https://telegram.me/empireoflies

گزارشی از خیابان‌های سوئد؛ وقتی مرغ همسایه غاز است

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌ها فارسی‌زبان بیگانه و دنباله‌های داخلی‌شان همواره دنبال آن هستند تا جوامع غربی را الگویی برای مردم ایران معرفی کنند و در این را با مخفی کردن نقاط منفی غربی‌ها و حتی القا آنها به‌عنوان ویژگی‌های مثبت، در پی ایجاد حس خودکمتربینی در بین ایرانیان هستند تا از نظر فکری مردم کشورمان را به غرب وابسته کرده و پیشرفت را مساوی با غربی‌شدن معرفی کنند. اما واقعیت آن چیزی نیست که رسانه‌های غربی معرفی می‌کنند و اگر کسی در جوامع غربی حضور داشته باشد، با نقاط سیاه و منفی فرهنگ نیز آشنا می‌شود و یکسره دل به ظواهر فرهنگ غربی نمی‌بازد.

«امید دانا» یکی از عناصر اپوزیسیون با حضور در خیابان‌های شهر استکهلم (پایتخت کشور مرفه سوئد)، وضعیت بد خیابان‌های این شهر و چاله‌های بزرگ آن را به نمایش گذاشت و در صفحه شخصی‌اش نوشت: “در ایران که بودم وقتی در خیابان یا جاده‌ای یک چاله کوچک می‌دیدم، داد می‌زدم و با تمسخر می‌گفتم: بفرما این مملکت داریم! ولی وقتی آمدم اروپا و موقعیت سفرهای زیادی برایم فراهم شد، متوجه شدم تمام خیابانها و جاده‌های اروپا از انگلیس تا آلمان گرفته برو به سمت فرانسه و هلند همه خیابانهایشان چاله‌های به مراتب بزرگ‌تر از خیابان‌های ایران دارند … در سوئد که چاله‌ها وحشتناکه. مثلا استکهلم پایتخت اسکاندیناویه، دیروز دیگه ماشین و زدیم کنار و پیاده شدم و از خیابان آکالا فیلم گرفتم، خیابانی که چندین خط اتوبوس با این شرایط ازش رد میشود. سوئد کشور مالیات است یعنی ۳۰ درصد از کل درآمد هر شخص برای مالیات می‌رود و باز هم خیابان‌ها این شکلی هستند …”

وی درباره استانداردهای دوگانه رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه درباره انعکاس مشکلات و معضلات شهری ایران و کشورهای غربی افزود: “آره عزیز دلم! کسی نمیاد از خیابان‌های اروپا چنین گزارش‌هایی بگیره و اگر هم بگیره مورد توجه قرار نمی‌گیرد، زیرا یک امر بسیار عادیه ولی اگر همین مسائل در ایران ما باشد صدها رسانه غربی هزاران رپورتاژ تبلیغاتی علیه کشورمان می‌روند و کلی علیه کشورمان به منظور گرفتن اعتماد به نفس نسل آریایی پروپاگاندای کثیف می‌کنند … ای کاش روزی بفهمیم مرغ همسایه غاز نیست و اگر ایران بر سر زبانهاست بابت مشکلاتمان نیست، اتفاقا برعکس بابت موقعیت حساس جغرافیایی و ژئوپولوتیکمان هست …”

انتهای متن/

رسانه‌ها فارسی‌زبان بیگانه و دنباله‌های داخلی‌شان همواره دنبال آن هستند تا جوامع غربی را الگویی برای مردم ایران معرفی کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. دوست عزیر سوئد رو نفت و گاز نخوابیده اما ایران هست من در آنتالیا که هیچ صادرات گازی ندارد و با برق روزگار میگذراند یک مورد چاله ای که شما در سوئد میفرمائید ندیدم .
    ما از وضعیت رفاهی کشورمون ناراضی هستیم چون کشور ثروتمندی از لحاظ و ذخایر نفت و گاز داریم اما داریم مثل گداها زنگی میکنیم .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme