع نشان داد.

گزارشی از یک تبعیض!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به تبعیض آشکار علیه مسلمانان در کانادا پرداخت و خود را همراه این موضوع نشان داد.

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از تازه‌ترین گزارش‌های خود از محدودیت‌های اعمال شده علیه زنان مسلمان در کانادا گزارش داده و به گونه‌ای این موضوع را بازتاب می‌دهد که همراهی خود با این تبعیض‌ها را هم نشان دهد.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارش اخیر خود با اعلام این خبر که «استان کبک کانادا برای نقاب و برقع محدودیت وضع کرد»، نوشته است: «استان کبک کانادا، با تصویب قانونی جدید اعلام کرده از این پس زنانی که برای استفاده از خدمات عمومی به مراکز دولتی مراجعه می‌کنند باید صورت‌شان پوشیده نشده باشد. این محدودیت شامل خدمات شهرداری و وسائط نقلیه عمومی هم می‌شود.

بر این اساس، از این پس زنانی که با نقاب و برقع صورت خود را در انظار عمومی می‌پوشاندند باید به هنگام دریافت خدمات دولتی و در محل نهادهایی که مربوط به دولت است بدون روبنده حاضر شوند.

شورای ملی کبک که نهاد قانون‌گذاری در این استان فرانسوی زبان کانادا است روز چهارشنبه (۱۸ اکتبر) با ۶۶ رأی موافق در برابر ۵۱ رأی مخالف، این قانون مناقشه برانگیز را به تصویب رساند.

مقام‌های لیبرال کبک که از سال ۲۰۱۴ به قدرت رسیده‌اند لایحه مربوط به این قانون را از دو سال پیش طرح کرده بودند.

اکنون بر اساس این قانون، کارمندان دولت، افسران پلیس، معلمان، رانندگان اتوبوس، دکترها، ماماها، دندانپزشکان و تمامی کسانی که در نهادها و ساختمان‌هایی کار می‌کنند که از بیت‌المال برای اداره آنها هزینه شده، حق ندارند صورت خود را بپوشانند.

این قانون همچنین کمک هزینه‌های دولتی مهدکودک‌ها و مراکز نگه‌داری از کودکان که در آنها آموزش‌های مذهبی ارائه می‌شود را هم قطع خواهد کرد.»

اما این در شرایطی است که منتقدین و مخالفین این طرح نظر دیگری دارند و معتقد هستند که وضعیت کاملاً مخالف آزادی‌های مذهبی و در جهت اسلام ستیزی پیش می‌رود.

مخالفان این طرح که در تلاش هستند به طور رسمی با تشکیل پرونده این موضوع را به دادگاه‌های مدنی بکشانند تأکید دارد که با توجه به علم بر این که اکثر مطلق زنانی که از پوشش‌هایی مانند برقع و نقاب استفاده می‌کنند، مسلمان هستند، نمی‌توان مدعی شد که این تصمیم تنها یک تصمیم ساده است و ضد اسلامی بودن آن کاملاً آشکار است.

آن‌ها اعتقاد دارند که اجرای این قانون فعالیت‌های اجتماعی زنان مسلمان را به شدت محدود و آن‌ها را خانه نشین می‌کند.

پیش از این نیز، بسیاری دیگر از کشورهای غربی، قوانین سخت گیرانه ای را برای زنان مسلمان و پوشش آن‌ها اعمال کرده بودند که فرانسه را شاید بتوان یکی از بارزترین نمونه‌های این رفتارهای ضد اسلامی دانست؛ جایی که حجاب اسلامی و پوشش برای دختران و زنان مسلمان در همه اماکن عمومی و حتی مدارس هم ممنوع شده است.

در بلژیک نیز قوانین مشابهی وجود دارد و زنان مسلمان که از پوشش اسلامی و نقاب در اماکن عمومی این کشور استفاده کنند، ضمن بازداشت توسط پلیس، با جریمه‌های سنگین مالی و حتی زندان مواجه می‌شوند.

محدودیت‌ها در انگلیس، آمریکا، ترکیه، سوئیس و بسیاری دیگر از کشورهای غربی نیز در حال اعمال است که همگی نیز ادعا دارند، هدفشان مقابله با یک اعتقاد و مذهب نیست و شبکه‌هایی مانند بی‌بی‌سی نیز به عنوان ابزارهای رسانه‌ای این جریان، مُهر تأیید بر این ادعای دروغین می‌زنند و آن را گسترش می‌دهند.

انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به تبعیض آشکار علیه مسلمانان در کانادا پرداخت و خود را همراه این موضوع نشان داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme