https://telegram.me/empireoflies

گری سیک: ایرانی‌ها ما را تحقیر کردند/ نظر درباره ظریف و شریعتمداری

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، کامبیز حسینی مجری ضدانقلاب و ضددینی برنامه «پولتیک» که از ماهواره رادیوی آمریکایی فردا پخش می‌شود، در جدیدترین برنامه خود با دعوت از “‘گری سیک” عضو پیشین شورای امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جمهوری جرالد فورد، جیمی کارتر و رونالد ریگان به موضوع رابطه ایران و آمریکا و پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

کامبیز حسینی و برنامه‌اش پولتیک که در ماه‌های اخیر با مشکل مالی روبرو شده‌ و در چند هفته اخیر با دعوت از برخی چهره‌ها نه‌چندان معروف به دنبال “رپرتاژ آگهی” برای آنها و کسب درآمد بیشتری است، در این هفته با دعوت از یکی از مسئولان آمریکایی خواست رضایت بیشتر مدیران ارشد خود را برای حمایت بیشتر از برنامه پولتیک جلب کند.

ایرانی‌ها ما را تحقیر کردند

گری سیک در این برنامه ضمن یادآوری ماجرای تسخیر سفارت آمریکا توسط دانشجویان ایرانی در ۱۳ آبان ۵۸ ، با بیان اینکه تسخیر سفارت آمریکا توسط مردم ایران نخستین بحران سیاست خارجی در طول تاریخ آمریکا بود، اذغان کرد که این بحران عمیقا برای آمریکا به عنوان یک ابرقدرت شرم‌آور بود و ما دوست نداشتیم و نداریم تحقیر شویم.

وی در ادامه مدعی شد مردم ایران و آمریکا شبیه یکدیگر هستند و هر دو خود را در مرکز دنیا می‌بینند و افزود: ایرانی‌ها به تاریخ و تمدن خود می‌بالند و آمریکایی‌ها نیز با آنکه معاصرتر هستند احساس بی‌همتایی می‌کنند.

ایرانی‌ها دارای ژن چانه‌زنی هستند

این عضو پیشین شورای امنیت ملی آمریکا که سابقه دشمنی با ملت ایران را در پرونده خود دارد، با اشاره به موضوع پرونده هسته‌ای ایران، ایرانی‌ها را دارای ژن چانه‌زنی دانست و گفت: ایرانی‌ها در هنگام مذاکره می‌خواهند برنده باشند.

گری سیک با اذعان به اینکه آمریکا نگران قدرت چانه‌زنی ایرانی‌ها است، هدف چانه‌زنی ایرانی‌ها را نباختن در پرونده هستنه‌ای دانست، اما سپس اعتراف کرد که ایرانی‌ها در حال باخت نیستند.

وی با اعتراف به اینکه ایرانی‌ها در مذاکرات هسته‌ای از خود شهامت نشان داده‌اند، اذعان کرد که اکنون نوبت آمریکایی‌ها است که در مذاکرات هستنه‌ای با شهامت اقدام کنند و به آنها توصیه می‌کنم به طرف مقابل خود احترام بگذارند.

ظریف بسیار دوست‌داشتنی است

این همکار سابق سازمان جاسوسی آمریکا (CIA)، در ادامه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را دوست خود دانست و در وصف ظریف گفت که او فردی بسیار باهوش و بسیار قابل است و بسیار خوب انگلیسی صحبت می‌کند و بسیار دوست‌داشتنی و خوب است.

وی با اشاره به خاطره‌ای به نخستین دیدارش با محمدجواد ظریف، گفت: نخستین بار حدود ۱۰ سال پیش دیدمش و برای شام به منزل او رفتم و در ملاقات نخست او را “آقای سفیر” خطاب کردم و او به من گفت “نه!، جواد صدایم کن”.

گری سیک با اعتراف به این مسئله که هنوز بسیاری از سیاست‌مداران آمریکایی به دنبال تغییر حکومت در ایران هستند، اضافه کرد که این گروه در آمریکا بسیار قدرتمند هستند و از سوی اسرائیل و عربستان نیز مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

نظری گری سیک درباره حسین شریعتمداری

وی ضمن اشاره به وجود برخی افراد مخالف توافق برد-برد در مذاکرات هسته‌ای در ایران مانند حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان، درباره او گفت: یادم است که پیش از سال ۲۰۰۹ شریعتمداری مطالبی درباره من در روزنامه خود منتشر می‌کرد. تاکنون هیچ‌گاه او را ندیده‌ام، اما شنیده‌ام شخصیت جذابی دارد، اما فکر می‌کنم باید خیلی از من کوتاه‌تر باشد!

کامبیز-و-گری-سیک

گری سیک در برنامه پولتیک

رد و بدل ایمیل مذاکره‌کنندگان هسته‌ای

این دیپلمات بازنشسته آمریکایی با بیان اینکه مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایرانی و ۵+۱ ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند، گفت: در ابتدای تمام مذاکرات هسته‌ای مذاکره‌کنندگان دو طرف ایمیل‌ها یکدیگر را رد و بدل می‌کنند تا اگر نیاز به گفت‌وگو بود به جای مذاکره رو در رو به وسیله ایمیل با یکدیگر صحبت کنند.

گری سیک، بهترین راه برای بهبود روابط مردم ایران و آمریکا را سفر آمریکایی‌ها به ایران و دیدن مردم ایران از نزدیک دانست و خاطرنشان کرد: اگر مردم آمریکا مردم ایران را از نزدیک ببینند حتما آنها را دوست خواهند داشت.

وی در پایان در حالی که لبخندی بر لب داشت گفت: البته ممکن است آمریکایی‌ها به ایران بروند و آنجا را بگیرند، همچنین نگرانم که ایرانی‌ها بر آمریکایی‌ها مسلط شوند!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. خواهشا گفته ها را تغییر ندهید مثلا در جمله آخر خبرجای ممکن و نگران را عوض کردید و همین طور افرادی که این جمله ها را گفته اند .
    و ممکن است آمریکایی ها ایران را بگیرند را گری سیک نگفت ! گری سیک هم گفت :ممکن هم هست ایرانی ها برآمریکا مسلط شوند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme